Connect with Us

All posts tagged "eklips"

Bota 18:58 - 27 Dhjetor, 2019

Eklipsi i fundit për 2019/ Besimtarët shpërthyen në lutje

Më datë 26 Dhjetor, miliona njerëz në të gjithë Azinë qenë dëshmitarë të një eklipsi të rrallë diellor, të quajtur ndyshe “unaza e zjarrtë”. Mirëpo, për...

Bota 09:43 - 26 Dhjetor, 2019

Fenomeni “unaza”/ Eklipsi i fundit për 2019

Emiratet e Bashkuara Arabe do të jenë sot dëshmitare të një eklipsi të rrallë diellor. Eklipsi i parashikuar me kohë nga specialistët për në datën 26...

hene eklips
Aktualitet 10:01 - 21 Janar, 2019

FOTO/Si u duk eklipsi i Hënës së përgjakur në mbarë botën

Një fenomen i rrallë ndodhi mbrëmjen e 21 janarit dhe në orët e para të mëngjesit të 21 janarit 2019, kur në qiell u shfaq “Super...

eklips 20 janar
Aktualitet 11:53 - 18 Janar, 2019

Si do të ndikojë eklipsi hënor i 20 janarit në secilën shenjë të horoskopit?

Më 20 janar pritet që të ndodhë eklipsi i hënës dhe ky fenomen do të sjellë ndryshime në jetën personale dhe financiare për secilën shenjë të...

Kuriozitete 12:00 - 19 Korrik, 2018

Mbani sytë lart nga qielli!/ Ja kur do të ndodhe eklipsi më i gjatë i këtij shekulli

Eklipsi më i gjatë hënor për këtë shekull dhe shansi për të parë nga afër planetin Mars po vjen. Të premten e 27 Korrikut eklipsi hënor...

Aktualitet 15:55 - 6 Gusht, 2017

Dita kur dielli do të zhduket po afrohet/ Zbuloni datën

Një eklips diellor do të ndodhë në datën 21 gusht, ku dielli, hëna dhe Toka do të vendosen në vijë të drejtë. Nga ky eklips, dielli...

Aktualitet 00:34 - 20 Shkurt, 2017

Në 26 shkurt pritet të ndodhë një fenomen i jashtëzakonshëm qiellor

Shkurti do të shënojë kalimin e hënës para diellit duke shkaktuar kështu një eklips të pabesueshëm diellor. Megjithatë, ky fenomen natyror do të mund të shihet...

Kuriozitete 17:41 - 27 Shtator, 2015

Eklipsi i plote i henes, cfare pritet te ndodhe sot

Një eklips i plotë i Hënës bashkë me “super-hënë” pritet të ndodhë sonte ose mëngjesin e hershëm të së hënës, varësisht nga ajo se në cilin...

Kuriozitete 11:00 - 20 Mars, 2015

Miliona njerëz shijojnë eklipsin e Diellit

Me miliona njerëz në Britaninë e Madhe dhe në Europën veriore kanë përjetuar eklipsin më të mirë të diellit për shumë vjet. Në eklipsin diellor, një...

Aktualitet 00:27 - 18 Mars, 2015

Eklips total të premten në Ballkan

Të premten e ardhshme më 20 mars do të jetë një eklips total i Diellit, i cili pritet të shikohet lehtësisht edhe në Shqipëri. Do të...