Connect with Us

All posts tagged "ekstradim"

Kronika 11:45 - 8 Mars, 2020

I dënuar me 8 vite burg/ Ekstradohet 39-vjeçari shqiptar nga Italia

Bashkëpunimi mes Interpol Tirana dhe Interpol Roma, bëri të mundur kapjen dhe ekstradimin nga Italia të një shtetasi shqiptar, i dënuar për veprimtari kriminale në fushën...

arrestohen tre shqiptare ne itali
Kronika 13:52 - 13 Shkurt, 2020

Autor i një vrasje të dyfishtë/ Italia kërkesë për ekstradimin e 50 vjeçarit nga Elbasani

Italia i ka bërë kërkesë shtetit shqiptar për ekstradimin Sokol Taçe i cili u arrestua pas 21 vitesh për vrasje të dyfishtë. Pas përfshirjes në një...

Kronika 16:02 - 15 Janar, 2020

Vrau pronarin ku punonte/ Ekstradohet drejt Britanisë së Madhe 24 vjeçari

Ekstradohet drejt Britanisë së Madhe 24-vjeçari shqiptar, i kërkuar nga drejtësia për vrasje. Falë shkëmbimit të vazhdueshëm të informacioneve dhe bashkëpunimit me Interpol Tiranën, autoritetet britanike...

Lajme 12:17 - 9 Janar, 2020

Largimi i mësuesit turk i dyshuar si ‘gylenist’/ Eurodeputetja i kërkon “llogari” Ramës e Metës

Eurodeputetja rumune, Ramona Strugariu e cila doli kundër ekstradimit të mësuesit turk Harun Çelik nga Shqipëria drejt Turqisë i ka dërguar një letër zyrtare kryeministrit Edi...

Kronika 10:29 - 7 Janar, 2020

Ekstradimi i mësuesit turk/ Avokatët e Harun Çelikut kërkesë autoriteteve shqiptare

Avokatët e mësuesit Harun Çelik i cili u deportua drejt Turqisë nga autoritet shqiptare mbrëmjen e Vitit të Ri, i kanë kërkuar Ministrisë së Brendshme dhe...

Politikë 14:23 - 5 Janar, 2020

Ekstradimi i Harun Çelikut/ Vasili “i shqetësuar”: Kush ja ka qepur gojën Edi Ramës dhe pse?

Nën kryetari i LSI, Petrit Vasili thotë se Rama shfaqet si memec për rastin e Harun Çelikun, shtetasin turk të ekstraduar në Turqi. Vasili ngre pyetjen:...

Lajme 18:09 - 2 Janar, 2020

Mediat turke: Harun Çelik kapet nga shërbimi sekret/ Bie versioni i shtetit shqiptar

Lajmi për ndalimin dhe dëbimin nga Shqipëria drejt Turqisë të mësuesit turk Harun Çelik është bërë i bujshëm edhe në mediat turke. Sipas gazetës turke “Karar”,...

Kronika 09:07 - 23 Dhjetor, 2019

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Ekstradohet në Tiranë 29 vjeçari

Vijon bashkëpunimi me homologët, me qëllim kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe dërgimin e tyre para drejtësisë. Një tjetër i kërkuar bie në...

Kronika 09:33 - 15 Dhjetor, 2019

Grabiti me armë pasagjerët e autobusit dhe vrau policin/ Ekstradohet nga Kroacia 35-vjeçari shqiptar

Dy persona të shpallur në kërkim ndërkombëtar janë ekstraduar sot nga Interpoli drejt Tiranës. Nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Zagreb/Kroaci drejt vendit...

Kronika 16:14 - 14 Dhjetor, 2019

I dënuar për vjedhje/ Ekstradohet nga Gjermania 39-vjeçari shqiptar

Një 39- vjeçar shqiptar, i dënuar për vjedhje me dhunë është ekstraduar sot nga Gjermania. 39- vjeçari, Ylli Sela, në bashkëpunim me shtetasit E.K. dhe E.S.,...

Kronika 10:06 - 9 Dhjetor, 2019

I dënuar me 10 vite burg në Itali/ Arrestohet 45 vjeçari në Elbasan

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 45 vjeçar shqiptar i cili ishte shpallur në kërkim. Arrestimi i 45 vjeçarit u bë me qëllim ekstradimin në Itali....

