Connect with Us

All posts tagged "Dy"

dy banane do t'ju shpetojne nga keto probleme
Aktualitet 20:40 - 26 Shkurt, 2019

Dy banane në ditë do t’ju shpëtojnë nga këto probleme shëndetësore

Bananja kontrollon dëshirën e të ngrënit Nëse je një ndër ata persona që pas çdo vakti ndjehesh gjithnjë i uritur, atherë ky frut është për ty. ...

Aktualitet 15:36 - 26 Shkurt, 2019

Denoncimi i Berishës/ Arrestohen dy persona

Më herët, ish-kryeministri, Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka denoncuar një ngjarje të ndodhur mbrëmjen e djeshme në portin e Durrësit e cila...

Aktualitet 13:00 - 16 Shkurt, 2019

Plagosen dy policë/ Me urgjencë në spital

Dy efektivë të policisë janë dërguar me urgjencë te spitali Universitar i Traumës. Mësohet se policët kanë marrë dëmtime të rënda, pasi janë goditur me mjete...

zjarr ne durres
Aktualitet 14:17 - 11 Shkurt, 2019

Tragjike/ Digjen në shtëpi dy të rinj shqiptarë

Dy të rinj shqiptar kanë humburj jetën si pasojë e një zjarri të fuqishëm që ka përfshirë banesën e tyre në Bruksel të Belgjikës. Mësohet se...

Aktualitet 14:03 - 10 Shkurt, 2019

Zhduken dy persona/ Ja, për çfarë dyshohet

Dy vetë rezultojnë të zhdukur në qytetin e Tepelenës dhe atë të Përmetit. Mësohet se shtetasi Sokol Rama nga Tepelena ka humbur kontaktet me familjarët prej...

Aktualitet 14:08 - 8 Shkurt, 2019

Shembet miniera/ Plagosen rëndë dy persona

Dy minatorë janë plagosur rëndë ditën e sotme në minierën e Bulqizës. Mësohet se aksidenti ka ndodhur në minierën ACR, në galerinë e 16-të si pasojë...

Aktualitet 19:20 - 31 Janar, 2019

Krijimi i SPAK/ Shkon në pesë numri i kandidatëve

Dy prokurorë të tjerë kanë aplikuar për tu bërë pjesë E Prokurorisë Speciale të Antikorrupsionit. Deri më tani numri i kandidatëve që kanë aplikuar për të...

pranga dhe arrestim i disa personave
Aktualitet 14:32 - 31 Janar, 2019

Dhunuan biznesmenët/ Arrestohen dy persona në Korçë

Dy persona janë arrestuar nga policia e Korçës,  pasi akuzohen për “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë, kryer në bashkëpunim”. Shtetasi...

Aktualitet 14:19 - 30 Janar, 2019

Foto-“Mjerimi” i Lulit/ Basha nuk i ndahet golfit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është monitoruar kohët e fundit nga CNA.al, gjatë daljeve të tij publike. Nga një vëzhgim i bërë në rrjetin e...

pranga dhe arrestim i disa personave
Aktualitet 14:45 - 29 Janar, 2019

U kapën me bizhu e mijëra euro të vjedhura/ Arrestohen shqiptarët

Dy të rinj shqiptarë janë arrestuar ditën e sotme në Itali. Mediat italiane raportojnë se ata akuzohen për vjedhje. Mësohet se shqiptarët e arrestuar janë të...

arrestohet nga policia
Aktualitet 08:32 - 27 Janar, 2019

Trafikoi dy ton marijuanë/ Arrestohet i riu shqiptar

Një i ri shqiptar i shpallur prej 3 vitesh në kërkim nga polica italiane është arrestuar. Mediat italiane raportojnë se 23-vjeçari Armano Elezi ka rënë në...

foto testi
Aktualitet 22:50 - 26 Janar, 2019

Vetëm dy përqind e personave mund të gjejnë vrasësin tek ky imazh/ A e gjeni dot ju?

