Connect with Us

All posts tagged "Dua Lipa"

Kryesore Show Biz 13:26 - 28 Korrik, 2019

Marka e preferuar e “yjeve” botërorë/ Në krye të saj qëndrojnë dy vëllezërit shqiptarë

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Dua Lipa  ka publikuar ditën e sotme një foto ku të gjithë vëmendjen e mori bluza që kishte veshur. Bluza...

Aktualitet 16:24 - 12 Korrik, 2019

Isaac apo Anwar?/ Familja e Dua Lipës e ka bërë zgjedhjen

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa po përflitet shumë për jetën private. Pas ndarjes nga Isaac Carew rrjeti zieu nga lajmi se ajo ishte në një...

Aktualitet 16:58 - 9 Korrik, 2019

I fiksuar keq pas Dua Lipës/ Ish banori i Big Brother i vendosur për të bërë për vete këngëtaren

Fituesi i Big Brother 1 , Arbër Çepani e ka treguar shumë herë fiksmin e tij për këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa. Që në eventin...

Aktualitet 21:01 - 5 Korrik, 2019

Dua Lipa nuk di të ndalet/ Këngëtarja e famshme vlerësohet me një tjetër çmim

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dual Lipa nuk po ndalet së ngjituri majat e suksesit në skenat ndërkombëtare. Së fundi Dua është vlerësuar me një tjetër çmim...

Kryesore Show Biz 18:04 - 30 Qershor, 2019

Dua Lipa i bëri konfuz të gjithë/ Në një lidhje me Hadid dhe puth një këngëtar tjetër?

Pasi i dha fund lidhjes me Isaac Carew, Dua Lipa u përfol për një romancë dashurie me vëllain e modeleve të famshme Hadid, Anëar Hadid. Por...

Aktualitet 19:45 - 24 Qershor, 2019

Më në fund u vërtetua!/ Dua Lipa është në një lidhje me vëllain e modeleve të famshme

Para pak ditësh u përhapën thashetheme se këngëtarja Dua Lipa po përjetonte një romancë me vëllain e motrave Hadid, Anëar Hadid. Tashmë nuk janë më thjesht...

Aktualitet 21:45 - 22 Qershor, 2019

Dua Lipa po bën “namin” në botë / E para femër në histori që arrin këtë sukses

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa i ka prekur majat e suksesit në skenat botërore. Në këto vite Dua ka rrëmbyer shumë çmime në festivalet më...

Aktualitet 22:18 - 18 Qershor, 2019

U nda nga Isaac para pak ditësh/ Dua Lipa në një lidhje më vëllain e modeleve të famshme?

Ndarja e këngëtares me origjinë shqiptare Dua Lipa nga modeli britnik Isaac Carew ishte një nga ngjarjet që trishtoi miliona fansa në botë. Me anë të...

Aktualitet 12:40 - 12 Qershor, 2019

“Jeni çmendur”/ Dua Lipa “nxehet” me fansat pas akuzave për operacione plastike

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkomëetare Dua Lipa,  renditet si një nga vajzat më të bukura të showbizit me tipare për t’ia pasur zili. Por fansat e...

Aktualitet 12:17 - 7 Qershor, 2019

I dhanë fund lidhjes së tyre/ Ish-i dashuri i Dua Lipës përfundon në spital pas ndarjes

Këngëtarja Dua Lipa dhe shefi i njohur i kuzhinës Isacc Carew  i kanë dhënë fund lidhjes së tyre 18 muaj pasi u rikthyen. Por duket se...

Kryesore Show Biz 12:53 - 6 Qershor, 2019

“Zemërthyer”/ Ish i dashuri i Dua Lipës reagon pas ndarjes së bujshme

Lajmi se këngëtarja shqiptare Dua Lipa ishte ndarë me Isaac Craew, u bë viral ditën e sotme. Sipas burimeve, ato nuk po gjejnë kohë të mjaftueshme...

Aktualitet 17:26 - 3 Qershor, 2019

Dua Lipa gëzon të gjithë shqiptarët/ Paralajmëron koncertin gjigant

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka dhënë lajmin e mirë se së shpejti do të japë një koncert në Kosovë. Tashmë të gjithë e mbajmë...

