Connect with Us

All posts tagged "dypunesimi"

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Ekonomi 15:15 - 19 Nentor, 2019

Deklarimi vjetor është taksim i të varfërve/ Gazetari sfidon publikisht qeverinë

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar në lidhje me deklaratën e djeshme të drejtoreshës së Tatimeve, Delina Ibrahimaj, e cila justifikonte detyrimin e qytetarëve të dypunësuar për...

Denoncim 13:52 - 29 Tetor, 2019

Skandali/ Dy punësim në shtet për anëtarët e Rilindjes

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit Rilindja ka dypunësuar anëtarët e saj në shtet. Sipas denoncuesit, “kushërira e nenperfektit të...

Aktualitet 08:22 - 6 Mars, 2019

Ndryshimet ligjore/ “Shtrëngohet laku” për mjekët dhe infermierët

Ndërsa numri i mjekëve dhe infermierëve në Shqipëri po pëson tkurrje, nga emigrimi kryesisht në Europë (Gjermani) ku ka pozicione pune joshëse, një ndryshim i ri...