Connect with Us

All posts tagged "edi rama"

Qeveria Rama falimenton fermerët në Korçë/ Ish-deputeti sjell faktet: Mbyllen dhe vendet e punës
Politikë 13:36 - 9 Gusht, 2020

Qeveria Rama falimenton fermerët në Korçë/ Ish-deputeti sjell faktet: Mbyllen dhe vendet e punës

Ndonëse Korça, është një qark me resurse të jashtëzakonshme përsa i përket bujqësisë dhe turizmit, sot gjendet në ditët më të vështira nga mungesa e strategjisë...

Muzeu i Shpëtimit të Hebrenjve
Politikë 09:20 - 9 Gusht, 2020

Rama jep lajmin/ Në qendër të Vlorës…

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm për shqiptarët në mëngjesin e kësaj të diele. Në një postim në rrjetet sociale, Rama ka publikuar një video...

Foto-fakt - Analfabetizmi i Ylli Ndroqit/ Trafikanti pronar mediash nuk di të shkruajë
Aktualitet 17:07 - 8 Gusht, 2020

Reagon Ylli Ndroqi (Xhemail Pasmaçiu)/ Unë e bëra kryemistër Ramën e kryetar bashkie Veliajn

Ylli Ndroqi (alias Xhemail Pasmaçiu) po luan të gjithë gurët për të treguar se vendimi i gjykatës pas kërkesës së SPAK  ndaj tij është aksidental dhe...

Ish-deputeti i sulet Ramës/ Populli shqiptar të ka vulosur si “Non Grata”
Politikë 22:06 - 7 Gusht, 2020

Ish-deputeti i sulet Ramës/ Populli shqiptar të ka vulosur si “Non Grata”

“Populli shqiptar tashmë e ka vulosur si NON GRATA në këtë vend, kryeministrin dhe të gjithë sektin e tij të Rilindjes”. Kështu deklaron ish-deputeti i LSI-së...

Dosja e SPAK: Si i vuri pasuritë Ylli Ndroqi?
Politikë 09:28 - 6 Gusht, 2020

Gazetarët nuk mund të jenë mburojë e ish-trafikantit të drogës

Po ndodh ajo që pritej, në 48 orë, Ora News pas marrjes në administrim nga shteti pas akuzave të ngritura në lidhje me pasuritë e pronarit...

Dënojeni me votë, jo me mallkime
Opinione 14:38 - 2 Gusht, 2020

Dënojeni me votë, jo me mallkime

Nga Ardi Stefa* Përpara 3000 vjetësh kryetrimi i grekëve, Akili, vrau në duel kryeheroin e trojanëve, Hektorin. Madje e dhunoi dhe përçudnoi kufomën. Kur Priami, mbreti...

Lajme 09:07 - 1 Gusht, 2020

Ndërron jetë Aneta Rama, nëna e kryeministrit Edi Rama

Ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare, Aneta Rama, nëna e kryeministrit Edi Rama. Lajmi është bërë i ditur nga vetë kreu i qeverisë, nëpërmjet një postimi...

Rama fton Bashën në tryezë: Eja të gjejmë konsensus për listat
Politikë 22:14 - 31 Korrik, 2020

Rama fton Bashën në tryezë: Eja të gjejmë konsensus për listat

PS-ja kërkon që listat të hapen 2/3 për të garantuar përfaqësimin gjinor, por PD këmbëngul për 100%. Kryeministri Edi Rama tha në studion e “Report Tv”...

"Më kënaq veprimtaria e Ramës"/ Kryemadhi: Po ja bëj të qartë, s'ka shanse....
Politikë 17:55 - 29 Korrik, 2020

“Më kënaq veprimtaria e Ramës”/ Kryemadhi: Po ja bëj të qartë, s’ka shanse….

“S’ka shanse Edi Rama, sikur të mbledhi gjithë superfuqitë e botës, nuk del dot forcë e parë”. Kështu deklaroi sot kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, e...

“Kim ka informacion për lidhjet e Ramës me krimin”/ Ndoka: Kryeministri do jetë Non Grata për BE nëse…
Politikë 16:33 - 28 Korrik, 2020

“Kim ka informacion për lidhjet e Ramës me krimin”/ Ndoka: Kryeministri do jetë Non Grata për BE nëse…

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka bërë deklarata të forta ditën e sotme kundër kryeministrit Edi Rama në emisionit Top Talk. Ndoka tha se nëse...

“Korrigjoje, ke lajthitje në objekt”/ Klodiana Lala kap në gabim Ramën: Mbetsh me shëndet!
Lajme 14:31 - 28 Korrik, 2020

“Korrigjoje, ke lajthitje në objekt”/ Klodiana Lala kap në gabim Ramën: Mbetsh me shëndet!

Në reagimin e tij për urdhër- arrestet e lëshuara nga SPAK për komisionerët, kryeministri Edi Rama kishte ngatërruar dosjet, ku në vend të dosjes së Durrësit...

Rama doli në mbrojtje të Gonxhes/ Zhupa: E promovoi si modelin e babëzisë dhe korrupsionit
Politikë 19:30 - 27 Korrik, 2020

Rama doli në mbrojtje të Gonxhes/ Zhupa: E promovoi si modelin e babëzisë dhe korrupsionit

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama pasi ky i fundit doli sot në mbrojtje të drejtorit të DPSHTRR-së, Blendi Gonxhe. Ndonëse...

