Connect with Us

All posts tagged "ekstremistet"

Blog 08:24 - 25 Shkurt, 2020

Si luftohet terrorizmi i ekstremit të djathtë

Nga Jeremy Cliffe “New Stastesman” * Nëntë persona u vranë të mërkurën e kavës së kaluar, kur një njeri i armatosur sulmoi 2 bare në Hanau...

Bota 08:52 - 22 Shkurt, 2020

Si i stimulon interneti terroristët e ekstremit të djathtë

Në studimet për ekstremizmin e djathtë dukuria e dorasit që vepron i vetëm është relativisht pak e studiuar. Për këtë tip terroristi interneti luan një rol...

Kronika 17:18 - 13 Gusht, 2019

Nxisnin urrejtjen fetare/ Shpallen në kërkim 2 ekstremistët

Dy persona janë shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit për nxitje të urrjetjes fetare. Shtetasit me iniciale A.Z., 39 vjeç, banues në Hot të Malsisë...

Aktualitet 23:10 - 28 Tetor, 2018

Thirrjet rraciste për vrasjen e 35 vjeçarit grek/ Ekstremistët i zhvendosin kërcënimet në rrjetet sociale

Pas protestës përpara Ambasadës shqiptare në Athinë ndaj vrasjes së 35 vjeçarit grek Kostantinos Kacifas nga forcat RENEA në fshatin Bularat të Gjirokastrës , ekstremistët i...

Aktualitet 09:08 - 22 Dhjetor, 2016

Kosova, vatra e re e ISIS. Ushqen me rekrutë luftërat në Siri e Irak

Instituti Amerikan i Paqes ka publikuar një raport special mbi dinamikën e radikalizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm në Kosovë. Në raport ngrihet alarmi se Kosova, një...