Connect with Us

All posts tagged "Dvorani"

Politikë 14:48 - 22 Qershor, 2020

Raporti i Venecias/ Meta analizon pikat kyçe: U Konfirmua se KED funksionoi në mënyrë jo transparente

Presidenti Ilir Meta ka analizuar katër pikat nga raporti i Komisiomnit të Vendcias, për emerimet në Gjykatën Kushtetuese. Sipas Metës, ‘Venecia’ konfirmoi që ai kishte të...

Politikë 16:21 - 13 Qershor, 2020

“Metë mavria po humb dy herë”/ Ngjela i jep parlajmërimin e fortë Presidentit

Avokati i njohur  Spartak Ngjela ka komentar shkarkimin e Ardian Dvoranit nga kreu i KED. Ngjela shkruan se me shkarkimin e Dvoranit, Meta përfundimisht i humbi...

Politikë 14:51 - 13 Qershor, 2020

“Shkarkimi nga KLGJ gafë e rëndë”/ Dvorani: Pse firmosa për pafajësinë e Metës 8 vite më parë

Këshilli i Lartë Gjyqësor vendosi pak ditë më parë ta konsiderojë të përfunduar mandatin e anëtarit të Gjykatës së Lartë Ardian Dvorani. Për pasojë ai humbet edhe funksionin...

Politikë 09:31 - 12 Qershor, 2020

“Tre analfabetë në KLGJ”/ Petrit Vasili kërkon të zbulohen emrat: A kanë mbaruar klasën e parë fillore?

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka kërkuar që të bëhen me dije emrat e tre anëtarëve të Këshillit të Lartë Gjyqësor. që votuan kundër mbarimit të...

Politikë 08:29 - 12 Qershor, 2020

“Duhet të trajtohen njësoj”/ Manjani tregon kush e ka radhën pas Dvoranit

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me vendimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor, për shkarkimin e Ardian Dvoranit, si...

Politikë 21:22 - 11 Qershor, 2020

Bardhi pas shkarkimit të Dvoranit/ U konfirmua paligjshmëria e tij në Gjykatën e Lartë dhe në KED

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi e komentoi të drejtë vendimin për shkarkimin e Ardian Dvoranit si anëtar i Gjykatës së Lartë. Bardhi tha...

Meta publikon foton e 30 viteve më parë/ Mesazhi për shqiptarët e larguar në Gjermani
Politikë 20:53 - 11 Qershor, 2020

Si u vu KLGJ në shërbim të Metës!

 Sot KLGJ ka dalë me një vendim nga i cili konstatohet përfundimi i mandatit të Adrian Dvoranit në gjykatën e lartë. Që mandati i Dvoranit në...

Largimi i Dvoranit/ Zbardhet shkresa e KLGJ-së
Politikë 12:43 - 10 Qershor, 2020

Mandati i Dvoranit/ EURALIUS dhe USAID ia kalojnë ‘topin’ KLGJ-së

EURALIUS dhe USAID i ka kthyer përgjigjen KLGJ-së për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, sa i takon mandatit si zv.kryetar i Gjykatës...

Politikë 09:00 - 13 Maj, 2020

“Frikacak, më ka lënë gojëhapur”/ “Shpërthen” Mustafa Nano

Në monologun e mbrëmjes së djeshme, gazetari Mustafa Nano është ndalur tek vendimi i Këshillit të Lartë Gjyqësor, në lidhje me Ardian Dvoranin. Gjatë monologut në...

Politikë 11:55 - 8 Maj, 2020

Shtyrja e vendimit për mandatin e Dvoranit/ Meta: Përgjegjësi e KLGJ dhe e askujt tjetër

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pasi Këshilli i Lartë Gjyqësor shtyhu vendimin për Ardian Dvoranin, për të cilin Meta kishte kërkuar shkarkimin me pretendimin se i...

Politikë 12:11 - 6 Maj, 2020

Vendimi i KLGJ për Dvoranin/ Berisha: Parodi e turpshme prej zyrtarëve skllevër 

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar për vendimin e KLGJ lidhur me përfundimin e mandatit të kreut të KED, Ardian Dvorani. Berisha e ka cilësuar si...

“Lajmi më gjigant”/ Ylli Manjani ironizon keq me Akademinë e Shkencave
Politikë 16:54 - 5 Maj, 2020

Vendimi i KLGJ për Dvoranin/”Shpërthen” Manjani: Nuk ka as b*thë të zbatojë Kushtetutën

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas vendimit te KLGJ lidhur me përfundimin e mandatit të kreut të KED, Ardian Dvorani. Sipas Manjanit, ky...

