Connect with Us

All posts tagged "efektet"

Life Style 17:02 - 10 Maj, 2020

Reduktoni përdorimin e këtij produkti/ Njihuni me efektet negative të pastruesit të make up-it

Teksa mendoni se fshirja e make up me letra të lagura ndihmon në relaksimin e fytyrës, kjo nuk është dhe aq e vërtetë. Në fakt është...

Bota 19:28 - 24 Shkurt, 2020

Problemet e koronavirusit në Kinë do të kenë efekt mbi ekonominë amerikane

Problemet e shkaktuara nga shpërthimi i koronavirusit në Kinë do të kenë efekt mbi ekonominë amerikane, por përmasat e goditjes janë të paqarta, tha të hënën...

babai dhe bija
Aktualitet 20:20 - 15 Janar, 2019

Studimi/ Dashuria e nënës fshin dhimbjen e mungesës së babait

Babai është shumë përcaktues në formimin e personalitetit të fëmijës dhe në mënyrën se si fëmija do të ndërtojë karakteristikat e veçanta të personalitetit më vonë....

Aktualitet 14:40 - 10 Janar, 2019

Ju tregojmë se çfarë ndodh me trupin tuaj kur nuk konsumoni më kafe

Flini më mirë Edhe pse në fillim ju ndiheni më të lodhur se zakonisht, sepse trupi duhet të mësohet me mungesën e stimuluesve, në afat të...

Aktualitet 22:25 - 23 Dhjetor, 2018

Shkencëtarët shpjegojnë pse duhet të flini nudo

Të flesh nudo do të ndihmojë që të krijosh një lidhje më të fortë me partnerin. Oksitocina është një hormon që krijon edhe lidhjen mes dy...

Aktualitet 23:20 - 22 Dhjetor, 2018

Gjumi i pakët përshpejton plakjen e trurit

Gjumi i pakët sipas studimeve, vendos në rrezik shëndetin e trurit tonë. Pa orët e nevojshme të gjumit, truri ynë mund të jetë në rrezik të...

Aktualitet 23:15 - 8 Dhjetor, 2018

Ja se çfarë i ndodh trurit të fëmijës kur ju ngrini zërin

Të kesh fëmijë është bekim, gjithsesi shumë prindër e humbin durimin për shkak të detyrës së vështirë dhe nuk komunikojnë si duhet me fëmijët e tyre....

Aktualitet 01:00 - 14 Janar, 2018

Efektet mrekullibërëse të lëkurës së mollës 

Përbërësit natyrorë që mund t’ju ndihmojnë kundër hipertensionit përfshijnë ekstraktin e lëkurës së mollës, qumështin dhe çajin e gjelbër. Këtu janë disa përfitime të tjera që...

Aktualitet 22:20 - 17 Shkurt, 2017

Kjo bimë përmirëson problemet me kujtesën

Antioksiduesit e acidit të rozmarinës në masë të madhe mund ta parandalojnë apo ngadalësojnë shfaqjen e sëmundjes së Alzajmerit, dhe sipas ekspertëve italianë, edhe mund ta...

Life Style 16:53 - 16 Janar, 2015

Sallata jeshile, fillimi i një shëndeti të mirë

Të gjithë ne kur konsumojmë vaktet e ushqimit mundohemi të hamë sa më shëndetshëm dhe të marrim sa më shunë vlera ushqyese. Një ndër këto produkte...

Life Style 10:41 - 10 Janar, 2015

Cfarë ndodh nëse bëjmë dush c’do ditë…

Sipas specialistëve të bërit dush çdo ditë mund të jetë shumë e rrezikshme. Pse nuk duhet të bëjmë dush çdo ditë? Ideale janë zakonet e mira...