Connect with Us

All posts tagged "ekspertiza"

Politikë 10:40 - 14 Dhjetor, 2019

“Mungon akti zyrtar për sigurinë e banesave”/ Basha: Në burg kush luan me jetët e qytetarëve 

Mungesa e seriozitetit për vlerësimin e sigurisë së banesave të dëmtuara pas tërmetit është kthyer një nga shqetësimet kryesore në javën e tretë pas tërmetit. Disa...

Aktualitet 21:15 - 14 Maj, 2019

I burgosuri qëndron në burg më ekspertizë mjekoligjore të falsifikuar

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës rastin e të burgosurit Enea Braçë nga qyteti i Gramshit i cili akuzohet për përndjekje. Me anë të ekspertizës...

Aktualitet 10:43 - 3 Maj, 2019

Grabitja në Rinas/ Mjekësia ligjore dorëzon aktin e vdekjes së Muratajt

Mjekësia ligjore ka dorëzuar sot te Krimet e Rënda, akt-ekspertimin e vdekjes së Admir Muratajt, i cili u vra gjatë grabitjes së 9 prillit në Aeroportin...

Aktualitet 15:17 - 31 Tetor, 2018

Caktohet grupi me 4 mjeko-ligjor/ Asnjë grek në ekspertizën për  Kaçifas

Katër ekspertë të Institutit të Mjekësisë Ligjore janë përfshirë në ekspertizën që po zhvillohet për vrasjen e Konstandinos Kacifas, 35 vjeç. Por, ndërkohë ekspertët janë në...

PROKURORIA KRIMEVE TE RENDA pergenjeshtron arrestimin
Aktualitet 18:25 - 10 Tetor, 2018

Refuzimi i ekspertizës së “Babales” nga pala italiane/ Prokuroria sqaron arsyet

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka hedhur dritë mbi arsyet përse u refuzua ekspertiza e audiopërgjimit “Babale” nga autoritetet italiane. Në sqarimin e Prokurorisë, thuhet se...

Aktualitet 20:40 - 8 Tetor, 2018

Zbardhet aktekspertimi i “Babales”/ Bien poshtë pretendimet e opozitës

Regjistrimet në audio-përgjimin e çështjes “Babale” nuk janë origjinale, pasi ka prerje, mbivendosje, montazhe dhe ndërhyrje. Ky është përfundimi në të cilin ka dalë ekspertiza e laboratorit...

Aktualitet 20:16 - 26 Shtator, 2018

Vjen përgjigja për “Babalen“/ Ekspertët: Materiali nuk ishte origjinal

Përgjigja e ekspertizës për audio-përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike, për vëllain e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka mbërritur në Prokurorinë e Përgjithshme. Ekspertët angelzë...

Aktualitet 21:52 - 24 Maj, 2018

Zbulohet vendi ku është dërguar për ekspertizë audio-përgjimi i Agron Xhafajt

Ekspertiza e audio-përgjimit  të vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, të dënuar për përfshirje në rrjetin ndërkombëtar të drogës e të dënuar në Itali me...

Aktualitet 13:44 - 2 Janar, 2018

Vdekja e adoleshentit në Sanxhak/ Zbardhet ekspertiza, iu gjet plumb në kokë

K. Gj. u gjet pa shenja jetë në tarracën e banesës nga prindërit e tij në natën e ndërrimit te viteve. Ai u çua në spital...

Aktualitet 09:29 - 15 Dhjetor, 2017

Ndarja nga jeta e gazetares/ Zbardhet ekspertiza mjeko-ligjore

Kur kanë kaluar 6 javë nga vdekja e papritur e gazetares 31-vjeçare Adelajda Xhamani, mjekët ligjorë kanë përcaktuar shkakun, në një raport përfundimtar. Sipas mjekëve, shkaku...

Aktualitet 22:04 - 12 Gusht, 2017

U përplas për vdekje nga deputeti i PDIU/Ekspertiza zbulon fajtorin

Deputeti i qarkut të Elbasanit për PDIU, Aqif Rakipi është përfshirë në një aksident të rëndë, me pasojë vdekjen e një 53-vjeçari. Ngjarja ka ndodhur rreth...

