Connect with Us

All posts tagged "edvin kulluri"

Politikë 12:50 - 7 Shkurt, 2020

Opozitë për Bashën, dhe opozitë përtej Bashës

Dashamir Shehi, kreu i LZHK-së, në një dalje të fundit publike hodhi idenë e një koalicioni më të gjërë opozitar, duke dalë kështu për herë të...

Politikë 16:18 - 28 Janar, 2020

“Çdo javë nga një “rroftë gjykata” dhe një “poshtë prokuroria” / Kulluri ironizon politikanët

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, ka ironizuar partitë politike, të cilat sulmojnë dhe mbrojnë mediat e huaja apo organet e drejtësisë...

Politikë 17:01 - 20 Janar, 2020

Edvin Kulluri “ia numëron një për një” Bashës/ “Je frikacak, mos përdor fakirët kur humbet betejat”

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar ashpër pas një shkrimi të Qamil Gjyrezit, të publikuar nga gazeta Rilindja Demokratike. Në shkrim sulmohet,...

Politikë 14:30 - 18 Janar, 2020

1 në 6 demokratë e mbështet Bashën/ Kulluri: Rrënimi i tij është i parikuperueshëm

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri thotë se referuar sondazheve, një në gjashtë demokratë e mbështet kreun e PD, Lulzim Basha. Sipas Kullurit...

Politikë 11:41 - 16 Janar, 2020

“Pazari Basha-Rama”/ Kulluri radhit shpërblimet që mori kreu i PD

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ka reaguar ashpër ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha dhe deklaratave të këtij të fundit ndaj ish...

Lajme 11:15 - 5 Janar, 2020

Kulluri analizon ndërhyrjen e Trump në Lindjen e Mesme/ Ja çfarë parashikon ai

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri thotë se një nga tiparet themelore të politikës së jashtme konservatore është Vetëpermbajtja! Sipas Kullurit, rezultoi se...

Politikë 11:20 - 4 Janar, 2020

“Ky është një provokim”/ Edvin Kulluri i kundërpërgjigjet aktivistit

Pak ditë më parë, Endri Shabani shkruante në një postim në rrjetet sociale shkruante se prindërit na kanë gënjyer dhe se me punë të ndershme nuk...

Politikë 21:22 - 11 Dhjetor, 2019

“Protagonizmi i Ramës po le në hije të pastrehët në fshatra”/ Kulluri: Opinioni publik nuk po informohet saktë

I qenë prezent në emisionin “Repolitix” ku po flitet rreth menaxhimit të situatës pas termetit, ish anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ka...

Politikë 18:51 - 3 Dhjetor, 2019

“Qeveria në gjendje shoku pas tërmetit”/ Edvin Kulluri: Nuk ka kapacitete për përballimin e situatës

Ish anëtari i Këshillit Kombëtare të PD, Edvin Kulluri shprehet se reagimi pas tërmetit ishte një gjendje shoku si nga shoqëria edhe nga qeveria. Sipas tij,...

Denoncim 09:53 - 27 Tetor, 2019

“PD, forcë e parë politike!”/ Edvin Kulluri i nxjerr mashtrimin Lulzim Bashës

Dje, gjatë një interviste për “Mapo”, kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ndër të tjera, shprehet se: sipas sondazheve, Partia që ai drejton është “forca e parë...

Politikë 08:25 - 23 Tetor, 2019

“Dështim spektakolar”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar “kryqëzon” Bashën: Ja çfarë po ndodh në opozitë

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka hedhur kritika të forta në drejtim të kreut të Opozitës, Lulzim Basha, ndërsa theksoi se pas çdo...

Politikë 11:15 - 20 Tetor, 2019

Shqipëria jashtë Europe/ Kulluri: Fajin nuk na e ka as Evropa, as Rama e as Basha

Ish anëtar i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri thotë se, mosçelja e negociatave nuk është faji as i Europës, as i Ramës as i Bashës,...

Politikë 21:29 - 2 Tetor, 2019

80 mijë dollarët për Obamën/ “Rama do ketë probleme, ka shkelur ligjin”

Edvin Kulluri, ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, është prezent në emisionin “Real Story” të mbrëmjes së sotme, ku financat e donacioneve dhe lobimeve janë...

Politikë 07:57 - 26 Shtator, 2019

Kulluri: Basha, do t`i imponohet sistemit (por s`ka vota)

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri, deklaroi në studion e “Real Story”, se PD, para se të shprehi vullnetin për Reformën Zgjedhore, duhet të...

Politikë 22:34 - 24 Shtator, 2019

“Reformim i së djathtës”/ Kulluri: Këtë javë do të finalizohet

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Edvin Kulluri ka folur për lëvizjen kundër kreut të PD Lulzim Basha. Sipas Kullurit, çelësi i ndryshimit  për zgjidhjen...

Politikë 22:02 - 24 Shtator, 2019

Vendimi pozitiv i CDU-CSU/ Ish anëtari i PD: Shpërblim për shqiptarët, Basha dhe Rama karagjozë

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, thotë se votimi pro i CDU/CSU për hapjen e negociatave të Shqipërisë ishte shpërblim për shqiptarët, jo...

Politikë 16:28 - 18 Shtator, 2019

Rroga minimale 400 euro/ Edvin Kulluri ironizon keq Bashën

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri  ka ironizuar kryedemokratin Lulzim Basha i cili u shpreh sot se me të ardhur në pushtet, rroga,...

Politikë 09:47 - 15 Shtator, 2019

Gjashtë vitet e dështimit dhe të papërgjegjësisë/ Edvin Kulluri “dush të ftohtë”  Bashës

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së Edvin Kulluri  e ka quajtur kreun e PD-së Lulzim Basha, të papërgjegjshëm përbalë një sërë dështimeve. Sipas Kullurit në...

Politikë 16:10 - 12 Shtator, 2019

Korrupsioni me koncesionet/ Edvin Kulluri nuk përmbahet më

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ka komentuar rrëzimin e dekreteve të Presidentit nga Kuvendi. Sipas Kullurit, sot u shpalos edhe njëherë kriza...

Politikë 10:25 - 8 Shtator, 2019

Shkatërrimi i PD/ Kulluri mesazh demokratëve

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së Edvin Kulluri, u ka bërë thirrje demokratëve që që të nisin betejën për reforimin e PD-së. Me anë të...

Politikë 18:36 - 1 Shtator, 2019

Dokument-PD sulmon mediat/ Kulluri “shuplakë” Bashës

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ka reaguar ashpër ndaj qëndrimit të Lulzim Bashës në lidhje me mediat. Partia Demokratike i etiketonte...

Politikë 20:03 - 26 Gusht, 2019

Rikthehen protestat në shtator?/ Kulluri i nxjerr mashtrimin Bashës

Një ndër temat e trajtuara nga ish-anëtari i Këshillit Drejtues të PD, Edvin Kulluri, në studion e lajmeve të tv “Fax News” ishte dhe ajo e...

Politikë 19:35 - 26 Gusht, 2019

Akuza të rënda ndaj Bashës/ Dështak në drejtimin e PD-së

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD  Edvin Kulluri i qenë prezent në studion e lajmeve në Fax News ka lëshuar akuza të rënda ndaj kryetarit të...