Connect with Us

All posts tagged "dures"

U caktua drejtues qarku në Durrës/ Paloka tregon pse u tërhoq Rama nga kandidimi
Politikë 12:18 - 28 Prill, 2021

“Kryetari real i PS-së në Durrës”/ Paloka tregon ç’ndodhi mes Dakos dhe Xhaferrit gjatë numërimit

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka ngritur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, pas fitores së tij në zgjedhjet e 25 prillit. Sipas Palokës, Rama ka bashkёpunuar...

‘Nëna mbylli sytë pa i dhënë një pikë ujë’/ Qytetari denoncon infermieret e spitalit Covid 3
Denoncim 16:26 - 18 Mars, 2021

‘Nëna mbylli sytë pa i dhënë një pikë ujë’/ Qytetari denoncon infermieret e spitalit Covid 3

Një qytetar nga Durrësi ka denoncuar infermieret e spitalit Covid 3, për shërbimin e munguar ndaj nënës së tij e cila tashmë ka ndërruar jetë pasi...

Situata nga Covid/ Bino tregon qytetet që janë “zonë e kuqe”
Aktualitet 13:52 - 1 Shkurt, 2021

Situata nga Covid/ Bino tregon qytetet që janë “zonë e kuqe”

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka bërë bilancin e situatës që është krijuar në vendin tonë nga Covid. Shefja e Institutit të Shëndetit Publik Silva Bino ka...

Fjalimi “brilant” i Ferdinad Xhaferrit/ Luli rregulloi cilësinë e diellit elektoral
Politikë 18:51 - 13 Janar, 2021

Fjalimi “brilant” i Ferdinad Xhaferrajt/ Luli rregulloi cilësinë e diellit dhe rërës

Më poshtë do të lexoni një fjalim “brilant”, të rrallë për nga servilizmi por edhe mediokriteti apo edhe pavlefshëmria që tregon për jetën politike Ferdinand Xhaferraj....

Zgjedhjet e 25 prillit/ Këto janë 14 partitë opozitare që formuan koalicion me PD
Politikë 16:21 - 13 Janar, 2021

Basha firmos marrëveshje me Dukën/ Ky është kushti që i ka vënë kreu i PAA

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nënshkruar marrëveshje me aleatin e Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Dukën për zgjedhjet e 25 Prillit. Mësohet se Duka i...

Veton Surroi i hiqet titulli “Nderi i Qarkut Kukës”/Rama: Lajthitje kolektive, prefekti ta refuzojë
Politikë 10:11 - 22 Nentor, 2020

“Të vdekurit i trazojnë me luftën e tyre qorre”/ Rama thumbon opozitën: Ja dallimi mes nesh

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm duke thumbuar Partinë Demokratike, lidhur me akuzat e kësaj të fundit për fshehjen e numrit të viktimave....

Lefter Koka i kthehet dashurisë së vjetër/ Braktis LSI për PS, mbështetja në Durrës dhe lëvizjet e tij
Politikë 23:27 - 6 Nentor, 2020

Lefter Koka i kthehet dashurisë së vjetër/ Ikën nga LSI për PS, mbështetja në Durrës dhe lëvizjet e tij

Deputeti i LSI-së, Lefter Koka, i është rikthyer dashurisë së vjetër. Mësohet se Koka është bashkuar sërish me Partinë Socialiste që kryesohet nga Edi Rama. Pas...

Policia aksion në Durrës/ Procedohen penalisht 3 persona për vepra të ndryshme penale
Kronika 08:11 - 8 Tetor, 2020

Tritoli trondit Durrësin/ Shpërthim në oborrin e një banese, disa të shoqëruar

Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Durrës. Mësohet se ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 05:35,...

Loja e pisët në Durrës, kundër demokratëve që nga PD nuk u larguan kurrë
Politikë 09:57 - 5 Tetor, 2020

Loja e pisët në Durrës, kundër demokratëve që nga PD nuk u larguan kurrë

PD e Durrëit, siç dihet udhëhiqet nga njerëz të cilët nuk i kanë qëndruar gjithmonë Besnik Asaj, pra që flamurin e PD nuk e kanë pasur...

Lëkundje tërmeti në Vlorë/ Sa ballë ishte
Kronika 08:49 - 10 Shtator, 2020

Lëkundje tërmeti në Durrës/ Ja sa ballë ishte

Lëkundje të lehta tërmeti janë regjistruar mëngjesin e sotëm në Durës. Sipas EMSC, lëkundjet kanë qenë të magnitudës 3.5 ballë, të shkallës rihter, në veri të...

