Connect with Us

All posts tagged "duma"

Politikë 14:15 - 16 Qershor, 2020

“Spitali Francez vatra më e rrezikshme e Covid-19”/ Grida Duma: Është infektuar gjithë personeli

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma shkruan se Spitali Francez është vatra e re dhe më e rrezikshme e Covid-19, që sipas saj përveç stafit mjekësor,...

Politikë 14:48 - 9 Qershor, 2020

Grida Duma “ngre tonet”/ Kjo duhet të marrë fund një orë e më parë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka analizuar zhvillimet politike në Shqipëri. Në një bisedë me “skype” me Euronews Albania, Duma kritikoi qeverinë shqiptare, ndërsa tha...

Politikë 12:38 - 5 Qershor, 2020

“Një fëmijë u vra në landfill, kryepolici dhunon një grua, fëmijët përdhunohen në shkollë”/ Grida Duma “shuplakë” Ramës dhe Veliajt

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka reaguar ashpër në lidhje me ngjarjet që tronditën opinionin publik ditët e fundit. Në një postim në rrjetet sociale,...

Politikë 22:22 - 28 Maj, 2020

Pse hesht Basha për mesazhet e publikuara nga Meta?/ Duma përplaset ashpër me Bushatin

Ish deputetja e PD-së, Grida Duma është përplasur ashpër mbrëmjen sotme në emision “Open”, me analistin Andi Bushati, teksa ku i fundit hodhi akuza ndaj kreut...

ish deputetja e pd-se grida duma
Politikë 22:10 - 28 Maj, 2020

Pse u ul opozita në tryezë me mazhorancën?/ Grida Duma flet për “sakrificën” e madhe

Ish deputetja e PD-së, Grida Duma, e ftua mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” tregoi dhe se pse u ul opozita në tryezë me mazhorancën për...

Satire Politike 12:33 - 14 Maj, 2020

Qeveria hije e Lulzim Bashës/ Zbulohen detaje dhe emrat e ministrave të nesërm

Lulzim Basha ka shpallur së fundi qeverinë e tij hije. Pra, në daljet e tij publike ka thënë se rrotacioni është i garantuar dhe se ai...

Politikë 12:30 - 13 Maj, 2020

Plas në Republikën e re/ “Luftë” pas shpalljes së qeverisë hije

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha shpesh herë ka treguar me fakte se ai gjërat i parapërgatit. Ashtu ishte lista e 2017. Kështu kanë qënë...

Politikë 23:04 - 8 Maj, 2020

A do bëhen zgjedhjet e 2021?/ Grida Duma bën parashikimin e frikshëm

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma është shprehur sot se nëse nuk bëhen zgjedhje të parakohshme, ekonomia do të shkojë në kaos total. E ftuar në...

Politikë 22:35 - 8 Maj, 2020

Deklarata e fortë e Grida Dumës/ Duhet të na ndezi llambën e kujdesit të gjithëve sepse…

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma është shprehur sot se Reforma Zgjedhore, edhe nëse nuk është e dështuar, është e vonuar. E ftuar në emisionin “Zonë e...

“Ministria përjashton studentët e bachelorit nga fondet e ekselencës”/ Duma: Goditje për më të aftët
Politikë 22:30 - 8 Maj, 2020

Jeta pas pandemisë/  Duma tregon për çfarë na shërbeu karantina

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma ka folur sot në lidhje me situatën e koronavirusit, në vendin tonë. E ftuar në emisionin “Zonë e lirë”, Gruida Duma...

Politikë 19:07 - 8 Prill, 2020

Grida Duma ngre dyshime/ “Grafiku dhe shifrat e publikuara nga Rama janë manipuluar”

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka hedhur dyshime se shifrat e publikuara nga kryeministri Edi Rama dhe Ministria e Shëndetësisë për koronavirusin mund të...

Do hapet-s'do hapet / Si po flet me vete Republika e Re
Politikë 14:26 - 4 Prill, 2020

Dua Lulin kryeministër

Po bëhet gati një muaj që kur ka filluar pandemia e koronavirusit, i cili ka gjunjëzuar shumë shtete, superfuqi të botës. Sot SHBA mban numrin rekord...