Kronika 15:29 - 8 Dhjetor, 2019

Skema mashtruese me vlerë 4 milionë euro në Shkodër/ Ekstradohet në Shqipëri shtetasi grek

Vijon bashkëpunimi me homologët për kapjen dhe ekstradimin e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar për vepra të ndryshme penale Ekstradohet nga Danimarka drejt vendit tonë,...

Kronika 09:17 - 7 Dhjetor, 2019

Në kërkim ndërkombëtar për vrasje/ Ekstradohet nga Italia 32-vjeçari shqiptar

Një shtetas shqiptar, i dyshuar për vrasje, është arrestuar në Itali dhe është ekstraduar drejt Shqipërisë. Sipas burimeve zyrtare, nga Zyra Qendrore e Interpol Tirana u...

Kronika 10:05 - 3 Dhjetor, 2019

Arrestohen tre shqiptarë të shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Pritet ekstradimi drejt Italisë

Policia e Shtetit bën të ditur se ka arrestua tre persona të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia. Operacioni i koduar “Last Call” është kryer në...

Kronika 13:00 - 23 Nentor, 2019

I dënuar me 16 vite burg për vrasje/ Ekstradohet nga Londra 35-vjeçari

Një tjetër person i kërkuar për vrasje,  është arrestuar në Londër falë bashkëpunimit të Interpol Tirana me homologët dhe është ekstraduar drejt Shqipërisë. Mësohet se nga...

Ekstradohen dy shqiptare per vrasje
Kronika 16:01 - 22 Nentor, 2019

Të dënuar për vrasje/ Ekstradohen dy shqiptarë

Interpol Tirana në bashkëpunim me partnerët ndërkombëtarë ka ekstraduar këtë të premte dy persona të shpallur në kërkim për vrasje. Sipas njoftimit të policisë, të ekstraduarit...

Kronika 08:57 - 22 Nentor, 2019

I kërkuar nga drejtësia italiane për trafik droge/ Prangoset durrsaku

Në kuadër të operacionit “Ekstradimi”, i zhvilluar nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve në DVP Durrës në bashkëpunim me Interpol Tirana, është bërë i mundur arrestimi...

Kronika 11:31 - 10 Nentor, 2019

I shpallur në kërkim për vrasje/ Ekstradohet nga Franca në Tiranë 20 vjeçari

Ekstradohet nga Franca një 20-vjeçar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar,  i dyshuar për “Vrasje  me paramendim”. Nga Specialistët e Interpol Tirana u bë ekstradimi nga Franca...

Kronika 13:50 - 13 Tetor, 2019

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Ekstradohet nga Franca 31 vjeçari shqiptar

Ekstradohet nga Franca një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim të narkotikëve. Nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Paris/Francë drejt...

Kronika 10:50 - 15 Gusht, 2019

I akuzuar për trafik të qenieve njerëzore/ Ekstradohet 27 vjeçari

Një 27 vjeçar është ekstraduar nga Italia, pasi kërkohej për kontrabandim të qenieve njerëzore. E.S. ishte një prej të shpallurve në kërkim gjatë mega operacionit të...

Kronika 09:18 - 8 Gusht, 2019

Vrau dhe u arratis/ Ekstradohet i shumëkërkuari

Interpol Tirana ka ekstraduar nga Gjermania një shtetas të dënuar me 25 vite burg për vrasje Policia njofton se si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana...

Kronika 18:34 - 3 Gusht, 2019

I dënuar me 25 vite burg/ Ekstradohet nga Greqia 53-vjeçari

Një 53- vjeçar i dënuar me 25 vite burg për vrasje është ekstraduar ditën e sotem nga Greqia. Ekstadimi im tij u krye falë të Interpol...

Kronika 11:19 - 27 Korrik, 2019

Ekstradohet nga Holanda anëtari i grupit kriminal “Bajri”

Policia ka vënë në pranga një pjestar të grupit kriminal “Bajri” i cili është ekstraduar nga Holanda. I arrestuari është shtetasi B.B., 39 vjeç, lindur  në...