Connect with Us

All posts tagged "durim bami"

Kronika 11:28 - 26 Shkurt, 2020

Aksioni i OFL/ Gjykata i sekuestron një automjet Durim Bamit

Pas Operacionit Forca e Ligjit, mësohet se Gjykata e Posaçme ka vendosur sekuestro për një automjet të blinduar të Durim Bamit. Kujtojmë këtu se Prokuroria e...

Aktualitet 16:06 - 16 Tetor, 2018

Paqja e fshehtë/ Fahri Balliu pajton Tom Doshin me Ilir Metën

Dikur miq më pas kundërshtarë të ashpër. Tom Doshi e akuzoi se ai donte ta eliminonte. Pranga, akuza të forta politike, video përgjime, në skenë Durim...

Aktualitet 11:48 - 12 Shtator, 2018

Operacioni i FNSH dhe RENEA/ Mes 11 të arrestuarve edhe Durim Bami

Forcat Speciale, FNSH dhe RENEA kanë nisur një operacion mëngjesin e sotëm në fshatin Nikël, për kapjen e personave të dyshuar. Mësohet se mes 11 personave...

Kronika 11:56 - 17 Maj, 2018

Rikthehet në gjykim çështja “Doshi”/ Zbardhet kërkesa e Prokurorisë

Ka rinisur sot  procesi në Gjykatën e Tiranës për Tom Doshin. Por  gjykata është detyruar të shtyjë seancën, pasi deputeti Tom Doshi mungonte.  Ky i fundit...

Aktualitet 10:50 - 23 Janar, 2018

Durim Bami kërkon heqjen e “arrestit shtëpiak”/ Vijon “Ping Pongu” mes Gjykatave

Vjijon “ping pongu” mes gjykatës së Lartë dhe asaj të Krimeve të rënda në lidhje me gjyqin për ndryshim mase sigurie ndaj Durim Bamit. Prej 1 muaji...

Aktualitet 10:00 - 3 Tetor, 2017

Akuzat për kallëzim të rremë/ Durim Bami kërkon shuarjen e masës së sigurisë

Durim Bami kërkon nga Gjykata e Lartë shuarjen e masës së sigurisë, pasi sipas tij kanë mbaruar të gjitha afatet e paraburgimit. Durim Bami akuzohet për...

Aktualitet 13:58 - 8 Qershor, 2016

Prokuroria dërgon për gjykim Durim Bamin/ Ja akuzat e ngritura ndaj tij

Prokuroria e Krujës ka dërguar për gjykim të pandehurin Durim Bami, i cili akuzohet për  veprën penale të “Pastrimit të produkteve të veprës penale”. Nga hetimi,...

Aktualitet 21:07 - 27 Maj, 2016

Prokuroria dhe policia mbrojnë Durim Bamin

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhet e dy qytetarëve sipas të cilëve thuhet se Durim Bami, i akuzuar se kishte marrë porosi për të vrarë deputetin...

Denoncim 12:39 - 16 Qershor, 2015

FOTO/ Durim Bami shfaqet në një takim elektoral me kandidatin e PS?

Edhe pse në arrest shtëpie, Durim Bami pretendohet se është shfaqur në një takim elektoral. Denoncimi është bërë nga faqja Za lart. Kjo faqe ka postuar disa...

Aktualitet 17:54 - 14 Mars, 2015

Përfundon ballafaqimi i dytë i Tom Doshit me Durim Bamin

Deputeti Tom Doshi dhe Durim Bami, i akuzuar prej tij si personi që do ta vriste nën urdhrin e kreut të Kuvendit Meta, kanë përfunduar ballafaqimin...

Aktualitet 11:08 - 6 Mars, 2015

“Doshi”, sot Durim Bami del para Gjykatës, për masën e sigurisë

Durim Bami, i pretenduar nga deputeti Tom Doshi si vrasësi të cilin Ilir Meta e ka paguar për ta eliminuar fizikisht bashkë me kolegun demokrat Mhill...

Aktualitet 09:55 - 6 Mars, 2015

Ja video e plote e Tom Doshit me Durim Bamin

Portali Sahati.Al sjell videon e plotë prej 37 minutash të deputetit Tom Doshi me Durim Bamin, personin, i cili ka deklaruar para deputetit socialist se është...

Aktualitet 18:10 - 4 Mars, 2015

Prokuroria e Krimeve të Rënda konfirmon ndalimin e Durim Bamit

Pas shumë hipotezave dhe ideve të ndryshme se çfarë po ndodh me të dyshuarin kryesor mbi tentativën e vrasjeve të deputetëve, ka qenë vetë prokuroria e...

Aktualitet 21:12 - 3 Mars, 2015

Artan Hoxha: Porositësi i vrasjes së Tom Doshit është larguar nga vendi

Gazetari investigativ i News 24, Artan Hoxha ka deklaruar se personi që ka porositur vrasjen e Doshit te Durim Bami është larguar nga vendi dhe ndodhet...

Aktualitet 20:53 - 3 Mars, 2015

Durim Bami: Kam marrë porosinë për eliminimin e Tom Doshit

Durim Bami, personi i arrestuar nga policia lidhur me çështjen e Tom Doshit, ka deklaruar se ka marrë porosinë për atentat ndaj deputetit Doshi. Ai i...