Connect with Us

All posts tagged "Duka"

Politikë 16:25 - 14 Maj, 2020

“Bujqësia nuk ka përfituar asgjë nga paketat e Ramës”/ Duka thirrje qeverisë të mbështesë fermerët

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, në një intervistë për Ora neës, u shpreh se fermerët dhe bujqësia nuk kanë përfituar asgjë deri më tani...

Satire Politike 12:33 - 14 Maj, 2020

Qeveria hije e Lulzim Bashës/ Zbulohen detaje dhe emrat e ministrave të nesërm

Lulzim Basha ka shpallur së fundi qeverinë e tij hije. Pra, në daljet e tij publike ka thënë se rrotacioni është i garantuar dhe se ai...

Politikë 12:28 - 7 Maj, 2020

Meta pret në takim Dukën/ Ja kush është “vaksina” më e mirë për Covid-19

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka. Mësohet se në këtë takim është folur për rinisjen...

Kronika 16:42 - 16 Prill, 2020

8 muaj në kërkim/ Arrestohet Ilir Selmani, i dyshuar për vrasjen e Santiago Malkos

Pas 8 muajsh në kërkim, Ilir Selmani, një nga anëtarët kyçë të klanit “Duka” që ekzekutoi mbrëmjen e 27 gushtit ish-policin Santiago Malko, është arrestuar sot...

Lajme 21:14 - 10 Prill, 2020

“Futbollistët duhej të ishin përfshirë në paketën financiare”/ Duka: Informalitetin ta luftojmë në kohë paqeje

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, thotë se futbollistët duhej të ishin përfshirë në paketën financiare, pasi nevojat ekonomike në kushtet e pandemisë janë njësoj për të...

Satire Politike 11:56 - 6 Shkurt, 2020

A do ti zëvëndësojë Sandri telenovelat turke me serialin e Lulit?

Prej disa vitesh telenovelat turke janë shumë të preferuara nga shqiptarët, të cilat filluan me Ezelin, Kuzei Gunei, Sulejmani i Madhërishëm, e të tjera si këto....

Politikë 13:02 - 24 Janar, 2020

Iu bashkua PAA-së së Dukës/ Reagon Malaj: Nuk jam manikin, vijoj të mbetem socialist

Një ditë më parë në media u raportua se ish-ministri i Financave, Arben Malaj, pas shkarkimit nga si anëtar i bordit të Bankës së Shqipërisë, i...

Politikë 21:11 - 8 Janar, 2020

Tërhiqen aleatët e PD / Shehi dhe Duka: Në zgjedhje edhe me Ramën kryeministër

Aleatët e PD-së lëshojnë sinjale tërheqjeje, nëse nga kjo e fundit nuk plotësohet kërkesa e tyre e hershme për ndryshimin e sistemit propocional kombëtar me lista...

duka
Politikë 17:09 - 7 Janar, 2020

“Hëngshin kokat e tyre”/ Duka ironizon Ramën: I ka mbetur vetëm roli i varrmihësit!

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka, ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me vrasjen e Kastriot Reçit sot në qendër të Rrëshenit. Duka shkruan se...

duka
Politikë 22:10 - 21 Dhjetor, 2019

“Turp i madh”/ Agron Duka kritikon Ramën për takimin me Vuçiç: Do ndëshkohet nga historia

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka, ka reaguar ashpër pas takimin që Rama zhvilloi në Tiranë me Presidentin e Serbisë dhe me dy kryeministrat, atë...

Opinione 14:51 - 16 Nentor, 2019

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre vetë, por nga rasti, vullneti apo fati që qëndron...

Politikë 15:19 - 9 Tetor, 2019

Agron Duka takime me sipërmarrës/ PAA, zëri i fortë për fermerët dhe blegtorët  

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka zhvilluar takime me sipërmarrës dhe fermerë në Përrenjas. Në një postim në rrjetet sociale, Duka shkruan se “Në...

Politikë 14:38 - 26 Shtator, 2019

Subvencionet në Bujqësi/ Duka tregon sfidën që duhet të përmbushë Shqipëria

Kreu i PAA-së, Agron Duka në një postim në rrjetet sociale, thekson se në buxhetin e vitit 2019, mbështetja e planifikuar për bujqësinë është rreth 140...

Lajm i Rekomanduar 12:07 - 12 Shtator, 2019

Dalin hapur përplasjet në opozitë/ Kryemadhi, Mediu dhe Duka, kundër Bashës

Pas protestës së 16 shkurtit, opozita vendosir djegien e mandateve të deputetëve, në shenjë protestë kundër qeverisë, të cilën e akuzon se ka ardhur në pushtet...

duka
Aktualitet 13:54 - 16 Korrik, 2019

“Po me Arbenin ç’patën?”/ Agron Duka në krah të Malajt  

Kreu i PAA-së, Agron Duka ka reaguar në lidhje me kërkesën e mazhorancës për të shkarkuar nga detyra Anëtarin e Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë,...

Aktualitet 17:26 - 11 Korrik, 2019

Hetimi ndaj Metës/ Ironizon Agron Duka: “Ku ka më mirë se një gjyq publik”

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, ka reagua përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me mbledhjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për Presidentin Meta. Duke...

Aktualitet 22:14 - 3 Qershor, 2019

“Pjesëmarrje e madhe”/ Agron Duka “justifikon” dhunën në protestë

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka  u shpreh se protesta e djeshme e opozitës kishte pjesmarrje të madhe të qytetarëve, e për rrjedhojë ishte normale...

Aktualitet 17:50 - 2 Qershor, 2019

Duka mesazh Ramës/ Nuk mbahet pushteti me kërcënime

Kryetari i Partisë Agrare Ambjentaliste, Agron Duka, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, pak orë para nisjes së protestës së opozitës. Duke iu referuar...

Aktualitet 19:12 - 25 Maj, 2019

Protesta e gjashtë kombëtare/ Duka: Jemi kundër dhunës, por zemërimi është i madh

Opozita zhvillon sot protestën e gjashtë Kombëtare. Ndërsa ka filluar grumbullimi i protestuesve para Kryeministtrisë, kreu i PAA-së, Agron Duka në një prononcim për Report TV,...

Aktualitet 11:12 - 30 Prill, 2019

“Furgoni” i Lulzim Bashës/ Kryetarët pa parti, që nuk i votojnë as familjarët

Një ditë më parë, kryetarët e pesë partive aleate të Lulzim Bashës, Fatmir Mediu i Partisë Republikane, Nard Ndoka i PDK, Vangjel Dule i PBDNJ, Dashamir...

Aktualitet 11:27 - 29 Prill, 2019

Aleati e thotë copë/ Basha gati të ulet në tryezë me Ramën

Aleatët e Bashës kanë dalë sot në një deklaratë për mediat, ku kanë propozuar një marrëveshje për zgjidhjen e krizës politike. Pika e parë e marrëveshjes...

Aktualitet 14:11 - 23 Prill, 2019

Kush është në fakt, koalicioni i Bashës

Sot kryetari i PD-së, Lulzim Basha, edhe pse nuk ka zgjedhje apo fushatë elektorale, për të prodhuar lajm shpalli koalicionin e tij opozitar, të cilin në...

Agron Duka duke folur ne mbledhjen e partive joparlamentare
Aktualitet 12:59 - 5 Prill, 2019

Raporti i KLSH “shuplakë” qeverisë/ Agron Duka: Viti i babëzisë

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka reaguar pas raportit të KLSH-së, ku thuhej se institucionet e papërgjegjshme i kanë shkaktuar një dëm prej 1.7...