Connect with Us

All posts tagged "Dy"

Aktualitet 10:11 - 13 Janar, 2019

Trafik armësh dhe droge/ Gjykata rikthen në burg pesë vëllezërit 

Gjykata italiane ka rikthyer në burg pesë vëllezërit shqiptarë Sallaku, që u arrestuan nga policia e Breshias dhe Bergamos në nëtor të 2018. Vëllezërit ranë në...

Aktualitet 16:57 - 10 Janar, 2019

Aksident në rrugën e Kombit/ Dy të plagosur

Një aksident ka ndodhur në Gjegjan të qytetit të Kukësit si pasojë e motit të keq. Akulli dhe dëbora në rrugë janë bërë shkak pse makina...

Aktualitet 14:22 - 6 Janar, 2019

Plagosën dhe hodhën në lumë të riun/ Pranga dy shqiptarëve

Dy shqiptarë janë arrestuar nga karabinierët në Venecia, pasi kanë plagosur me armë zjarri një bashkëkombas 25-vjeçar në tentativë për ta vrarë. Në pranga kanë rënë...

izolim nga debora
Aktualitet 16:59 - 5 Janar, 2019

Bllokohet Gramshi/ Bora arrin deri në dy metra

Stuhitë e mëdha të  dëborës kanë bllokuar disa nga fshatrat e Gramshit, duke bërë që Bashkia të nxjerrë në terren grupin e emergjencave. Mësohet se trashësia...

Aktualitet 16:22 - 3 Janar, 2019

Nuk mbyllën pikat e basteve/ Procedohen penalisht dy pronarë

Policia e Tiranës ka gjetur dhe ka proceduar penalisht pronarët e dy subjekte, që nuk kishin mbyllur lojrat e fatit dhe të cilëve iu gjetën aparatura...

Aktualitet 16:52 - 1 Janar, 2019

Tradhëtia ndodh vetëm për këto dy arsye

Ekzistojnë shumë teori në lidhje me tradhëtinë, por në fakt ka vetëm dy arsye të vlefshme. Ju tregojmë më poshtë se cilat janë ato. Kur lidhjes...

Aktualitet 13:10 - 20 Dhjetor, 2018

Gjermania hap portat/ Çfarë përmbajnë dy projektligjet për emigracionin?

Gjermania synon të lehtësojë imigrimin për fuqinë punëtore të kualifikuar dhe të rregullojë qëndrimin e ish-refugjatëve të integruar. Tre ditë para pushimeve të fundvitit dhe pas...

Aktualitet 21:52 - 21 Mars, 2018

Mësoni kush ishin dy deputetët që shpëtuan rënien e qeverisë Haradinaj

Një nga marrëveshjet më të komentuara në Kosovë ka marr fund sot pas një dite maratonike. Kosovën e zhbllokoi një nga deputetët që e kishte kundërshtuar...

Aktualitet 11:46 - 11 Tetor, 2016

Krujë – Gjendet 1 dozë kanabis në çantën e shkollës/ Dy të rinj procedohen në gjendje të lirë

Policia e Krujës ka gjetur kanabis në çantën e shkollës e për pasojë është ndjekur penalisht një 15 vjeçar. Pas kontrollit të bërë dy të rinj...

Aktualitet 15:27 - 1 Tetor, 2016

Maliq/ Plagosje e rëndë me dashje, dy të arrestuar

Specialistët e Seksionit për Krimet, në Komisariatin e Policisë Maliq, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasve: Taulant dhe Sokol Hysaj, 34 dhe 42 vjeç, (vëllezër) të...