Connect with Us

All posts tagged "dyshimet"

hoxha per grabitjen e Rinasit
Kronika 13:40 - 14 Dhjetor, 2019

Artan Hoxha hedh dyshimet e forta për ndalimet pas tërmetit/ Duhet kapur përgjegjësi

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka deklaruar sot se tragjedia e 26 nëntorit ka pasur persona përgjegjegjës me emër dhe mbiemër. Ndërsa komentoi operacionin e policisë, ku...

Lajm i Rekomanduar 09:34 - 15 Gusht, 2019

Meta marrëveshje me Ramën?/ Ngrihen dyshimet e para

Presidenti Ilir Meta, është kthyer në politikanin më aktiv në rrjetet sociale. Mëngjesin e sotëm, ai ka publikuar një mesazh për kryeministrin Rama, ndërsa  është shfaqur...

Aktualitet 21:43 - 2 Maj, 2019

Materiali i pa publikuar/ Si dyshonte Enver Hoxha se berberi e spiunonte

Ishte koha kur Enver Hoxha kërkonte të shpallte armiq dhe paranojat për spiunim binin mbi këdo. Kjo bisedë, e papublikuar më parë, mes diktatorit dhe Kadri...

Aktualitet 11:12 - 22 Mars, 2019

Lobimi me para ruse/ Pse hetimi ndaj Lulzim Bashës nuk ka prapavijë politike

Dje Lulzim Basha me anë të një letre shmangu paraqitjen e tij në prokurorinë e Tiranës, ai iku në Bruksel si një vit më parë, kur...

Aktualitet 12:26 - 3 Janar, 2019

Konsulli grek gjendet i vdekur në hotel/ Dyshimet e para

Konsulli grek në Venezuelë, Angjelos Haritos është gjetur i vdekur në dhomën e hotelit ku banonte në Karakas. Nga të dhënat e para mendohet se vdekja...

Aktualitet 14:02 - 30 Dhjetor, 2018

Merr flakë një apartament/ Dyshimet e para

Një banesë në katin e tretë të një pallati në qytetin e Elbasanit është përfshirë nga flakët. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘5 Maji’,...

Aktualitet 19:53 - 24 Maj, 2018

Bastisja e Prokurorisë së Durrësit dyshohet se u krye nga krimi i organizuar

Dosje të zhdukura, fletë hetimi të grisura përtokë dhe dëmtimi i kamerave të sigurisë ishte gjithçka mbeti pas grabitjes së paprecedentë të Prokurorisë së Durrësit, ndërkohë...

Aktualitet 09:48 - 6 Maj, 2018

Plagosi rëndë prindërit dhe tentoi vetëvrasjen/ Zbulohet identiteti i të riut, ja dyshimet e para

Ka ndërruar jetë në spital 25-vjeçari, nga Tirana, i cili pas një grindjeje me prindërit i plagosi ata me thikë dhe u vetëhodh nga kati i...

Lajm i Rekomanduar 18:09 - 14 Mars, 2018

Luli shkoi në Edinburg për paratë e Binniata-s?/ Gjurmët që thellojnë akuzat ndaj Bashës 

Tema më e nxehtë politike e ditëve të fundit në Shqipëri është financimi me firmën e Lulzim Bashës në një kompani lobimi në SHBA, për të...

kreu i PD lulzim basha
Kryesore 10:42 - 8 Mars, 2018

Zëri i Amerikës: PD, pagesa të dyshimta për lobim në SHBA

Në Shqipëri, Partia Demokratike hodhi poshtë të mërkurën një shkrim të botuar në revistën amerikane “Mother Jones” lidhur me fondet, që kjo parti ka paguar për...

Aktualitet 10:34 - 10 Dhjetor, 2017

Vrasja e Aleksandër Ndokës/ Ja pistat ku po hetohet nga policia

Vrasja mafioze e Aleksandër Ndokës, ka mbledhur gjatë ditës së djeshme ekspertët më të mirë të hetimit të krimit. Teksa është zhvilluar një analizë e gjatë...