Connect with Us

All posts tagged "ekspert"

Eksperti amerikan: Rihapja e parakohshme shkaktoi rritje të infektimeve
Bota 22:35 - 13 Korrik, 2020

Eksperti amerikan: Rihapja e parakohshme shkaktoi rritje të infektimeve

Eksperti kryesor amerikan i sëmundjeve infektive, Dr. Anthony Fauci thotë se shtimi i ritmeve të përhapjes së koronavirusit ditët e fundit në SHBA është rezultat i...

Politikë 18:35 - 28 Prill, 2020

“Atje ku hyn dielli, s’ka virus”/ Gjuzi merr rolin e ekspertit, thirrje qytetarëve të thyejnë karantinën

Deputeti i opozitës parlamentare, Kujtim Gjuzi ka befasusr sërish me deklaratën e radhës. Në një intervistë për “Shqipëria Live”, teksa ka komentuar masat e marra nga...

Bota 16:08 - 6 Prill, 2020

Të punosh e jetosh në Gjermani/ Eksperti: Konsultohuni me ne para shtrimit të kërkesës

Kush do të vijë si punëtor i kualifikuar në Gjermani duhet të kalojë disa pengesa. Njëra prej tyre – njohja e shkollimit profesional. Por edhe këtu...

Sociale 08:46 - 29 Mars, 2020

Ndryshimi i orës në kohën e koronavirusit/ Eksperti jep këshilla

Ndryshimi i orës këtë vit na gjeti ndryshe nga herët e tjera pasi gjithë bota është në izolim për shkak të koronavirusit. Sipas ekspertëve, për të...

klodiana lala
Lajme 22:50 - 16 Dhjetor, 2019

U shemb nga tërmeti/ Klodiana Lala: “Mira Mare” i përket një eksperti të vdekur 5 vite para legalizimit

Duke iu referuar hetimeve të prokurorisë, gazetarja Klodiana Lala tha se Hotel “Mira Mare” në Durrës rezulton të jetë ndërtuar pa leje dhe të jetë legalizuar...

Metoda per te hequr mbipeshen
Life Style 15:25 - 19 Mars, 2019

Paralajmërojnë ekspertët/Mbipesha është ngjitëse

Për çdo përqindje më të lartë të obezitetit nëpër lokalitete të ndryshme, shanset që një person do të ishte mbipeshë rriten për gjashtë për qind. Ekspertët...

Aktualitet 11:45 - 4 Janar, 2019

Kujdes! Rrjetet sociale shkaktojnë çrregullime narcistike

Përdorimi i tepërt i rrjeteve sociale, sidomos postimi i selfie-ve, është i lidhur me një shfaqje të mëvonshme të narcizmit. Në këtë përfundim ka dalë një...

Aktualitet 20:57 - 30 Nentor, 2018

Fiks Fare publikon skandalin/ Eksperti gjykatës i heq 50.000 metra2 pronarit, gaboi akt ekspertizën

Topografi i Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan Shpëtim Pashollari  bënë 2 herë aktin e ekspertimit për të njëjtën pronë, por në të dyja rastet të ndryshme....

Aktualitet 19:36 - 24 Shtator, 2017

Flet eksperti/Cfarë mishi po konsumojnë shqiptarët

Dritan Laçi ekspert i sigurisë ushqimore, në një intervistë në Klan Plus  shprehet se kontrolli ushqimor në Shqipëri nuk mirëfunsksionon dhe kjo gjë vë në rrezik...