Connect with Us

All posts tagged "durres"

Plagoset me thikë një 60- vjeçar në Durrës
Kronika 18:18 - 23 Shtator, 2020

Plagoset me thikë një 60-vjeçar në Durrës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e e sotme në Durrës. Mësohet se një person është paraqitur i plagosur me thikë në spitalin e këtij...

Durrësi u përmbyt në pak minuta shi. Ish-deputeti thirrje qytetarëve: Keni shansin t’i ktheni kusurin Ramës
Politikë 14:48 - 23 Shtator, 2020

Durrësi u përmbyt në pak minuta shi/ Ish-deputeti thirrje qytetarëve: Keni shansin t’i ktheni kusurin Ramës

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi ka reaguar ashpër pas situatës së krijuar ditën e sotme në Durrës, ku qyteti u përmbyt në pak minuta shi....

Vrasje dhe trafikim droge/ OFL në “sitë” katër të “fortët” e radhës
Kronika 12:47 - 23 Shtator, 2020

OFL “troket” në Korçë dhe Durrës/ Ultimatum për pasurinë tre “të fortëve”

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

Durrësi nën ujë pas 10 minutash shi/ Xhaferraj nxjerr videon: Më keq se vendet në gjendje lufte
Politikë 12:03 - 23 Shtator, 2020

Durrësi nën ujë pas 10 minutash shi/ Xhaferraj nxjerr videon: Më keq se vendet në gjendje lufte

Shirat që kanë përfshirë vendin ditën e sotme kanë shkaktuar një situatë kaotike në rrugët e Durrësit mëngjesin e sotëm. Kreu i PD në Durrës, Ferdinand...

Sociale 11:06 - 23 Shtator, 2020

Reshjet e shiut përmbytin vendin/ “Paralizohet” qarkullimi në Durrës

Moti i keq dhe reshjet e shiut kanë përfshirë vendin ditën e sotme Disa akse kryesore të qyteteve janë përmbytur, duke shkaktuar vështirësi në lëvizje. Vetëm...

Plagosi me thikë 17-vjeçarin/ Arrestohet autori i mitur
Kronika 17:33 - 22 Shtator, 2020

Plagosi me thikë 17-vjeçarin/ Arrestohet autori i mitur

Mesditën e sotme u plagos me thikë një 17-vjeçar në Sukth të Durrësit. Bëhet fjalë për Elvin Zirën, i cili iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirugjikale dhe...

17 vjeçari i palgosur në Durrës futet në operacion/ Policia jep detaje nga ngjarja
Kronika 16:43 - 22 Shtator, 2020

17 vjeçari i plagosur në Durrës futet në operacion/ Policia jep detaje nga ngjarja

Policia ka dhënë detaje lidhur me plagosjen e një të mituri në Durrës. Një 17-vjeçar me iniciale E.Z.,17 ka mbetur i plagosur me thikë në Sukth....

Era e keqe “mbyt” pallatin/ Fqinjët gjejnë të dekompozuar trupin e 72-vjeçares në Sarandë
Kronika 15:55 - 22 Shtator, 2020

Plagoset një 17-vjeçar në Durrës/ Dërgohet me urgjencë në spital

Një plagosje ka ndodhur pak minuta më parë në Sukth të Durrësit. Mësohet se një 17-vjeçar ka mbetur i plagosur me thikë gjatë një sherri. Bëhet...

Rama heq Dakon nga postet drejtuese/ Merr vetë në dorë frerët e Durrësit
Politikë 19:04 - 21 Shtator, 2020

Rama le drejtimin e qarkut të Durrësit/ Gjen zëvendësuesin e Vangjush Dakos

Që në mbledhjen e parë me grupin parlamentar të PS-së, pas rikthimit nga pushimet, kryeministri Edi Rama bëri disa ndryshime dhe ajo që ra në sy...

Foto/ Nis shembja e 13 katëshit në Durrës me shpërthim të kontrolluar
Kronika 17:05 - 20 Shtator, 2020

Foto/ Nis shembja e 13 katëshit në Durrës me shpërthim të kontrolluar

Një shpërthim i kontrolluar ka ndodhur në muret e brendshme të pallatit të Kastratëve në lagjen 17 të Durrësit. IKMT po kryen shpërthim pasi pallati është...

E masakruan me thikë në zemër/ Kush është 34-vjeçari, baba i dy fëmijëve që u vra sot në Durrës
Kronika 13:03 - 20 Shtator, 2020

Vrau 34-vjeçarin në Durrës/ Zbardhet dëshmia e Arbër Kotes: Thikën e nxora për vetëmbrojtje

Zbardhet dëshmia e autorit të vrasjes së 34-vjeçarit Idajet Dulla, ditën e djeshme në Durrës. Mësohet se autori, Arbër Kote ka thënë se ka qëlluar 34-vjeçarin...

