Connect with Us

All posts tagged "dule"

Letër e një demokrati/ Çfarë duhet të bëjë PD për të rrëzuar Ramën
English 09:35 - 7 Korrik, 2020

Letter from a Democrat/ What the DP should do to overthrow Rama

As a lover of right-wing ideas, a DP sympathizer. Today i am finally convinced that the right has totally lost its mission, its vision. Why? Today...

Politikë 08:56 - 20 Qershor, 2020

“Fundi do të ishte me pasoja të rënda”/ “Shpërthen” Artan Hoxha: Nuk e zhbëni dot gjakun

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka reaguar në lidhje me deklaratën e mbrëmshme të kreut të PBDNJ, Vangjel Dule mbrëmjen e djeshme në emisionin “Zonë e Lirë”,...

Satire Politike 11:56 - 6 Shkurt, 2020

A do ti zëvëndësojë Sandri telenovelat turke me serialin e Lulit?

Prej disa vitesh telenovelat turke janë shumë të preferuara nga shqiptarët, të cilat filluan me Ezelin, Kuzei Gunei, Sulejmani i Madhërishëm, e të tjera si këto....

Politikë 13:00 - 16 Janar, 2020

Pas lëvizjeve të fundit/ Zbulohet qeveria hije e Lulzim Bashës

Kryetari i Republikës së re Lulzim Basha së fundi ka “ndezur” militantët, me shpresën se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Por ndërkohë që...

Aktualitet 12:26 - 16 Korrik, 2019

Si e “vrau” Lulzim Basha, Arben Ristanin dhe reagimi i vonuar i ish-sekretarit të PD

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, një ditë më parë ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku me tone ironike, i kujton...

Aktualitet 13:24 - 15 Maj, 2019

Shpëtim Idrizi bojkoton takimin e Bashës/ Shmang Vangjel Dulen

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur sot në një takim krerët e partive aleate, për të diskutuar në lidhje me detajet e aksionit opozitar...

Aktualitet 21:46 - 12 Maj, 2019

Dule ironizon Ramën/ “Timonieri i madh është për t’u mëshiruar”

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili tha se protesta e opozitës ishte një tentativë për të marrë pushtetin me dhunë, ka reaguar dhe kryetari...

Aktualitet 11:38 - 3 Maj, 2019

Plas në koalicionin opozitar/ Dule apo Idrizi ?

Me datë 23 prill 2019, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha firmosi marrëveshje me partitë e vogla aleate, për krijimin e koalicionit opozitar. Lulzim Basha ka...

Aktualitet 15:37 - 2 Maj, 2019

Aleati braktis Bashën/ Përçahet koalicioni opozitar

Rreth një javë më parë, më datë 23 prill, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha firmosi marrëveshje me partitë e vogla aleate, për krijimin e koalicionit...

Aktualitet 14:32 - 30 Prill, 2019

Faktet/ “Aleanca e qelbësirave”, nga Rama tek Lulzim Basha

Zgjedhjet e vitit 2013 nxorën Partinë Demokratike në opozitë, ku koalicioni i Rilindjes mori një milionë vota, ndërsa demokratët dhe aleatët e tyre 680 mijë. Pas...

Aktualitet 11:12 - 30 Prill, 2019

“Furgoni” i Lulzim Bashës/ Kryetarët pa parti, që nuk i votojnë as familjarët

Një ditë më parë, kryetarët e pesë partive aleate të Lulzim Bashës, Fatmir Mediu i Partisë Republikane, Nard Ndoka i PDK, Vangjel Dule i PBDNJ, Dashamir...

Aktualitet 14:11 - 23 Prill, 2019

Kush është në fakt, koalicioni i Bashës

Sot kryetari i PD-së, Lulzim Basha, edhe pse nuk ka zgjedhje apo fushatë elektorale, për të prodhuar lajm shpalli koalicionin e tij opozitar, të cilin në...

Aktualitet 11:27 - 23 Prill, 2019

Dule apel qytetarëve/ Duhet të reflektoni, e keqja e përbashkët e ka emrin Edi Rama

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule në një prononcim për mediat pas nënshkrimit të marrëveshjes me PD për krijimin e koalicionit opozitar, i ka drejtuar një apel...

Aktualitet 12:21 - 30 Mars, 2019

Dule nuk kursehet ndaj Karamelos/ Komardare e Edi Ramës

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka sulmuar sot anëtarin e partisë së tij, Ligoraq Karamelo, i cili pranoi mandatin e deputetin. Nga Korça, Dule theksoi se...

Aktualitet 13:43 - 20 Mars, 2019

Raporti i KE për minoritetet/ Reagon Vangjel Dule  

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule  ka reaguar pas raportit të KE-së, për të cilin tha se tregoi se në Shqipëri nuk respektohen minoritetet etnike. Në një...

Aktualitet 14:37 - 16 Mars, 2019

Foto-Protesta nuk i shqetëson/ Aleatët e Bashës në kafe

Sikurse ishte paralajmëruar, prej orës 11:00 opozita e bashkuar ka filluar protestën, për largimin e kryeministrit Rama. Por, ndërkohë që deri rreth orës 13:00 gjithçka ka...

Vangjel Dule , Shpetim Idrizi
Aktualitet 15:21 - 28 Shkurt, 2019

Çfarë e bashkon Dulen me Idrizin apo çamët me grekët?

Dy të kundërta në vend që të largohen, në Shqipëri bashkohen edhe më tepër. Ky është rasti i “dashurisë” së Shpëtim Idrizit me Vangjel Dulen. Dy...

Vangjel Dule , Shpetim Idrizi
Aktualitet 08:33 - 27 Shkurt, 2019

Aleanca Idrizi-Dule, si fitore e Çamërisë

Ka lindur një aleancë e fortë politike në Shqipëri. E pa dëgjuar dhe e pa menduar se mund të ndodhte. Lulzim Basha më në fund ka...

Lulzim Basha pas takimit me aleatet ku u vendos per djegien e mandateve
Aktualitet 11:32 - 19 Shkurt, 2019

Të gjithë aleatët e Lulit që “flirtuan” me Ramën

Opozita po dorëzon mandatet, duke kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama, një qeveri tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme. Lulzim Basha shpalli djegien e mandateve një ditë...

Aktualitet 15:32 - 18 Shkurt, 2019

Djegia e mandateve/ Basha takim me aleatët

Pasi grupi parlamentar i Partisë Demokratike votoi sot me unanimitet për djegien e mandateve të deputetëve, mësohet se kryetari i kësaj force politike po zhvillon një...

Aktualitet 12:51 - 9 Nentor, 2018

Foto-“Turpin nuk ua solla unë, e gjeta në mesin tuaj”/ Bularati trazon rrjetin, Dule në qendër të “furtunës”

Ngjarjet e djeshme në Bularat të Gjirokastrës përveç reagimeve të ndryshme si nga politika dhe nga opinion publik, kanë “trazuar” edhe rrjetet sociale. Faqet e humorit,...

Aktualitet 11:57 - 9 Nentor, 2018

Gazetari “degjeneron” Dulen/ Paguhesh me taksat tona, ku ishe kur na sulmuan

Gazetari Arsen Rusta, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e djeshme në Bularat të Gjirokastrës, ku ceremonia mortore e Kostantinos Kacifas u shoqërua me thirrje të...

opinion nga mero baze
Aktualitet 23:07 - 8 Nentor, 2018

Baze- Dules: Nuk përfaqëson pakicën greke

Gazetari Mero Baze, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku u diskutua manifestime me tone raciste në Bularat gjatë varrimit të ekstremistit grek Kostandinos Kacifas, u...