Connect with Us

All posts tagged "eduard shalsi"

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 11:43 - 10 Mars, 2019

Premtoi se do të vjedhë me lezet/ Zbardhet pasuria e Ministrit që mbolli flokët

Kryeministri Edi Rama në fund të vitit të kaluar bëri pjesë të kabinetit qeveritar ish-nënkryetarin e Bashkisë së Tiranës Eduard Shalsin. Kështu që prej 28 Dhjetorit...

Aktualitet 19:54 - 5 Janar, 2019

Eduard Shalsi ministër/ Deputeti zbulon prapaskenat e emërimit

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu në një postim në rrjetet sociale shkruan se emërimi i Eduart Shalsi nga kryeministri Edi Rama në postin e ministrit...

qeveria e shqiperise
Aktualitet 15:41 - 3 Janar, 2019

Faktet-Socialistët në minorancë/Rama 3, qeveri e Mjaft, G-99 dhe bashkisë Tiranë dje

Qeveria Rama tre konfiguroi një kabinet ndryshe nga ai që kryeministri kishte pasur këto 5 vite. Mandatin e parë i bezdisur nga hajdutët dhe të paaftët...

Aktualitet 15:01 - 30 Dhjetor, 2018

Obobo çe gjeti Nikon!/ Ditë me lotë dhe dhimbje në Korçë

Kryeministri Edi Rama në mënyrë të befasishme shkarkoi live në asamble më shumë se gjysmën e qeverisë. Në sallë ra heshtja dhe një hije e zezë...

Aktualitet 22:06 - 5 Korrik, 2018

Deputeti socialist “urdhëron” ministren: Mos lejo askënd të hyjë në teatër

Deputeti i Partisë Socialiste Eduart Shalsi, duke folur në emër të grupit parlamentar në senacën plenarre të Kuvendit, i ka kërkuar ministres Mirela Kumbaro, me një...

Aktualitet 14:56 - 9 Korrik, 2017

Braimllari sulmon ashpër deputetin socialist/ Kutërbon si plehrat!

Akuzat mes dy partive dikur aleate në qeveri, PS-LSI kanë vazhduar edhe pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Këtë herë është deputeti i LSI, Endrit Braimllari ai...

Aktualitet 16:13 - 29 Maj, 2017

A do vjedhë Shalsi në Pogradec siç ka premtuar?

Edi Rama ka zgjedhur për Pogradecin Eduard Shalsin, ish-nënkryetar i Bashkisë së Tiranës, sot ministër i Pushtetit Vendor. Shalsi është një nga njerëzit aktiv të Partisë...

Aktualitet 23:39 - 24 Prill, 2017

Deputeti i PS qesh pa arsye në studio/Gati sa s’po më dilnin lot!

Deputeti i Partisë Socialiste, Eduard Shalsi, është përplasur mbrëmjen e sotme me deputetin demokrat, Aldo Bumçi. Ky i fundit ka folur për protestën e sotme të opozitës,...

Aktualitet 22:53 - 24 Prill, 2017

Debat live/Bumçi: Protesta 3 herë më e madhe se e PS! Shalsi: Ça mo?!

Deputeti i Partisë Demokratike, Aldo Bumçi, po flet në studion e emisionit “Opinion” të Blendi Fevziut për protestën e sotme të opozitës. Bumçi përgënjeshtroi lajmin se...

Aktualitet 16:27 - 13 Mars, 2017

Video/ Zbulohet si do vjedhë ministri Eduard Shalsi

Kryeministri i Edi Rama bëri sot disa ndryshime në kabinetin qeveritar, pjesë e të cilëve ishte dhe deputeti i PS, Eduard Shalsi. Ky i fundit u...

Aktualitet 15:52 - 13 Mars, 2017

Zbulohet ministri i ri i Ramës që tentoi vetëvrasjen dhe pse

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar ndryshimet e fundit në kabinetin qeveritar. Ai është ndalur te ministrat e rinj të emëruar sot nga kryeministri Edi Rama. Përmes...

Aktualitet 09:40 - 11 Mars, 2017

Video- “Harbojnë” ministri dhe deputeti i PS/Shikoni çfarë bëjnë në party!

Teksa politika ndodhet në një moment mjaft delikat dhe të tensionuar, ministri dhe deputeti i Rama kanë gjetur kohë për t’u argëtuar. Bëhet fjalë për ministrin...

Aktualitet 11:50 - 20 Tetor, 2016

Ligji për Dhomat e Tregtisë/ Shalsi kundër vendimit të Nishanit

Deputeti Eduart Shalsi ka kundërshtuar vendimin e Presidentit Bujar Nishani i cili nuk e dekretoi Ligjin Për Dhomat e Tregtisë dhe Industrisë. Sipas Shalsit Presidenti nuk...

Aktualitet 20:20 - 14 Tetor, 2016

Foto-Eduard Shalsi shfaq racizmin e tij/ Tallet me nje femije rom ne kazanin e plehrave

Deputeti socialist qe ishte dhe nismetari i miratimit te ndryshimeve ligjore per importin e plehrave ne Shqiperi ka gjetur nje menyre te neveritshme dhe raciste per...

Aktualitet 08:21 - 9 Qershor, 2016

Video-3 vjet pasi morën qeverinë/ A ka pasur të drejtë Eduard Shalsi ?

Një muaj përpara zhvillimit të zgjedhjeve parlamentare të vitit 2013, deputeti i Partisë Socialiste, Eduard  Shalsi do të bënte një premtim publik dhe serioz për qytetarët...