Connect with Us

All posts tagged "droga"

Nga nikotina tek heroina/ Dhjetë substancat më të rrezikshme për jetën e njeriut
Blog 08:49 - 15 Tetor, 2020

Nga nikotina tek heroina/ Dhjetë substancat më të rrezikshme për jetën e njeriut

Ndërsa të gjitha barnat mund të jenë të rrezikshme, sidomos drogat apo ilaçet që përdoren pa recetë, disa janë më të rrezikshme se të tjert. Vdekjet...

Kronika 09:22 - 8 Tetor, 2020

Kishte kthyer shtëpinë në dyqan droge/ E pëson keq shqiptari në Itali

Një shqiptar, 28 vjeçar është vënë në pranga nga policia Italiane. Mësohet se 28-vjeçari, kishte shkuar nga Holanda në Itali, ku  kishte arritur që të merrte...

Si e lufton “kapter” Lleshaj, krimin dhe drogën
Aktualitet 10:40 - 5 Tetor, 2020

Si e lufton krimin dhe drogën, “kapter” Lleshaj

Ministri i Brendshëm, ish-gjenerali Sandër Lleshaj, i kthyer në “kapter” partie, bën çdo ditë një luftë të fortë me krimin dhe me drogën. Çdo ditë ai...

U rrit i adoptuar, eksperimentonte me drogat/ Çfarë nuk dini mbi Stiv Xhobsin
Blog 08:47 - 5 Tetor, 2020

U rrit i adoptuar, eksperimentonte me drogat/ Çfarë nuk dini mbi Stiv Xhobsin

Stiv Xhobs, themeluesi i kompanisë “Apple” dhe një nga gjenitë e revolucionit teknologjik që ka ndodhur dekadat e fundit, vdiq 9 vite më parë, pasi e...

kultivimit të bimëve narkotike
Kronika 13:33 - 3 Tetor, 2020

Sekuestrohen armë zjarri, municion luftarak dhe lëndë narkotike/ Në pranga dy të rinjtë

Policia e Vlorës, në kuadër të një operacioni kundër kultivimit të bimëve narkotike ka vënë në pranga dy të rinj. Sipas uniformave blu, në vijim të...

Kronika 12:23 - 2 Tetor, 2020

Po transportonte bimë narkotike me furgon/ Arrestohet efektivi i policisë

Një punonjës policie në komisariatin e Durrësit, së bashku me një person tjetër, janë vënë në pranga ditën e sotme, pasi u kapën duke transportuar bime...

Debati i parë presidencial, Trump kërkon që Biden të bëjë testin për drogë
Bota 21:59 - 27 Shtator, 2020

Debati i parë presidencial/ Trump kërkon që Biden të bëjë testin për drogë

Presidenti amerikan Donald Trump tha të dielën se do të kërkojë që sfiduesi i tij demokrat për zgjedhjet e 3 nëntorit, ish-Nënpresidenti Joe Biden, të bëjë...

Ishin shpallur në kërkim/ Arrestohen dy persona në Krujë
Kronika 13:46 - 23 Shtator, 2020

Shpërndanin drogë në doza të vogla/ Arrestohen 41-vjeçari

Policia ka goditur  një tjetër rast të tentativës për shpërndarje të lëndëve narkotike në doza të vogla. Arrestohet në flagrancë një 41-vjeçar shtetas banues në Leskovik...

Politikë 09:36 - 22 Shtator, 2020

GJKKO i sekuestroi pasurinë/ Kush është Kelmend Balili dhe lidhjet me LSI

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka vendosur konfiskimin e pasurive të Kelmend Balilit, i njohur ndryshe si “Eskobar i Ballkanit”. SPAK...

Kronika 11:26 - 21 Shtator, 2020

Policia “në këmbë”/ Arrestohen 22 persona, në kërkim katër të tjerë

Policia e Shtetit bën të ditur se po vijon në të gjithë vendin zbatimi i detyrave të përcaktuara në Planin e Masave për mbajtjen nën kontroll...

Satire Politike 12:17 - 27 Gusht, 2020

Pse na duhet ky intelektual?/ Të gjitha rastësitë e drogës i ndodhin Ylli Ndroqit

Në datën 3 gusht 2020, SPAK bëri të ditur se me vendim të Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka sekuestruar pasurinë e...