Kronika 08:56 - 20 Shtator, 2020

Vrau me thikë 33 vjeçarin/ Arrestohet autori në Durrës

Vihet në pranga autori i dyshuar i ngjarjes së djeshme ku ndërroi jetë një 33-vjeçar. Policia e Durrësit, bëri të mundur zbardhjen, identifikimin dhe kapjen e...

“Benzi” përplaset me kamionçinën/ Plagosen dy persona
Kronika 08:44 - 20 Shtator, 2020

Aksident në Durrës/ Makina përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në mbikalimin e Shkozetit në Durrës. Si pasojë e këtij aksidenti ka humbur jetën një këmbësor i...

Zbardhen detajet e reja/ Autori i vrasjes në Durrës, djali i ish-drejtorit të burgut
Kronika 20:01 - 19 Shtator, 2020

Zbardhen detajet e reja/ Autori i vrasjes në Durrës, djali i ish-drejtorit të burgut

Janë zbardhur detaje të reja nga vrasja që tronditi Durrësin pasditen e sotme. Arbër Koti, shofer i një urbani që transportonte punonjës të një fasonerie në...

“Benzi” përplaset me kamionçinën/ Plagosen dy persona
Kronika 18:51 - 19 Shtator, 2020

Aksidentohet motoçikleta/ Dy të plagosur në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Durrës, ku dy persona që po lëviznin me motor janë aksidentuar. Sipasojë e aksidentit njëri prej...

E masakruan me thikë në zemër/ Kush është 34-vjeçari, baba i dy fëmijëve që u vra sot në Durrës
Kronika 16:50 - 19 Shtator, 2020

E masakruan me thikë në zemër/ Kush është 34-vjeçari, baba i dy fëmijëve që u vra sot në Durrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Durrësit, ku një person ka mbetur i vdekur pas një goditje me thikë në zemër. Viktima...

Kronika 16:34 - 19 Shtator, 2020

Vrasja në Durrës/ Zbardhen detajet e para, viktima u konfliktua me shoferin e furgonit

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Durrësit, ku një burrë është qëlluar me thikë në zemër. Bëhet fjalë për Idajet Dullën...

Aksident i rëndë në aksin Morinë-Milot/ Humb jetën një person
Kronika 16:07 - 19 Shtator, 2020

E rëndë në Durrës/ Gjendet i vrarë një person

Një person është gjetur i vrarë pak minuta më parë në Durrës. Mësohet se viktima është indetifikuar si shtetasi Idajet Dulla. Raportohet se ai është vrarë...

“Pse më sheh shtrembër”/ Dalin detajet e  sherrit banal në Durrës
Aktualitet 10:08 - 19 Shtator, 2020

“Pse më sheh shtrembër”/ Dalin detajet e sherrit banal në Durrës

Numri i personave të arrestuar ka shkuar në 5, për vrasjen e 39-vjeçarit në Durrës dhe plagosjes së djalit të tij, ndërkohë tre persona të tjerë janë...

Trafik klandestinësh nga Lindja e Mesme/ Arrestohet një shtetas sirian në Pogradec
Aktualitet 09:03 - 19 Shtator, 2020

Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmë në Durrës/ Arrestohen 5 persona

Polica e Shtetit ka arrestuar në flagrancë 5 shtetas si dhe shpallen kërkim tre të tjerë, pas një sulmi me armë zjarri që ndodhi dje në...

Rikthehen lëkundjet e tërmetit/ Ja ku ishte epiqendra
Sociale 22:42 - 18 Shtator, 2020

Ndihen lëkundje tërmeti në vend/ Ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe në Durrës. Bëhet me dije se magnituda ishte 2.9 ballë e shkallës rihter, dhe...

Çfarë po ndodh në Durrës?/ Një tjetër i plagosur mbërrin në urgjencën e spitalit
Kronika 21:52 - 18 Shtator, 2020

Çfarë po ndodh në Durrës?/ Një tjetër i plagosur mbërrin në urgjencën e spitalit

Në urgjencën e Spitalit të Durrësit ka mbërritur një tjetër person i plagosur. Shtetasi E.T., ka shkuar në spital i plagosur, ndërsa dyshohet se ka lidhje...

Të shtënat me armë në Durrës/ Ndërron jetë një prej të plagosurve
Kronika 21:20 - 18 Shtator, 2020

Të shtënat me armë në Durrës/ Ndërron jetë një prej të plagosurve

Një nga dy të plagosurit në Durrës, mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spital. Mësohet se Armando Baboçi nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të...