Politikë 15:24 - 5 Maj, 2020

Kërkesa e Metës për shkarkimin e Dvoranit/ KLGJ shtyn vendimin

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shtyrë vendimin për Ardian Dvoranin, për të cilin Presidenti Meta kishte kërkuar shkarkimin me pretendimin se i ka mbaruar mandati. KLGJ-ja...

Ardian Dvorani pranon largimin/ Zbardhet letra për KED-në dhe Vitore Tushën
Vetingu 12:55 - 1 Maj, 2020

Mbarimi i mandatit/ KLGJ pranon kërkesën e Dvoranit

Kreu i KED, Ardian Dvorani do të ketë disa ditë kohë për të formuluar argumentet e tij ligjore për dhënie mendimi lidhur me mbarimin e mandatit...

“Serbet janë hedhur hapur në sulm antishqiptar”/ Çfarë paralajmëron Ngjela
Politikë 21:39 - 30 Prill, 2020

“Goditje e fortë kundër Metës”/ Ngjela zbulon prapaskenat e takimit të Yuri Kim me Dvoranin

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kreun e KED-së, Ardian Dvoranin. Lidhur me këtë lajm ka reaguar dhe avokati...

Politikë 17:46 - 30 Prill, 2020

Pavarësia e institucioneve gjyqësore/ Ambasadorja Kim takon Dvoranin

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kreun e KED-së, Ardian Dvoranin. Përmes një postimi në Twitter, Kim ka treguar...

“Tuj u rrit e tu u çoroditë”/ Manjani i publikon foton dhe tallet keq me Ramën
Politikë 14:16 - 30 Prill, 2020

“Dvorani ka një çështje të madhe në kurriz”/ Manjani nxjerr detajet e forta

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar çështjen e nxehtë  mes presidentit Ilir Meta dhe kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Manjani...

“Serbet janë hedhur hapur në sulm antishqiptar”/ Çfarë paralajmëron Ngjela
Politikë 10:59 - 30 Prill, 2020

“Ky është turpi më i madh”/ Ngjela “shpërthen” kundër Ramës dhe Metës

Avokat Spartak Ngjela është shprehur mjaft i ashpër ndaj veprimeve të presidentit Ilir Meta, i cili kërkon shkarkimin e Ardian Dvoranit si kryetar i Këshillit të...

Ardian Dvorani pranon largimin/ Zbardhet letra për KED-në dhe Vitore Tushën
Politikë 16:59 - 29 Prill, 2020

Mbarimi i mandatit në Gjykatën e Lartë/ Zbardhet kërkesa e Dvoranit për KLGJ

Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani i ka kërkuar KLGJ më shumë kohë për të dhënë mendim për mbarimin e mandatit të tij...

Politikë 15:24 - 28 Prill, 2020

“Dvorani në detyrë në kundërshtim me ligjin”/ Zbardhet letra e Metës dërguar KLGJ dhe GJL

Presidenti Ilir Meta i ka drejtuar një letër Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Gjykatës së Lartë, në lidhje me kreun e KED-së, Ardian Dvorani. Në letrën...

Politikë 17:20 - 24 Prill, 2020

“A Dvoran, Dvoran!”/ Artan Hoxha i kujton “kokën” kreut të KED: Do shërbejë si “pako me llokume”

Gazetari Artan Hoxha i është rikthyer përplasjes së Kreut të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani me presidentin Ilir Meta. Hoxha është ndalur tek kërkesa e bërë...

A do ta ngrisë Rama marrëveshjen e Zgjedhores?/ Berisha: Nga ky çfarë nuk pret
Politikë 20:32 - 5 Mars, 2020

“Reforma në Drejtësi ka dështuar”/ Berisha akuza të forta Dvoranit: Fshehu nga vettingu 100 mln lekë

Ish kryeministri  Sali Berisha në një intervistë për Euronews Albania, tha se Reforma në Drejtësi po rezulton një dështim i plotë. Sipas Berishës të gjithë drejtuesit...

Largimi i Dvoranit/ Zbardhet shkresa e KLGJ-së
Politikë 16:38 - 2 Mars, 2020

Takimi i bujshëm me Çilin dhe konflikti i ashpër me presidentin/ Pse nuk po hesht Dvorani?!

Neim (Henri) Çili, është në shtëpi! Pas 6 muaj hetimesh u arrestua vetëm për 24 orë dhe më pas u përcoll në shtëpi. 6 muaj hetime...