Connect with Us

All posts tagged "droge"

Caktohet administratori që do menaxhojë 26 pasuritë e sekuestruara të Ylli Ndroqit
Lajme 10:27 - 7 Gusht, 2020

Si dhe kush e shpëtoi Ylli Ndroqin nga burgu në vitin 2015?

Dje avokatët e Ylli Ndroqit publikuan një dokument që pretendonin se gjykata e Torinos kishte dhënë një vendim për shtetasin në fjalë pas kërkesës të bërë...

Masakra në Pogradec/ Mjeku psikiatër: për shkak të drogës, autori nuk pranonte të merrte mjekime
Kronika 10:03 - 7 Gusht, 2020

Masakra në Pogradec/ Mjeku psikiatër: Për shkak të drogës, autori nuk pranonte të merrte mjekime

Në lidhje me ngjarjen e rëndë në fshatin Buçimas në Pogradec ka folur edhe mjeku psikiatër Gentian Cala, i cili ka vizituar më parë 44-vjeçarin me...

Zbulohet e shkuara e errët e 44-vjeçarit që vrau nënën/ I arrestuar në Greqi, Belgjikë e Itali për drogë
Kronika 20:52 - 6 Gusht, 2020

Zbulohet e shkuara e errët e 44-vjeçarit që vrau nënën/ I arrestuar në Greqi, Belgjikë e Itali për drogë

Janë zbardhur të tjera detaje nga ngjarja horror që ndodhi pasditen e sotme në fshatin Bucimas të Pogradecit. 44 vjecari Olsi Çekiçi, me probleme të shëndetit...

Dibër/ Brenda kamionit me logo mobilierie gjendet mbi 200 kg drogë
Kronika 16:52 - 6 Gusht, 2020

Dibër/ Brenda kamionit me logo mobilierie gjendet mbi 200 kg drogë

Mbi 200 kg lënde narkotike, kanabis sativa është kapur në doganën e Bllatës. Burime bëjnë me dije lënda narkotike është gjetur në një kamion me logot...

Zbulohet lidhja e Ylli Ndroqit me bosin turk të drogës!/ Turgut i skeduar për terrorizëm, u lirua me firmën e Gjin Gjonit
Kronika 10:51 - 6 Gusht, 2020

Zbulohet lidhja e Ylli Ndroqit me bosin turk të drogës!/ Turgut i skeduar për terrorizëm, u lirua me firmën e Gjin Gjonit

Hetimet 18-mujore në bashkëpunim me partnerët ndërkombëtarë, të finalizuara me vendimin për sekuestrimin e pasurive të Ylli Ndoqit, i kamufluar me emrin Xhemail Pasmaçiu, i dënuar...

Veliaj dhe Ndroqi përtej propagandës
Politikë 19:38 - 3 Gusht, 2020

Veliaj dhe Ndroqi përtej propagandës

Sot në mesditë, SPAK njoftoi sekuestrimin e pasurive të shtetasit Ylli Ndoqi i njohur ndyshe si Xhemail Pasmaçiu, arrestuar disa vite më parë në Turqi dhe...

Shpërndanin marijuanë në formë çokollate/ Arrestohen dy të rinj nga Tirana
Kronika 11:04 - 30 Korrik, 2020

Shpërndanin marijuanë në formë çokollate/ Arrestohen dy të rinj nga Tirana

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, shërbimet e Drejtorisë Vendore të...

Kultivim droge në Maliq/ Arrestohet autori i dyshuar, në pranga dhe kryeplaku
Kronika 10:01 - 25 Korrik, 2020

Kultivim droge në Maliq/ Arrestohet autori i dyshuar, në pranga dhe kryeplaku

Policia bën të ditur se vijojnë kontrollet e territorit nga toka dhe ajri, me dronë, me qëllim parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e...

“Kanabisi në Kukës gati për tu korrur”/ Artan Hoxha nxjerr “bllof” PD: Kampionati vazhdon
Kronika 13:16 - 17 Korrik, 2020

Ndjekja e gomones me drogë/ Artan Hoxha “zbulon” ku ndodhen skafistët: Po kërkoni kot në pyll…

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka reaguar në lidhje me operacionin që u zhvillua një ditë më parë, për kapjen e një gomoneje me drogë. Referuar edhe...

Detaje të reja/ Si e sinjalizoi GDF-Shqipërinë për gomonen dhe tre personat e “paidentifikueshëm”
Kronika 09:55 - 17 Korrik, 2020

Detaje të reja/ Si e sinjalizoi GDF-Shqipërinë për gomonen dhe tre personat e “paidentifikueshëm”

Forca të policisë kanë qenë sot sërish përgjatë pyllit të Novoselës dhe Mifolit. Dyshimet e forta të policisë se Vlorës bëjnë me dije se mjeti 12...

Kronika 11:28 - 16 Korrik, 2020

Dyshohet për drogë/ Shtatë mjete detare të policisë në ndjekje të gomones në Vlorë

Shtatë mjete detare të policisë në Vlorë janë vënë në ndjekje të një gomone në det të hapur. Dyshohet se gomonia është e mbushur me drogë....

Shpërndanin marijuanë në formë çokollate/ Arrestohen dy të rinj nga Tirana
Kronika 10:13 - 16 Korrik, 2020

Në kërkim për kultivim të bimëve narkotike/ Arrestohen 2 shkodranë

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Shkodrës, pasi akuzohen për kultivim të bimëve narkotike. Pas hekurave përfunduan shtetasit me inicialet L. N., 25...