Aktualitet 16:44 - 27 Maj, 2019

Mamaja e Dua Lipës publikon foton me kostum popullor/ Dhëndri i bën komentin që nuk e prisnim

Mamaja e Dua Lipës, Anesa Lipa ka publikuar një foto të hershme të sajën në rrjetet sociale teksa shfaqet e veshur me kostum tradicional shqiptar. Nuk...

Aktualitet 18:23 - 26 Maj, 2019

30 milionë ndjekës në Instagram/ Dua Lipa bën dedikimin e veçantë për fansat

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka arritur një tjetër sukses në karrierën e saj. Dua numëron plot 30 milionë ndjekës në llogarinë e saj në...

Aktualitet 19:29 - 24 Maj, 2019

Në aksion për puplat/ Dua Lipa “iu hap punë” organizatorëve të amfAR Gala

Dua Lipa ka shkëlqyer mbrëmjen e kaluar në amfAR Gala e veshur me një fustan voluminoz të kuq me pupla. Por duket se fustani i saj...

Kryesore Show Biz 14:40 - 7 Maj, 2019

Fotoja virale/I dashuri i Dua Lipës habitet nga të pasmet e Jennifer Lopez

Dua Lipa dhe Isaac Carew u njohën në Londër në 2015-ën dhe qëndruan bashkë për dy vite, për t’u ndarë më  pas në 2017-ën por në...

Kryesore Show Biz 11:06 - 2 Maj, 2019

Dua Lipa del pa çmim nga Billboard Music Awards/ Surprizon fansat me performancën

Dua Lipa është një nga këngëtaret shqiptare që ka korrur shumë suksese në skenat ndërkombëtare. Për shumë kohë ka qenë në krye të top listave botërore...

Aktualitet 12:25 - 16 Prill, 2019

“Shumë shqiptarë janë pa bukë, ndihmo ata”/Dua Lipa “masakrohet” nga komentuesit

Diten e djeshme Dua Lipa tregoi se ndodhet në Liban ku së bashku me UNICEF, po ndihmojnë fëmijët dhe familjet refugjate. Ajo ka ndarë disa foto...

Kryesore Show Biz 10:53 - 10 Prill, 2019

“Në filma, çdo shqiptar është në mafie”/Dua Lipa rrëfen vuajtjet si emigrante në SHBA

Intervista nga revista prestigjioze ‘Elle’ e cilëson këngëtaren shqiptare si mbretëresha e ‘dark pop’ dhe një nga këngëtaret më të dëgjuara në të gjithë botën”. E...

Kryesore Show Biz 12:10 - 4 Prill, 2019

Dua Lipa do të jetë zyrtarisht pjesë e filmit tonë të preferuar

Thashethemet për përfshirjen e saj në filmin e fundit të Daniel Craig kanë qarkulluar prej kohësh. Tashmë raportohet se Dua Lipa do të regjistrojë klipin e...

Kryesore Show Biz 16:25 - 18 Shkurt, 2019

Si nisi karriera e Dua Lipës në muzikë? Ai zbuloi talentin e saj kur këngëtarja ishte vetëm 17 vjeçe

Kur Dua Lipa kuptoi për herë të parë talentin e saj për të kënduar ishte vetëm 17 vjeçe. Këngëtarja zbulon se në fakt ishte menaxheri i...

Kryesore Show Biz 11:25 - 18 Shkurt, 2019

“Ju dua!”: Dua Lipa bën urimin emocionues për pavarësinë e Kosovës

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa, e cila ka fituar dy çmime “Grammy”, duke hyrë kështu në histori si shqiptarja e parë që ka rrëmbyer dy...

Kryesore Show Biz 12:21 - 13 Shkurt, 2019

“Qava kur fitoi Dua Lipa!” Këngëtari shqiptar paska qenë në sallën e “Grammys” dhe reagimi i tij është epik

Të gjithë u gëzuam që Dua Lipa fitoi dy nga çmimet më të rëndësishme në “Grammy Awards”, të dielën e kaluar. Por reagimi i këtij këngëtari...