Connect with Us

All posts tagged "dritan demiraj"

Opinione 17:02 - 11 Shtator, 2019

Nga Dritan Demiraj/ Kodi i heshtjes “OMERTA” i “Cosa Nostra Albania”, filloi të thyhet!

Kodi i heshtjes “OMERTA” i “Cosa Nostra Albania”, filloi të thyhet!!! Me gjithë kujdesin e Shtatlartësisë dhe organizatës “Rripjellja” për të mbrojtur anëtarët e “familjeve mafioze”për...

Rama udhezon studentet ku te orjentohen per problemet
Aktualitet 10:06 - 28 Janar, 2019

Qeverisja e pastrimit të parave

Pastrimi i parave paraqet kërcënime kombëtare e ndërkombëtare të sigurisë përmes korrupsionit të zyrtarëve dhe sistemeve ligjore, minon ndërmarrjen e lirë duke e zhvendosur sektorin privat...

Aktualitet 21:36 - 19 Maj, 2018

Meta i akordon titullin “Mjeshtër i Madh” ish-ministrit të Brendshëm

Ish-ministrit të Brendshëm, Dritan Demiraj i është akorduar titulli “Mjeshtri i Madh” nga presidenti Ilir Meta. Ish-ministrit Demiraj i është akorduar titulli për pasionin, këmbënguljen dhe...

Aktualitet 21:06 - 6 Shkurt, 2018

Kërcënimet e Presidentit të Greqisë për Veto/ Ish-ministri bën thirrje për reagim

Ish-ministri i Brendshëm Teknik, Dritan Demoraj, ka reaguar pas deklaratës kërcënuese të presidentit grek, Prokopis Pavlopulos, për çështjen çame, ku tha se Shqipëria nuk duhet ta...

Aktualitet 16:14 - 30 Janar, 2018

Ish-ministri i Brendshëm reagon pas deklaratës së Kotzias: Të zbardhen bisedimet

Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, ka reaguar pas deklaratës së ministrit grek Nikos Kotzias, se Shqipëria ka pranuar zgjerimin me 12 milje të hapësirës detare të...

Aktualitet 15:57 - 11 Janar, 2018

Ish-ministri i Brendshëm: Miratimi i shqipes si gjuhë zyrtare në Maqedoni, hap i vonuar

Miratimin e ligjit për përdorimin e gjuhës shqipe si gjuhë zyrtare në Maqedoni e ka komentuar dhe ish-ministri i Brendshëm Teknik, Dritan Demiraj. Në një postim...

Aktualitet 21:44 - 5 Dhjetor, 2017

A do të kemi Luftë të Tretë Botërore?/ Ja si përgjigjet ish-ministri Brendshëm

I ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në News24, ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, duke diskutuar për temën “A jemi në prag të një Lufte të...

Aktualitet 11:00 - 26 Nentor, 2017

Përfshirja e uniformave blu në krim/ Pse nuk i shkarkoi Çako 120 policët e denoncuar nga Demiraj?

Në një intervistë të realizuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Kjo Javë” në News24, ish-ministri i Brendshëm Teknik, Dritan Demiraj, ka pohuar se I ka ofruar...

Aktualitet 21:35 - 22 Nentor, 2017

Ish-ministri i Brendshëm shpërthen në akuza ndaj Mimi Kodhelit dhe ish-shefit të FA

Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, i ftuar në studion e emisionit “Top Story”, ka shpërthyer në akuza ndaj ish-ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli dhe Jeronim Baze,...

Aktualitet 19:35 - 7 Nentor, 2017

Arrestoni peshqit e mëdhenj / Ish-mistri i Brendshëm i përgjigjet Lu: Disa prej tyre i kishte përballë

Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj, i ftuar në studion e lajmeve të SYRI.net, teksa ka komentuar deklaratat e sotme të ambasadorit të SHBA-ve, Donald Lu se...

Aktualitet 08:39 - 29 Tetor, 2017

Ish-ministri i Brendshëm kujton policët e rënë në detyrë

Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka kujtuar policët e rënë në detyrë. Demiraj shprehet se askush më shumë se ata...