Misteret e vrasjeve, janë gjeagjëza shumë argëtuese për t’u zgjidhur. Meqë ra fjala, a keni zgjidhur ndonjëherë një mister vrasje? Testet për të gjetur vrasësin, nuk...

nje person duke hyre per te vjedhur
Aktualitet 12:14 - 20 Janar, 2019

Maskat bëjnë kërdinë/ Grabiten dy biznese dhe një shtëpi në Tepelenë

Dy biznese dhe një shtëpi janë grabitur mëngjesin e sotëm në qytetin e Tepelenës. Mësohet se persona me maska kanë thyer xhamat e bizneseve dhe kanë...

zjarrr ne nje resort turistik
Aktualitet 10:11 - 20 Janar, 2019

Merr flakë resorti turistik/ Ndërrojnë jetë dy persona plagosen disa të tjerë

Një zjarr i madh ka rënë në një resort skish në Courchevel, në Alpet e Francës. Mediat ndërkombëtare raportojnë se dy persona kanë mbetur të vdekur,...

presidenti i shba donald trump
Aktualitet 09:18 - 20 Janar, 2019

Dy vite Donald Trump/ Dy vite shokim për miqtë e SHBA

Më 20 Janar Donald Trump mbush dy vite në postin e presidentit – Në dy vitet e mandatit ai ka bërë realitet disa nga premtimet e...

dore gishta
Aktualitet 22:40 - 18 Janar, 2019

Çdo gisht lidhet me dy organe /Metoda shekullore japoneze do t’ju shërojë në vetëm 5 minuta

Japonezët gjithnjë kanë përdorur mjekësinë alternative dhe kjo e fundit ka rezultuar shumë efikase. Metoda e mëposhtme, do t’ju marrë vetëm pesë minuta. Jin shin Jitsu...

pranga dhe arrestim i disa personave
Aktualitet 16:46 - 17 Janar, 2019

U kapën me kokainë/ Pranga arkitektit dhe biznesmenit

Dy shqiptarë janë arrestuar në Itali, pasi janë kapur me kokainë dhe një shumë të madhe parash. Policia e San Pietro in Cariano ka vënë në...

kontroll, autoriteti kombetar i ushqimit
Aktualitet 14:58 - 14 Janar, 2019

Kontrolli ushqimor/ AKU mbyll dy subjekte

Autoritet Kombëtar i Ushqimit, në një njoftim për mediat ka bërë me dije se brenda katër ditëve janë mbyllur dy subjekte. Në njoftim theksohet se nga...

Aktualitet 13:30 - 14 Janar, 2019

U kapën me kokainë/ Arrestohen të rinjtë shqiptarë në Itali

Dy të rinj shqiptarë janë arrestuar nga policia në Bolzano të Italisë, pasi u janë gjetur dhe sekuestruar lëndë narkotike. Media italiane ANSA raporton se pas...

Aktualitet 10:46 - 13 Janar, 2019

Aksidenti me dy viktima/ Banorët e ish-Kënetës protestë për sinjalistikën

Banorët e zonës së ish-Kënetës në Durrës janë ngritur në protestë pas aksidentit të ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku humbën jetën vjehrrë e nuse. Viktima të...

Aktualitet 10:11 - 13 Janar, 2019

Trafik armësh dhe droge/ Gjykata rikthen në burg pesë vëllezërit 

Gjykata italiane ka rikthyer në burg pesë vëllezërit shqiptarë Sallaku, që u arrestuan nga policia e Breshias dhe Bergamos në nëtor të 2018. Vëllezërit ranë në...

Aktualitet 16:57 - 10 Janar, 2019

Aksident në rrugën e Kombit/ Dy të plagosur

Një aksident ka ndodhur në Gjegjan të qytetit të Kukësit si pasojë e motit të keq. Akulli dhe dëbora në rrugë janë bërë shkak pse makina...

Aktualitet 14:22 - 6 Janar, 2019

Plagosën dhe hodhën në lumë të riun/ Pranga dy shqiptarëve

Dy shqiptarë janë arrestuar nga karabinierët në Venecia, pasi kanë plagosur me armë zjarri një bashkëkombas 25-vjeçar në tentativë për ta vrarë. Në pranga kanë rënë...