Politikë 14:12 - 9 Shtator, 2020

 “Jetojmë më borxhe, pa ndihma, pa shkollim”/ 100 familje rome në Durrës të braktisur nga qeveria 

Përfaqësuesja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, u takua me banorë të komunitetit rom në Durrës, të cilët kanë shprehur revoltën e tyre për braktisjen nga qeveria...

Policia e Tiranës në aksion/ Arrestohen 9 persona
Kronika 13:30 - 13 Gusht, 2020

I grabitën me armë automjetin luksoz dhe 6000 franga turistit/ Arrestohet tre persona në Durrës

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Durrës, me marrjen e njoftimit ne në afërsi të një marketi te Shkëmbi...

Vodhi automjetin e kushërirës së tij në Tiranë/ 40 vjeçari kapet në tentativë për ta djegur mjetin
Denoncim 19:02 - 28 Korrik, 2020

Tritol makinës së drejtorit të Portit të Durrësit/ Policia fsheh ngjarjen

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili shkruan se makinës së drejtorit të përgjithshëm të Portit të Durrësit, Pirro Vengu i...

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ 198 raste të reja në 24 orë
Shëndeti 10:30 - 10 Korrik, 2020

15 raste të reja me Covid-19 në Durrës/ Mes tyre edhe një turist

Në vendin tonë vijon të ketë shtim të rasteve të reja, të prekur nga Covid-19. Kështu mësohet se në 24 orët e fundit, në Durrës janë...

Shëndeti 09:31 - 20 Qershor, 2020

Pesë të infektuar me Covid-19 në Krujë dhe një në Durrës/ Shënohet rasti i parë dhe në Përmet

Në vendin tonë vijonë të shtohen rastet e personave të prekur nga Covid-19. Kështu mësohet se në krujë në 24 orët e fundit janë regjistruar pesë...

Vrau shokun pasi u dehen/ Gjykata jep vendimin për dhëndrrin e Qazim Sejdinit
Kronika 14:02 - 16 Qershor, 2020

U kap me 500 mijë euro në portin e Durrësit/ Lihet në burg shoferi

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arest me burg”, për Andon Thanasin, shoferi i “thasëve” me euro të zbuluara në një kamion në Portin e Durrësit....

Kronika 18:16 - 13 Qershor, 2020

Detaje nga sekuestrimi i parave në Durrës/ Mbi 1.8 milion euro të fshehura në kamion

Dalin detaje nga sekuestrimi i miliona eurove të padeklaruara në portin e Durësit. Mësohet se konkretisht janë sekuestruar mbi 1.8 mln euro që vinin nëpërmjet një...

Lëkundje tërmeti në Vlorë/ Sa ballë ishte
Sociale 17:33 - 8 Qershor, 2020

Shkundet Tirana dhe Durrësi/ Bie tërmet 4.5 ballë

Një tërmet i fuqishëm ka lëkundur pak minuta më parë vendin. Mësohet se tërmeti ka qenë me epiqendër në detin Adriatik,19 kilometra nga Mamurrasi, 38 kilometra...

Sociale 15:52 - 25 Prill, 2020

Foto-Durrësi “sfidon” koronavirusin/ Bëhet gati për rifillimin e plazhit

Pavarësisht situatës së vështirë që po kalon vendi për shkak të koronavirusit dhe pasigurisë tek qytetarët, duket se Durrësi po bëhet gati për të rifilluar sezonin...

RENEA aksion në Elbasan/ Shoqërohet një person
Kronika 15:52 - 8 Shkurt, 2020

Detaje nga grabitja e bankës në Durrës/ FNSH dhe “Shqiponjat” blindojnë zonën

Policia jep detaje për grabitjen e bankës së nivelit të dytë në lagjen numër 12 në qytetin e Durrësit. Blutë bëjnë me dije se një person...

Kronika 08:28 - 11 Janar, 2020

Zjarr në Spitalin e Durrësit/ Evakuohen pacientët

Një zjarr ka përfshirë Spitalin e Durrësit në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se fillimisht zjarri ka rënë në katin e parë, tek...

Politikë 11:18 - 15 Dhjetor, 2019

DW/ Përgjegjësit për sigurinë e godinave në Shqipëri para drejtësisë

Hetimet e nisura nga Prokuroria e Durrësit për dëmet materiale dhe viktimat e tërmetit të 26 nëntorit kanë dhënë rezultatet e para. Drejtoria e Policisë së...

Kronika 15:12 - 7 Dhjetor, 2019

Hetimet për tërmetin/ Pas vizitës në Durrës, Olsian Çela shkon në prokurorinë e Krujës

Kreu i Prokurorisë së Përgjithshme Olsian Çela, e ka nisur punën me hetimet për pasojat e tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Paraditen e sotme, një ditë...