Connect with Us

All posts tagged "ekstremiste"

Blog 09:18 - 22 Shkurt, 2021

Terrorizmi islamik, mbetet kërcënimi më i madh për Evropën

Nga Steve Emerson“Newsmax” Autoritetet në Danimarkë dhe Gjermani, arrestuan këtë muaj 14 islamikë të dyshuar se po planifikonin një sulmi terrorist me gjasë në Evropë. Të...

Blog 09:43 - 12 Shkurt, 2021

Ndërsa amerikanët po i bëjnë gropën njëri-tjetrit, kinezët po fërkojnë duart

Nga Victor Davis Hanson “American Greatness” Senati i kontrolluar nga demokratët po zhvillon aktualisht një gjyq për fajësimin kundër një presidenti që nuk është më president....

Blog 14:20 - 1 Janar, 2021

Studimi/ Reklamat politike ekstremiste, dëmtojnë atë që i përdor ato

Sipas një studimi të Institutit Dartmauth, mesazhet agresive politike, mund të funksionojnë kundër kandidatëve që i përdorin ato, duke i radikalizuar mbështetësit dhe distancuar të moderuarit....

Bota 21:30 - 6 Qershor, 2020

Chertoff: Rreziku më i madh për SHBA-në, ekstremistët e brendshëm

Ish-Sekretari amerikan i Sigurisë Kombëtare, Michael Chertoff, komenton në një intervistë për situatën në Shtetet e Bashkuara. Duke folur për Ia Meurmeshvilin e shërbimit gjeorgjian të...

Aktualitet 17:21 - 28 Dhjetor, 2018

Protesta e diasporës/ Sejko: Lejuan ekstremistët grek, ndalojnë patriotët shqiptarë

Ka nisur protesta e emigrantëve shqiptarë përpara Kryeministrisë, të cilës i janë bashkuar studentë dhe artistë. Protestës së paralajmëruar prej ditësh pritet ti bashkohen banorët e...

Aktualitet 17:20 - 14 Nentor, 2018

Video-E kërcënuan me jetë/ Agim Bajko u përgjigjet dhëmb për dhëmb ekstremistëve grek

Organizata ekstremiste greke e quajtur “A.T.A.K”, shpërndau një listë, ku ishin të shkuar 64 emra shqiptarësh që shumë shpejt do të ekzekutoheshin brenda territorit shqiptar. Në...

Aktualitet 20:16 - 9 Nentor, 2018

Ekstremistët u shpallën ‘non grata’/ Reagon Minisria e Jashtme e greqisë

Pasi Shqipëria shpalli “non grata” 52 ekstremistët pas ngjarjeve të djeshme në Bularat, gjatë ceremonisë funerale për Konstantinos Kacifas, ka reaguar Ministria e Jashtme e Greqisë....

Aktualitet 21:57 - 8 Nentor, 2018

Berisha ‘kryqëzon’ autoritet greke dhe shqiptare/ Heshtët për turpin në Bularat

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për thirrjet anti-shqiptare që u lëshuan gjatë ditës së sotme në ceremoninë mortore të 35-vjeçarit, Kostandino Kaçifas në Bularat të Gjirokastër....

Aktualitet 11:23 - 2 Tetor, 2017

The Economist zbulon skandalin/ Italia sjell ekstremistë fetarë në Shqipëri

209 persona, të akuzuar si ekstremistë fetare janë dëbuar nga Italia dhe kanë mbërritur në Tiranë. Këtë lajm e ka bërë të ditur prestigjozja THE ECONOMIST,...

Bota 23:39 - 11 Maj, 2016

Erdogan: Forcat turke kanë vrarë 3 mijë ekstremistë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha sot se forcat turke kanë vrarë 3,000 ekstremistë të Shtetit Islamik në Siri dhe Irak, duke shtuar se asnjë vend...

Bota 23:47 - 18 Nentor, 2015

Përse nuk i ndalim dot ekstremistët??

Nga Jason Burke Edhe nëse shërbimeve të sigurisë u ofrohen më shumë kompetenca për survejimin, nuk është se kjo do të japë zgjidhje përfundimtare. Agjencitë janë...