Kapet duke tranportuar klandestinë/ 47- vjeçari nga Korça godet policët dhe u dëmton automjetin
Kronika 15:58 - 14 Korrik, 2020

Droguan dhe përdhunuan 17-vjeçaren/ Gjykata jep masat për 5 të arrestuarit

Gjykata e Krujës ka dhënë masat për pesë prej të arrestuarve si të akuzuar për përdhunimin e një 17-vjeçareje në Fushë-Krujë. Për Edison Çangun, 28-vjeç, Fatjon...

Droguan e abuzuan me 17 vjeçaren nga Fushë Kruja/ Dorëzohet një nga 7 të akuzuarit
Kronika 13:53 - 14 Korrik, 2020

Droguan e abuzuan me 17 vjeçaren nga Fushë Kruja/ Dorëzohet një nga 7 të akuzuarit

Dorëzohet në polici njëri nga 7 personat e akuzuar për abuzimin seksual të një 17-vjeçare nga Fushë-Kruja. Mësohet se ai është Ameld Merlika ndërsa është vetëdorëzuar...

Rrëfimi rrëqethës i vajzës së abuzuar seksualisht në Fushë-Krujë/ Isha 16-vjeç kur më dhanë kokainë…
Kronika 12:32 - 13 Korrik, 2020

Rrëfimi rrëqethës i vajzës së abuzuar seksualisht në Fushë-Krujë/ Isha 16-vjeç kur më dhanë kokainë…

17-vjeçarja nga Kruja, e cila denocnoi një ditë më parë një grup djemsh që sipas saj e kanë droguar dhe e kanë abuzuar seksualisht, ka rrëfyer...

Sekuestrohen 53 kg kanabis në Vlorë, kallashnikov e armë gjahu/ Procedohet kryeplaku dhe elektricisti
Kronika 13:09 - 12 Korrik, 2020

Sekuestrohen 53 kg kanabis në Vlorë, kallashnikov e armë gjahu/ Procedohet kryeplaku dhe elektricisti

Një operacion antidrogë është zhvilluar në zonën e Tragjasit në Vlorë, ku u sekuestruan  53 kg kanabis si dhe u asgjësuan disa bimë të mbjella. Për...

U gjet i vrarë në makinë/ Zbardhen detaje tronditëse, 57-vjeçari ishte duke udhëtuar me autorin
Kronika 11:08 - 12 Korrik, 2020

Drogonin e abuzonin seksualisht me 17 vjeçaren/ Arrestohen 4 persona në Krujë, në kërkim dy të tjerë

Policia e Krujës pas një hetimi 8-mujor arriti të finalizonte me sukses operacionin e Koduar ‘Nikla’ duke arrestuar 4 persona dhe shpallur në kërkim 2 të...

Denoncimi i fortë/ Zyrtarët e lartë të Rilindjes nxisin fshatarët në Vlorë të mbjelin drogë
Denoncim 22:26 - 5 Korrik, 2020

Denoncimi i fortë/ Zyrtarët e lartë të Rilindjes nxisin fshatarët në Vlorë të mbjellin drogë

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari i cili shkuan se drejtuesit e PS në Vlorë nxisin qytetarët të mbjellin kanabis pasi...

Lëvizte me armë zjarri me vete/ Arrestohet në flagrancë 21-vjeçari nga Shijaku
Kronika 20:13 - 4 Korrik, 2020

Iu gjet 14 kg lëndë narkotike në automjet/ Pranga tre personave në Pogradec

Tre perosona janë arrestuar sot në Pogradec, pasi akuzohen për  prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike. Të tre personat po udhëtonin me makinë tip “Ford” gjatë...

Shkatërrohet rrjeti i trafikut të kokainës/ Arrestohen 3 shqiptarë, mes tyre nënë e bir
Kronika 15:37 - 4 Korrik, 2020

Pjesë e grupit kriminal të 40 milionë € drogë/ Arrestohet trafikanti shqiptar në Itali

Policia italiane ka arrestuar një 36 vjeccar shqiptar i cili ishte shpallur në kërkim kërkim në kuadër të operacionit ndërkombëtar ”Kulmi” mes Shqipërisë dhe Italisë. Bledar...

Ylli Ndroqi në hetim nga SPAK/ Zbulohet pasuria e sekuestruar
Kronika 11:38 - 4 Korrik, 2020

Trafikonin drogë nga Amerika Latine në Amsterdam/ SPAK sekuestron pasurinë e 4 personave

SPAK sekuestron e pasurinë e 4 personave; Ilirjan Memia, Adriatik Memia, Arif Memia dhe Lindita Memia, pasi ka dyshime se jane produkt i aktivitetit kriminal. Mësohet...

Kronika 17:12 - 2 Korrik, 2020

Video/ Operacion blic te ‘Plepat’ në Durrës, arrestohen 5 persona

Një operacion blic është zhvilluar ditën e sotme në zonën e Plepave në qytetin e Durrësit, ku janë arrestuar 5 persona. Operacioni mendohet që të jetë...

Finalja e Kupës së Shqipërisë/ “Shpërthen" Artan Hoxha: Titulli i vendosur, ja kush do fitojë sezonin e ri
Kronika 22:54 - 30 Qershor, 2020

“Kur nuk ka vrasje është bërë një marrëveshje”/ Artan Hoxha tregon si veprojnë bandat në Shqipëri

Gazetari investigativ Artan Hoxha është shprehur se në vendin tonë bota e krimit ende nuk ka fituar pushtet për të kontrolluar politikën në një intervistë për...