“Nuk kam pritshmëri nga Yuri Kim”/ Manjani: Pres që Rama ta çojë deri në fund këtë marrëzi
Politikë 16:24 - 27 Korrik, 2020

“Kur Rama ishte “dashnori” i të huajve”/ Manjani “zbulon” si e mori shumicën parlamentare me mashtrim

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku ka publikuar dhe rezultatin e zgjedhjeve të fundit parlamentare. Manjani kujton se...

Mos i shkulni perdet zoti Frrok Çupi!
Politikë 16:05 - 27 Korrik, 2020

“Meta ikonë e korrupsionit”/ Frrok Çupi: Rama po lëshon koncesione për Presidentin

Parlamenti vendosi sot të mos propozojë shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, ndonëse prej një viti ky i fundit është hetuar nga komisioni i posaçëm mbi ligjshmërinë...

Deklarata e Gjiknurit/ Vasili: Hajdutët e votave flasin në "emër" të popullit
Politikë 15:45 - 26 Korrik, 2020

Deklarata e Gjiknurit/ Vasili: Hajdutët e votave flasin në “emër” të popullit

Anëtari i Këshillit Politik Petrit Vasili, ka reaguar pas deklaratës së Damian Gjiknurit për Reformën Zgjedhore. Vasili i cilëson Gjiknurin dhe kryeministrin Edi Rama si hajdutë...

Bardhi i nxjerr audio-përgjimin Gjiknurit/ Asnjë ndryshim i njëanshëm s’mund të jetë i detyrueshëm
Politikë 14:16 - 26 Korrik, 2020

Bardhi i nxjerr audio-përgjimin Gjiknurit/ Asnjë ndryshim i njëanshëm s’mund të jetë i detyrueshëm

Pas deklaratës së Damian Gjiknurit për listat e hapura, ka ardhur edhe reagimi i Partisë Demokratike, më konkretisht i sekretarit Gazment Bardhi. Demokrati ka postuar audiopërgjimin...

Ish-deputeti “nxjerr zbuluar” Ramën/ “Qëllimi i fshehtë” i kryeministrit: Tmerrohet nga…
Politikë 12:37 - 26 Korrik, 2020

Ish-deputeti “nxjerr zbuluar” Ramën/ “Qëllimi i fshehtë” i kryeministrit: Tmerrohet nga…

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa, ka publikuar një fotomontazh të kryeministrit Edi Rama dhe ka reaguar për hapjen e listave. Në një postim në rrjetet...

Basha nxjerr fotot e dyqaneve të mbyllura/ “Paaftësia e qeverisë Rama po vret biznesin e vogël”
Politikë 11:55 - 26 Korrik, 2020

Basha nxjerr fotot e dyqaneve të mbyllura/ “Paaftësia e qeverisë Rama po vret biznesin e vogël”

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha ka publikuar fotot e disa dyqaneve të mbyllura dhe ka ngritur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama. Basha deklaron në...

“E dija se do dështonte”/ Arben Malaj tregon si e paralajmëroi Ramën
Politikë 11:28 - 26 Korrik, 2020

“E dija se do dështonte”/ Arben Malaj tregon si e paralajmëroi Ramën

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj , ka sulmuar kryeministrin Edi Rama pak momente më parë. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Malaj tregon se...

Rama i përgjigjet “flakë për flakë” Metës/ Nuk mund të na ndalosh, shkeljet e tua i mbajtëm në kurriz
Politikë 09:45 - 26 Korrik, 2020

“Rama të “zgjohet”/ Ish-ministri i Shëndetësisë: Duhet kërkuar mbështetje ndërkombëtare

Ish-ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama për mënyrën se si po e menaxhon pandeminë e koronavirusit. Në një postim në...

Të mërkurën mbahet samiti rajonal/ Rama dhe Hoti takohen me Vuçiç
Politikë 22:22 - 25 Korrik, 2020

Të mërkurën mbahet samiti rajonal/ Rama, Vuçiç dhe Hoti “bëhen bashkë”

Ditën mërkurë do të mbahet samiti virtual i organizuar nga Këshilli Atlantik, ku do të marrin pjesë përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Këshilli Atlantik bën...

Mark Marku sulmon Hajdarin dhe Murrizin/ Po i shërbejnë aq shumë Ramës, sa po ndëshkojnë dhe veten
Politikë 18:33 - 25 Korrik, 2020

Mark Marku sulmon Hajdarin dhe Murrizin/ Po i shërbejnë aq shumë Ramës, sa po ndëshkojnë dhe veten

Pedagogu Mark Marku, ka sulmuar pasditen e sotme opozitën parlamentare për pranimin e mandateve të deputetit pas djegies së tyre nga opozita e Lulzim Bashës. Marku...

Rama rikthen kërpudhën te Kryeministria/ Duma nuk kursehet: Po i kthen shpinën çdo problemi
Politikë 15:57 - 25 Korrik, 2020

Rama rikthen kërpudhën te Kryeministria/ Duma nuk kursehet: Po i kthen shpinën çdo problemi

Kryeministri Edi Rama njoftoi dje se ka rikthyer një tjetër kërpudhë për të zëvendësuar kërpudhën e famshme të artisit Carsten Holler, që ishte vendosur në oborrin...