Connect with Us

All posts tagged "ekip shpetimi"

Lajme 21:00 - 3 Dhjetor, 2019

Mungesa e paisjeve të ekip-shpëtimit shqiptar/ Meta: Është momenti për plotësimin e kapaciteteve

Presidenti Ilir Meta ka komentuar diferencën e paisjeve të ekipit të shpëtimit shqiptar me ekipet e huaja. Sipas Metës kjo është një diferencë e qartë dhe...

Politikë 23:10 - 26 Nentor, 2019

Solidarizim pas tërmetit/ Maqedonia e Veriut dërgon ekip kërkim-shpëtimi në Shqipëri

Në një kohë kur tërmeti i sotëm që ka tronditur vendin duke shënuar 24 viktima dhe rreth 650 të plagosur, ndërsa 43 persona janë mundur të...