Aktualitet 12:25 - 30 Korrik, 2017

Zbardhet ekspertiza e 35-vjeçares shtatzënë që humbi jetën në spital/ Ekspertët: Gabuan mjekët

Aktekspertiza e 35-vjeçares shtatzënë që humbi jetën në maternitetin Koço Gliozheni është zbardhur ditën e sotme. Sipas ekspertëve të IML-së kanë gabuar mjekët në 3 spitalet...

Aktualitet 14:55 - 22 Korrik, 2017

Del ekspertiza e vdekjes së 15-vjeçares në Ksamil/ Çfarë ndodhi me të?

Ekspertiza e vdekjes së 15-vjecares në Ksamil është bërë publike ditën e sotme. Sipas mjekëve, trupi i saj është goditur nga një mjet prerës helik e...

Aktualitet 11:25 - 20 Korrik, 2017

I sëmurë?!/Ekspertiza “rrëzon” ish-drejtorin e Burgjeve

Gjykata e Krimeve të Rënda ka rrëzuar kërkesën e ish-drejtorit të Burgjeve, Artur Zoto, për ndryshim të masës së sigurisë. Ish-drejtori Zoto, i cili ndodhet në...

Aktualitet 18:46 - 25 Prill, 2017

Zbardhet ekspertiza mjeko-ligjore/50 plumba kallashnikovi mbi trupin e Ervin Dalipajt

Vetëm pak orë pas krimit të dyfishtë në Durrës është zbardhur ekspertiza mjeko-ligjore e trupit të ish-shefit të krimit ekonomik në Tiranë, Ervin Dalipaj. Ky i...

Aktualitet 15:58 - 11 Prill, 2017

A qëlloi me armë Artan Cuku?/ Zbardhet ekspertiza

Ekspertiza biokimike ka hedhur poshtë zërat që dyshonin se edhe i ndjeri, ish komisari Artan Cuku ka qëlluar me armë përpara se të vritej. Në bazë...

Aktualitet 11:12 - 6 Prill, 2017

U dogj në ashensor/Zbulohen shkaqet e zjarri dhe çfarë i mori jetën 31-vjeçares

Detaje të reja janë zbuluar nga vdekja tragjike e 31-vjeçares Drilona Duriçi, e cila u dogj në ashensor, në janar të këtij viti, në zonën e...

Aktualitet 16:57 - 13 Shkurt, 2017

A ishte shtatzënë Ermira Arapi?!/ Ja çfarë thotë ekspertiza mjeko-ligjore

Ekspertiza e mjeko-ligjorëve ka hedhur poshtë dzshimet se Ermira Arapi, e cila u vra nga i dashuri në Fier, ishte shtatzanë. Nryshe nga ç’u raportua më herët...

Aktualitet 09:40 - 21 Nentor, 2016

Ngjarje e rëndë në Malësi të Madhe/ Vetëvaret në litar 15-vjeçari

Një ngjrje e rëndë ka ndodhur në fshatin Boriç të Malësisë së Madhe. Mësohet se, në banesën e tij është gjetur nga familjarët i vetëvarur E.L....

Aktualitet 18:55 - 27 Nentor, 2015

Berisha: Rama dhe Tahiri fallsifikuan ekspertizën që të lirohej Armando Prenga!

Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar qeverinë një organizatë kriminale, që liroi nga burgu deputetin Armando Prenga. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Berisha shkruan se...

Aktualitet 21:55 - 9 Prill, 2015

‘Doshi’ videoja e dytë, çohen në ekspertizë laptopi e USB e deputetit

Në Ministrinë e Brendshme do ti nënshtrohen ekspertizës laptopi dhe USB-ja e deputetit Tom Doshi. Pajisjet elektronike u sekuestruan në banesën e deputetit Doshi për t’iu...

Aktualitet 16:53 - 6 Janar, 2015

Ekspertiza: Arjanit Sterjo u vra nga efektivi Roland Meta

Nga ekspertiza paraprake e prokurorisë doli që Arjanit Sterjo që mbeti i vrarë gjatë natës së mbremshme është qëlluar nga Roland Meta, Efektiv i Forcave Operacionale...