Aktualitet 22:20 - 26 Tetor, 2017

Demiraj: Drejtuesit e policisë që merrnin 30% e drogës në detyrë

Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj i ftuar në “360 Gradë”, thotë se pavarësisht se drejtuesit e policisë janë denoncuar me zë dhe figurë se marrin 30%...

Aktualitet 23:53 - 19 Tetor, 2017

‘Bomba’ e ish ministrit: Ka një listë me mbi 100 zyrtarë policie të përfshirë në trafik droge

Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, thotë se ka një listë me zyrtarë policie me mbi 100 persona, të...

Aktualitet 22:12 - 19 Tetor, 2017

Ish-ministri Brendshëm hedh akuzën e fortë/ Policia ishte në dijeni të grupeve të drogës, merrte 30 %

Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj tha në 360 gradë me gazetarin Artur Zheji se policia ishte në dijeni të grupeve kriminale të kultivimit të kanabisit. Ai...

Aktualitet 11:59 - 18 Tetor, 2017

Përgjimet e Habilaj/ Reagon ish-ministri Teknik i Punëve të Brendshme

Ish-ministri Teknik i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj, ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjetin social në lidhje me përgjimet e telefonatave të Moisi Habilaj. Demiraj...

Aktualitet 20:26 - 1 Tetor, 2017

Demiraj: Krimi po trimërohet përballë shtetit

Ish ministri i  brendshëm, Dritan Demiraj nëpërmjet një postimi në rrjetin social, shpreh shqetësimin e tij në lidhje me ngjarjet e fundit kriminale. Ai thotë se...

Aktualitet 22:07 - 26 Shtator, 2017

Ish-ministri i Brendshëm publikon skandalin/ Bandat në Elbasan kanë ndërtuar tunele si në Afganistan

Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Studio e Hapur” në News24 duke zbuluar një të pathënë deri tani në...

Aktualitet 15:22 - 11 Shtator, 2017

Dritan Demiraj uron Harajdinaj për postin e ri/ Jam i gatshëm të kontriboj për çështjet e sigurisë kombëtare

Ish-Ministri i Brendshëm dhe ushtaraku Dritan Demiraj ka uruar Ramush Harajdinaj për postin e ri të Kryeministrit të Kosovës. Demiraj gjithashtu ka ofruar kontributin e tij...

Aktualitet 08:06 - 17 Gusht, 2017

Dorëheqja e teknikëve/ Demiraj mesazh falenderimi: Punë të mëdha e presin Shqipërinë

Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj ka reaguar në rrjetet sociale pas paraqitjes së dorëheqjes nga ministrat teknikë të Bashës ditën e djeshme. Teksa...

Aktualitet 15:22 - 16 Gusht, 2017

Ekskluzive /Një ministër i Bashës nuk jep dorëheqjen

Ministrat teknikë të Lulzim Bashës kanë dhënë sot dorëheqjen nga detyra. Burime i thanë CityNews se njëri prej ministrave teknikë të Bashës nuk e ka paraqitur...

Aktualitet 12:49 - 9 Gusht, 2017

Demiraj do të jetë ministër në qeverinë e Ramës? /Shpërthen deputeti i Bashës: Po përbaltni PD

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka reaguar ditën  sotme rreth një informacioni të hapur së funhdmi në media, ku përflitet se Dritan Demiraj,...

Aktualitet 20:07 - 8 Gusht, 2017

Foto/ Kush ministër i PD do të jetë pjesë e qeverisë “Rama2”?

Shumëkënd e ka habitur heshtja e opozitës gjatë këtyre ditëve, veçanërisht pas fakteve të rënda për përfshirjen e zyrtarëve të lartë të policisë dhe të ndonjë...

Aktualitet 13:03 - 5 Gusht, 2017

Situata e zjarreve në vend/ Reagon ministri i brendshëm teknik

Dhjetëra ha pyje janë përfshirë nga flakët ditëve të fundit, shkak i të cilave kanë qenë temperaturat e larta që kanë pushtuar vendin ditëve të fundi....