Connect with Us

All posts tagged "E Hena Blu"

Sociale 10:15 - 20 Janar, 2020

Sot dita më e trishtuar e vitit/ Çfarë është “e hëna blu”

Kjo e hënë është zyrtarisht dita më depresive e të gjithë vitit e cila është cilë cilësuar si “e hëna blu”. Origjina e këtij përkufizimi u...

Kuriozitete 12:55 - 19 Janar, 2015

Sot është dita më e trishtuar e vitit dhe quhet e ‘Hëna Blu’, ja arsyeja

Dita e sotme është quajtur “E hëna blu” dhe konsiderohet si dita më e trishtuar e vitit. Kjo ditë përcaktohet duke llogaritur të hënën e javës...