Connect with Us

All posts tagged "ekonomise"

Politikë 11:50 - 11 Dhjetor, 2019

Plas sherri në Komisionin e Ekonomisë/ Ahmetaj përplaset keq me deputetin e Ballit Kombëtar

Komisionin e Ekonomisë dhe Financave është shoqëruar me debate të ashpra ditën e sotme. Ish ministri i Financave  Arben Ahmetaj është “përplasur” keq  me deputetin e...

Komisioni i shendetesise
Aktualitet 15:12 - 11 Shkurt, 2019

Plas te “Shëndetësia”/ Debate të forta mes deputetëve

Anëtarët e Komisionit të Shëndetësisë, gjatë mbledhjes së sotme janë kanë debatuar me tone të ashpra. Në këtë komision sot do të diskutohej për ndihmën ekonomike,...

Aktualitet 10:23 - 13 Janar, 2019

Studentët vijojnë ngujimin/ Fati i protestës vendoset sot

Studentët në fakultetet e Ekonomisë dhe Drejtësisë kanë ndenjur të ngujuar edhe mbrëmjen e djeshme. Dhjetëra të rinj kanë kaluar natën në ambientet universitare. Të rinjtë...

Aktualitet 17:54 - 4 Dhjetor, 2018

Buxheti 2019/  Eksperti i financave: Parësor stabilizimi i ekonomisë

Drejtori i politikave fiskale në Ministrisë së Financave, Niko Lera, foli nga studio e rubrikës “Opinion” në  News 24 mbi strategjitë e investimeve që parashikon buxheti...

Aktualitet 08:39 - 24 Nentor, 2016

Largohet nga detyra zv/ministrja e Ekonomisë Briselda Shehaj

Largohet nga detyra zv/ministrja e Ekonomisë Briselda Shehaj. Ish-drejtoresha e Tatimeve ishte në këtë detyrë që prej dy muajsh, ndërsa nuk dihen ende shkaqet e kësaj...