Connect with Us

All posts tagged "eksploziv"

Kronika 18:23 - 12 Qershor, 2020

Shpërthimi i eksplozivit në Tiranë/ Arrestohet i riu me precedent të theksuar kriminal

Zbardhet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit të datës, 11.06.2020, ku shpërtheu një sasi lënde eksplozive në një lokal në lagjen “Dëshmorët e...

Kronika 16:28 - 11 Qershor, 2020

Panik në Vlorë/ Gjendet eksploziv pranë një banese

Policia ka gjetur lëndë plasëse mesditën e sotme në lagjen “Uji i Ftohtë” në Vlorë. Blutë bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orën 15:00...

Kronika 09:00 - 15 Shkurt, 2020

Shpërthim eksplozivi në një dyqan

Një sasi lëndë eksplozive ka shpërthyer mbrëmjen e kaluar në një dyqan në fshatin Gocaj të Lezhës. Mësohet se lënda shpërthyese ishte vendosur në derën e...

Kronika 21:59 - 29 Janar, 2020

Tronditet Durrësi/ Shpërthim me eksploziv në një lokal

Një shpërthim eksplozivi ka tronditur sot zonën e plazhit në Durrës. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në një lokal në lagjen 13 në zonën e plazhit....

Kronika 08:49 - 26 Janar, 2020

Durrës/ Hidhet në erë me tritol makina e efektives së policisë

Një automjet është hedhur në erë me tritol mbrëmë në qytetin e Durrësit. Sipas njoftimit, automjeti tip “Audi” rezulton të jetë në pronësi të një efektiveje...

Kronika 15:15 - 4 Dhjetor, 2019

Shembet godina e parë me eksploziv në Shkozet/ Rifillon qarkullimi

Është shembur me eksploziv godina e parë në zonën e Shkozetit. Megjithëse Ministria e Mbrojtjes kishte njoftuar shembjen e dy godinave 5 katëshe, shembja është bërë...

Aktualitet 10:35 - 4 Prill, 2019

Rikthehen shpërthimet me eksploziv/ Hidhet në erë depoja e ujësjellësit

Një sasi eksplozivi është vënë në depon e Ujësjellësit në fshatin Kopacez në Delvinë. Ngjarja mësohet se ka ndodhur një natë më parë. Ujësjellësi  i hedhur...

Aktualitet 21:58 - 28 Shkurt, 2019

Eksploziv në Tiranë/ Shpërthen një apartament

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur  zonën e “Vasil Shantos” , në Tiranë. Një shpërthim i fuqishëm me eksploziv ka ndodhur në rrugën “Mihal Popi” pranë...

Aktualitet 17:54 - 24 Tetor, 2018

Eksplozivi në zyrat e CNN/ Zbulohet kush ishte objektivi

Qendra Time Warner në New York, në të cilën ndodhen edhe zyrat e  CNN, u evakuua ditën e sotme, pas një pakoje të dyshimtë e cila...

Aktualitet 15:46 - 14 Tetor, 2018

I shpërtheu eksplozivi në shtëpi/ Ndërron jetë 60 vjeçari

Një 60 vjeçar nga fshati Smolicë i Gjakovës, ka humbur jetën si pasojë e një shpërthimi në oborrin e shtëpisë së tij. Lajmin e ka konfirmuar...

Aktualitet 09:02 - 3 Shtator, 2018

Eksploziv biznesmenit/ Zbardhen detajet e para

Një shpërthim i fuqishëm tritoli është dëgjuar në orët e vona të natës në qytetin e Laçit. Ngjarja është regjistruar në hyrjen e një lokali në...

Aktualitet 08:44 - 14 Gusht, 2018

Eksploziv lokalit në Kamëz/ Zbardhen të tjera detaje

Kamza është tronditur mëngjesin e sotëm nga të shtëna armësh dhe shpërthim eksplozivi. Ngja të dhënat të bëra të ditura nga policia mësohet se ngjarja ka...

Aktualitet 13:17 - 24 Qershor, 2018

Eksploziv lokalit/ Policia shoqëron disa persona

Një sasi lënde plasëse është çaktivizuar nga policia e Matit, mëngjesin e ditës së sotme. Policia bën me dije se lënda plasëse ishte vënë në pjesën...

Aktualitet 08:35 - 22 Prill, 2018

Shpërthimi me eksploziv në Fier/ Identifikohet i plagosuri

Një sasi e konsiderueshme eksplozivi ka shpërthyer një makinë në qytetin e Fierit. Bëhet e ditur se pronari i mjetit ka mbetur i plagosur dhe është...

Aktualitet 22:12 - 20 Prill, 2018

Sulmohet me eksploziv banesa e drejtorit të paraburgimit/ Ambulanca dhe policia drejt vendngjarjes

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në Fushë Krujë, pranë Urës së Gjolës, ku një sasi eksplozivi është hedhur në...

Kronika 08:42 - 9 Prill, 2018

Hidhet në erë makina në Vlorë/ Digjet edhe…

Një makinë ka shpërthyer në flakë gjatë mbrëmjes së djeshme në Vlorë, pasi i është vendosur një sasi eksplozivi. Mësohet se lënda shpërthyese i është vendosur...

Aktualitet 10:36 - 14 Janar, 2018

Si ishte përgatitur atentati dhe pse u qëllua “i forti” i Shkodrës

Një sasi tritoli ka tronditur mëngjesin e ditës së djeshme qytetin e Shkodrës, ku sipas burimeve policore shenjestra e atentatit ishte një emër shumë i njohur...

Aktualitet 10:40 - 30 Dhjetor, 2017

Shpërthim me eksploziv/ Zbulohet shenjestra

Një sasi e vogël me lëndë eksplozive është vendosur në banesën e një  shtetasi me iniciale K.M,vjeç 29, banues në Tiranë. Nga shpërthimi i lëndës plasëse...

Aktualitet 09:04 - 12 Nentor, 2017

Eksploziv dyqanit të 44-vjeçarit/ Ja çfarë tregëtohej në të

Një pako e dyshimtë me eksploziv është vendosur pranë në një dyqani mishi në fshatin Qerek të Krujës, por falë ndërhyrjes së grupit hetimor të cilët...

Aktualitet 08:55 - 12 Nentor, 2017

Vendosi eksploziv pranë banesës së kryebashkiakut të Matit/ Arrestohet autori

Policia e Burrelit ka bërë të mundur arrestimin e një 37-vjeçari, pasi dyshohet si autori i ngjarjeve të fundit me lëndë shpërthyese të ndodhura në qytet....

Aktualitet 08:50 - 10 Nentor, 2017

Eksploziv makinës së një gruaje në Vlorë

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në orët e para të mëngjesit në qytetin e Vlorës, ku një makine i është vendosur një sasi...

Aktualitet 11:23 - 4 Tetor, 2017

Eksploziv në Tiranë/ Njësia antieksploziv në vendngjarje

Një eksploziv është vendosur mëngjesin e sotëm në një dyqan në rrugën Petro Nini.  Në vendin e ngjarjes ka mbërritur njësia antieksploziv. Vendi po mbahet nën...

Aktualitet 11:10 - 4 Tetor, 2017

Foto ekskluzive/ Eksploziv në një biznes në Tiranë

Një pako eksploziv dyshohet se është vendosur në një biznes në rrugën Petro Nini përballë me njësinë bashkiake nr. 2 në Kryeqytet. Forca të shumta policie...