Connect with Us

All posts tagged "ecje"

Kronika 17:52 - 28 Maj, 2020

Makina merr flakë në mes të Tiranës/ Shpëton mrekullisht shoferi

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Tiranë. Mësohet se një automjet ka shpërthyer në flakë në ecje tek kryqëzimi i Laprakës. Sipas...

Kronika 17:45 - 27 Maj, 2020

Merr flakë në ecje/ Shkrumbohet makina në autostradë

Një  automjet ka marrë flakë në orët e pasdites në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas policisë, mjeti drejtohej nga shtetasja me inicialet K. I., dhe nga flakët ka...

Kronika 11:27 - 10 Maj, 2020

Makina shpërthen në flakë në ecje në aksin rrugor Elbasan-Tiranë

Një makinë është përfshirë në flakë në ecje në aksin rrugor Elbasan Tiranë. Bëhet me dije se shkak ka qenë një shkëndijë elektrike por fatmirësisht shoferi...

Kronika 17:28 - 10 Mars, 2020

Merr flakë në ecje/ Shkrumbohet makina

Një automjet është përfshirë nga flakët në ecje e sipër mesditën e sotme në Delvinë. Makina, tip “Mercedes-Benz” me targe AB627AE, ka qenë dukë lëvizur në...

Kronika 20:51 - 20 Tetor, 2019

Merr flakë në ecje/ Shkrumbohet makina në Berat

Një automjet është përfshirë nga flakët në ecje e sipër në aksin Berat-Drobonik. Makina, tip “Fiat Punto” ka qenë duke lëvizur në drejtim të qytetit të...

Kronika 17:39 - 12 Tetor, 2019

E rëndë/ Shpërthen në flakë makina në aksin Lushnje-Fier

Një makinë ka shpërthyer në flakë në ecje. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në aksin Lushnje-Fier. Fatmirësisht nuk raportohet për persona lënduar por vetëm dëme materiale....

Kronika 16:32 - 17 Gusht, 2019

Merr flakë në ecje/ Shkrumbohet makina në Vorë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Vorë ku një makinë ka marrë flakë në ecje gjatë kohës që po udhëtone në...

Kronika 19:52 - 11 Gusht, 2019

Merr flakë në ecje/ Shkrumbohet makina në Fier

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Fier, ku një automjet është përfshirë nga flakët në ecje. Ngjarja ka ndodhur në vendin...

Kronika 19:31 - 5 Gusht, 2019

Merr flakë në ecje/ Shkrumbohet makina në autostradë

Një automjet ka marrë flakë në ecje në autostradën Levan-Tepelenë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Bejar, ku shkak i flakëve mësohet të ketë qenë një shkëndijë...

Life Style 12:25 - 18 Maj, 2019

Bëni ecje të shpejtë? Ekspertët kanë një lajm të mirë për ju

Studimi më i fundit i realizuar nga disa ekspertë në Universitetin Leicester, ka dalë në përfundimin se ata që ecin shpejt kanë më shumë shanse për një...

Aktualitet 16:28 - 8 Prill, 2019

E rëndë/ Shpërthen automjeti në ecje

Në automjet në ecje është përfshirë nga flakët në aksin Elbasan-Peqin në afërsi të fshatit Papër. Në automjet ishin duke udhëtuar një çift bashkëshortësh së bashku...

te dobesohesh duke ecur
Aktualitet 22:00 - 19 Shkurt, 2019

Të dobësohesh duke ecur/ Rutina që do t’ju bëjë të humbni tetë kg në një muaj

Ka shumë mënyra të cilat përdoren për t’u dobësuar. Gjithsesi disa prej tyre janë edhe të rrezikshme. Më poshtë ju sjellim një program të shkurtër që...

ecje zbathur
Aktualitet 22:10 - 25 Janar, 2019

Ju tregojmë tre arsye të vlefshme për të ecur këmbëzbathur në natyrë

Mund të kritikoni pagjumësinë Sipas National Sleep Foundation një i rritur ka nevojë për të paktën shtatë orë gjumë në natë në mënyrë që të konsiderohet...

Aktualitet 20:40 - 8 Janar, 2019

Na thuaj se si ec, të të themi atë që nuk di për veten

Në botën e psikologjisë, dihet që ne projektojmë qenien tonë përmes nënvetëdijes dhe e shfaqim këtë të fundit në mënyra të ndryshme. Ndaj dhe duhet të...

Aktualitet 13:25 - 21 Dhjetor, 2018

Noti, ecja dhe stërvitja në palestër trajtojnë presionin e lartë të gjakut ashtu si ilaçet

Ushtrimet janë aq të efektshme për uljen e presionit të gjakut sa mund të jenë ilaçet që doktori u jep me recetë, kjo është ajo që...

Life Style 15:53 - 11 Dhjetor, 2018

Ecja është ushtrimi më i mirë fizik që mund të bëni, ja përfitimet e saj

Ecja është kura më e mirë e njeriut. Nëse e kombinoni edhe me një gjumë të mirë, ky është regjimi më i shëndetshëm i cili ju...

Aktualitet 21:01 - 11 Gusht, 2018

Autobuzi merr flakë në ecje/ Udhëtarët në panik

Një incident është regjistruar në “Rrugën e Kombit”, pasi një autobus ushëtarësh është pëfshirë nga flakët, duke shkaktuar panik mes tyre. Sikurse raportohet nga flakët që...

Aktualitet 01:00 - 19 Tetor, 2017

Zbuloni se sa hapa duhet të bëni në mënyrë që të bini nga pesha

Ne jetojmë në një botë ku pamja e jashtme është gjithçka. Jeni ose shumë i hollë, ose shumë i shendoshe për të qënë brenda standarteve,dhe a...

Aktualitet 16:06 - 12 Tetor, 2017

Shkrumbohet makina në ecje

Një makinë që po udhëtonte nga Elbasani drejt Tiranës, është përfshirë në flakë në tunelin e Kërrabës. Ngjarja në fjalë raportohet të ketë ndodhur në dalje...

Femra 19:30 - 15 Janar, 2017

Dobësohuni duke ecur!

Ja sa duhet të ecni për të humbur peshë A e dini se nëse për pesë muaj ecni rregullisht, ju mund t’i humbni rreth 10 kilogramë?...

Kuriozitete 17:45 - 27 Nentor, 2016

FOTO/Ekziston një vend ku mund të ecni mbi ujë

Ecja mbi ujë ka qenë një ëndërr e cila e ka shoqëruar njerëzimin për shumë shekuj me radhë. Shpikjet për të realizuar këtë ëndërr kanë qenë...

Life Style 20:04 - 26 Shtator, 2015

Ecni 25 minuta në ditë

Ecja me hap të shpejtë për 25 minuta në ditë mund të zgjasë jetën me shtatë vjet. Ky është rezultati i një studimi gjerman, i cili...

Kuriozitete 15:20 - 15 Shtator, 2015

Prej 6 vitesh flinte vetëm një orë gjatë natës

Blaire Leahy  nga Londra, prej 6 vitesh flinte vetëm një orë gjatë natës sepse vuante nga një gjendje e rëndë pagjumësie. 31-vjeçarja është nëna e dy...