Dy dosjet e drogës të Ylli Ndroqit/ Si i ka shpëtuar drejtësisë
Politikë 13:22 - 24 Gusht, 2020

Dy dosjet e drogës të Ylli Ndroqit/ Si i ka shpëtuar drejtësisë

Në datën 3 gusht 2020, SPAK bëri të ditur se ka sekuestruar pasurinë e presidentit të RTV Ora News, Ylli Ndroqi si dhe konfirmoi se ky...

Kronika 08:35 - 24 Gusht, 2020

Video-Përshtaten lokalin për përdorim droge/ E pësojnë keq dy të rinjtë në Korçë

Policia e Korçës ka vënë në pranga dy të rinj, të cilët akuzohen se përshtatën lokalin për përdorim droge dhe mbanin një punonjëse të pasiguruar. Mësohet...

Shpërndanin drogë në Tiranë/ Arrestohen dy të rinjtë, sekuestrohet lënda narkotike, para dhe telefona
Kronika 13:55 - 22 Gusht, 2020

Shpërndanin drogë në Tiranë/ Arrestohen dy të rinjtë, sekuestrohet lënda narkotike, para dhe telefona

Policia e Tiranës, bën të ditur se ka vënë në pranga dy të rinj, që shpërndanin lëndë narkotike në kryeqytet. Sipas uniformave blu në kuadër të...

“Rama-Lleshaj heshtin sepse e dinë për dosjen sekrete”/ PD kërkon sërish shkarkimin e Albert Dervishaj
Politikë 14:20 - 18 Korrik, 2020

Të paprekshmit e Edi Ramës mbjellin Shqipërinë me kanabis nga Veriu në Jug/ Asnjë bos droge i arrestuar

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Në një deklaratë për mediat, Gjata...

Sociale 08:25 - 9 Korrik, 2020

Harta e Zyrës Botërore të Drogave/ Shqipëria e treta në botë për përdorimin e kokainës, konsum i lartë dhe i qetësuesve

Shqipëria renditet e treta në botë për përdorimin e kokainës, në nivele të njëjta me Australinë dhe Kanadanë, sipas hartës së përditësuar të raportit botërore të...

Zbulohen emrat e dy prej të arrestuarve shqiptarë/ Kush ishte “koka” e bandës
Kronika 08:20 - 30 Qershor, 2020

Sekuestrohen 3.5 ton lëndë narkotike/ 37 të arrestuar në Itali e Shqipëri

Një sasi prej 3.5 ton lëndë narkotike është sekuestruar në kuadër të një operacioni të përbashkët mes Shqipërisë dhe Italisë. Operacioni është zhvilluar nga Departamenti i...

Arrestohen 11 persona në Tiranë/ Policia jep detaje
Kronika 15:27 - 3 Qershor, 2020

Video-Sekuestrohen 68 pako me heroinë/ Prangosen drejtuesi i kamionit dhe organizatori

Policia e Durrësit bën të ditur se vijon operacioni “Parkingu”, për zbardhjen e plotë të tentativës për trafikim të drogave të forta, në kuadër të të...

Politikë 17:28 - 1 Qershor, 2020

Raporti i Qendrës Europiane të Drogave/ Meta: Këmbanë e fortë alarmi me pasoja për vendin

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas publikimit të  raportit vjetor të Qendrës Europiane të Drogave, i cili theksonte se kultivimi i kanabisit në Shqipëri pritet të...

Aktualitet 12:55 - 17 Maj, 2020

Çfarë e lidh Dritan Hilën me drogën?

Rastësitë e Dritan Hilës, gazetarit, ish-zv/ministrit të Edi Ramës dhe Rilindjes me drogën janë interesante. Kur ishte zv-ministër i Mbrojtjes Dritan Hila dilte publikisht dhe tregonte...

Politikë 09:39 - 13 Maj, 2020

Deklarata e prokurorit të Antimafias/ Ish-ministri i Ramës jep alarmin

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Petrit Vasili deklaron se në Shqipëri situata është shumë e rëndë, ndërsa thekson se droga në këtë vend po...

Blog 13:09 - 2 Maj, 2020

Si u forcua nga futbolli dinastia e drogës së Pablo Escobar

Të gjithë e njohin historinë e narko-trafikantit më të madh në vitet 80-90, ai që gjunjëzoi për një farë kohe shtetin kolumbian dhe që e pa...

Kosova & Rajoni 09:01 - 23 Prill, 2020

Aksion i madh policor/ Sekuestrohen mbi 1 ton drogë

Një sasi prej rreth 1 ton lëndë narkotike e llojit marijuanë është sekuestruar në kuadër të një operacioni të madh policor në Shkup. Mediat shkruajne se...