Connect with Us

All posts tagged "durim bami"

Aktualitet 10:25 - 12 Qershor, 2019

Durim Bami sfidon drejtësinë/ Kërkon 8.4 milion lekë dëmshpërblim

Durim Bami personi i dënuar për kallëzim të rremë ndaj atentatit të deputetit Tom Doshi kërkon nga shteti dëmshpërblim për burgim të padrejtë. ReportTv ka siguruar...

Aktualitet 16:06 - 16 Tetor, 2018

Paqja e fshehtë/ Fahri Balliu pajton Tom Doshin me Ilir Metën

Dikur miq më pas kundërshtarë të ashpër. Tom Doshi e akuzoi se ai donte ta eliminonte. Pranga, akuza të forta politike, video përgjime, në skenë Durim...

Aktualitet 11:48 - 12 Shtator, 2018

Operacioni i FNSH dhe RENEA/ Mes 11 të arrestuarve edhe Durim Bami

Forcat Speciale, FNSH dhe RENEA kanë nisur një operacion mëngjesin e sotëm në fshatin Nikël, për kapjen e personave të dyshuar. Mësohet se mes 11 personave...

Kronika 11:56 - 17 Maj, 2018

Rikthehet në gjykim çështja “Doshi”/ Zbardhet kërkesa e Prokurorisë

Ka rinisur sot  procesi në Gjykatën e Tiranës për Tom Doshin. Por  gjykata është detyruar të shtyjë seancën, pasi deputeti Tom Doshi mungonte.  Ky i fundit...

Aktualitet 10:50 - 23 Janar, 2018

Durim Bami kërkon heqjen e “arrestit shtëpiak”/ Vijon “Ping Pongu” mes Gjykatave

Vjijon “ping pongu” mes gjykatës së Lartë dhe asaj të Krimeve të rënda në lidhje me gjyqin për ndryshim mase sigurie ndaj Durim Bamit. Prej 1 muaji...

Aktualitet 10:00 - 3 Tetor, 2017

Akuzat për kallëzim të rremë/ Durim Bami kërkon shuarjen e masës së sigurisë

Durim Bami kërkon nga Gjykata e Lartë shuarjen e masës së sigurisë, pasi sipas tij kanë mbaruar të gjitha afatet e paraburgimit. Durim Bami akuzohet për...

Aktualitet 13:58 - 8 Qershor, 2016

Prokuroria dërgon për gjykim Durim Bamin/ Ja akuzat e ngritura ndaj tij

Prokuroria e Krujës ka dërguar për gjykim të pandehurin Durim Bami, i cili akuzohet për  veprën penale të “Pastrimit të produkteve të veprës penale”. Nga hetimi,...

Aktualitet 21:07 - 27 Maj, 2016

Prokuroria dhe policia mbrojnë Durim Bamin

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhet e dy qytetarëve sipas të cilëve thuhet se Durim Bami, i akuzuar se kishte marrë porosi për të vrarë deputetin...

Denoncim 12:39 - 16 Qershor, 2015

FOTO/ Durim Bami shfaqet në një takim elektoral me kandidatin e PS?

Edhe pse në arrest shtëpie, Durim Bami pretendohet se është shfaqur në një takim elektoral. Denoncimi është bërë nga faqja Za lart. Kjo faqe ka postuar disa...

Aktualitet 17:54 - 14 Mars, 2015

Përfundon ballafaqimi i dytë i Tom Doshit me Durim Bamin

Deputeti Tom Doshi dhe Durim Bami, i akuzuar prej tij si personi që do ta vriste nën urdhrin e kreut të Kuvendit Meta, kanë përfunduar ballafaqimin...