Politikë 16:29 - 14 Mars, 2020

Koronavirusi/ Grida Duma flet për jetën në karantinë, apel qytetarëve

Ish deputetja e PD-së Grida Duma, ka bërë apel për të gjithë qytetarët që të ndërgjegjësohen lidhur me situatën nga koronavirusi dhe të jenë të kujdesshëm....

Politikë 23:43 - 9 Mars, 2020

A e ke gjetur “princin e kaltër”?/ Ja si përgjigjet Grida Duma

Ish deputetja  e PD-së, Grida Duma ishte e ftuar këtë të hënë në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan”. Duma iu përgjigj pyetjeve thumbuese të fëmijëve,...

Sociale 22:33 - 27 Shkurt, 2020

47% e grave vriten nga partneri/ Duma: Situata alarmante! Të zgjidhet përmes ndëshkimit

Ish deputeja e Partisë Demokraike, Grida Duma, e ftuar në emisionin  “Open”, ku po diskutohet vrasja e grave nga burrat, tha se situata është alarmante, ndërsa...

Sociale 22:09 - 27 Shkurt, 2020

‘Burra që vrasin gra’/ Duma: Shoqëria shqiptare ka humbur mendimin

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Grid Duma e ftuar në emisonin  “Open”, ku po diskutohet dhuna ndaj femra, e vuri theksin tek edukim i i njeriut....

Politikë 16:15 - 10 Shkurt, 2020

Duma për strategjinë e re të Bashës/ “Nuk ka shans të fitosh një beteje, duke ndjekur vetëm një trajektore”

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, e ftuar në studion e emisionit “Top Talk”, ka folur për strategjinë e re të kryedemokratit Lulzim Basha “Po...

Politikë 23:29 - 6 Shkurt, 2020

Nisma “Anti-KÇK”, turp institucional/ Duma: Shtatë vite qeverisje, asnjë ndëshkim

Ish deputetja Grida Duma, e ka konsideruar nismën më të re të Qeverisë, të konkretizuar me Operacionin Forca e Ligjit, si një turp institucional. “Kap çfarë...

Politikë 16:45 - 13 Janar, 2020

Duma nuk i kursehet Ramës/ “Xhongler që bën batuta”

Ish deputetja e PD-së, Grida Duma, e ftuar në Syri Tv, teksa ka folur për situatën politike, tha se opozita i ka të gjithë ingridientët e...

Politikë 22:34 - 10 Janar, 2020

Grida Duma për Bashën/ “Ka absolutisht komunikim, por unë jam me bindjen…”

Anëtarja e kryesisë së Partisë Demokratike, Grida Duma ka folur për marrëdhënien me kreun e PD, Lulzim Basha, në mbrëmjen e sotme, për emisionin “Kjo javë”,...

Politikë 17:22 - 9 Janar, 2020

Konflikti Iran-SHBA/ Duma: Strehimi i muhaxhedinëve ka rritur alertin në Shqipëri

Ish deputetja e PD-së  Grida Duma, e ftuar në News 24, ka komentuar konfliktin Iran-SHBA, dhe sa rrezikohet Shqipëria pas deklaratave të liderit suprem të Iranit,...

Politikë 22:59 - 28 Dhjetor, 2019

“Ka ardhur koha të tregojmë si bëhen gjërat”/ Mesazhi i fortë i Grida Dumës

“Tërmeti i 26 nëntorit ishte fatkeqësi natyrore po edhe njerëzore”. Kështu u shpreh ish deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, e ftuar në emisionin “Mos i...

Politikë 19:18 - 21 Dhjetor, 2019

Marrëveshja për Mini-Shengenin/ Duma: Shqipëria nuk ka qenë, nuk është, e nuk do të jetë e cilitdo Vuçiç

Ish deputetja e PD-së, Grida Duma, ka reaguar ashpër ndaj marrëveshjes për Mini-Shengenin Ballkanik. Përmes një postimi në rrjetet sociale Duma shkruan se kjo marrëveshje po...