Connect with Us

All posts tagged "Dy"

arrestohet nga policia
Aktualitet 08:32 - 27 Janar, 2019

Trafikoi dy ton marijuanë/ Arrestohet i riu shqiptar

Një i ri shqiptar i shpallur prej 3 vitesh në kërkim nga polica italiane është arrestuar. Mediat italiane raportojnë se 23-vjeçari Armano Elezi ka rënë në...

foto testi
Aktualitet 22:50 - 26 Janar, 2019

Vetëm dy përqind e personave mund të gjejnë vrasësin tek ky imazh/ A e gjeni dot ju?

Misteret e vrasjeve, janë gjeagjëza shumë argëtuese për t’u zgjidhur. Meqë ra fjala, a keni zgjidhur ndonjëherë një mister vrasje? Testet për të gjetur vrasësin, nuk...

nje person duke hyre per te vjedhur
Aktualitet 12:14 - 20 Janar, 2019

Maskat bëjnë kërdinë/ Grabiten dy biznese dhe një shtëpi në Tepelenë

Dy biznese dhe një shtëpi janë grabitur mëngjesin e sotëm në qytetin e Tepelenës. Mësohet se persona me maska kanë thyer xhamat e bizneseve dhe kanë...

zjarrr ne nje resort turistik
Aktualitet 10:11 - 20 Janar, 2019

Merr flakë resorti turistik/ Ndërrojnë jetë dy persona plagosen disa të tjerë

Një zjarr i madh ka rënë në një resort skish në Courchevel, në Alpet e Francës. Mediat ndërkombëtare raportojnë se dy persona kanë mbetur të vdekur,...

presidenti i shba donald trump
Aktualitet 09:18 - 20 Janar, 2019

Dy vite Donald Trump/ Dy vite shokim për miqtë e SHBA

Më 20 Janar Donald Trump mbush dy vite në postin e presidentit – Në dy vitet e mandatit ai ka bërë realitet disa nga premtimet e...

dore gishta
Aktualitet 22:40 - 18 Janar, 2019

Çdo gisht lidhet me dy organe /Metoda shekullore japoneze do t’ju shërojë në vetëm 5 minuta

Japonezët gjithnjë kanë përdorur mjekësinë alternative dhe kjo e fundit ka rezultuar shumë efikase. Metoda e mëposhtme, do t’ju marrë vetëm pesë minuta. Jin shin Jitsu...

pranga dhe arrestim i disa personave
Aktualitet 16:46 - 17 Janar, 2019

U kapën me kokainë/ Pranga arkitektit dhe biznesmenit

Dy shqiptarë janë arrestuar në Itali, pasi janë kapur me kokainë dhe një shumë të madhe parash. Policia e San Pietro in Cariano ka vënë në...

kontroll, autoriteti kombetar i ushqimit
Aktualitet 14:58 - 14 Janar, 2019

Kontrolli ushqimor/ AKU mbyll dy subjekte

Autoritet Kombëtar i Ushqimit, në një njoftim për mediat ka bërë me dije se brenda katër ditëve janë mbyllur dy subjekte. Në njoftim theksohet se nga...

Aktualitet 13:30 - 14 Janar, 2019

U kapën me kokainë/ Arrestohen të rinjtë shqiptarë në Itali

Dy të rinj shqiptarë janë arrestuar nga policia në Bolzano të Italisë, pasi u janë gjetur dhe sekuestruar lëndë narkotike. Media italiane ANSA raporton se pas...

Aktualitet 10:46 - 13 Janar, 2019

Aksidenti me dy viktima/ Banorët e ish-Kënetës protestë për sinjalistikën

Banorët e zonës së ish-Kënetës në Durrës janë ngritur në protestë pas aksidentit të ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku humbën jetën vjehrrë e nuse. Viktima të...