Connect with Us

All posts tagged "dritan dajti"

Anila Hoxha ngre alarmin/ Dritan Dajti mund të lirohet nga burgu vitin tjetër
Kronika 12:53 - 8 Gusht, 2020

Anila Hoxha ngre alarmin/ Dritan Dajti mund të lirohet nga burgu vitin tjetër

Gazetarja e kronikës Anila Hoxha, ka kujtuar vrasjen e 4 dëshmorëve Altin Dizdari, Fatos Xhani, Kastriot Feskaj dhe Samir Duçkollari. Në një postim në rrjetet sociale,...

Foto/ Kur degjenerimi dhe babëzia nuk njohin asnjë kufi!
Opinione 12:38 - 10 Korrik, 2020

Dua të bëhem edhe unë si Dritan Dajti

Nga Mentor Kikia * Një i njohur, në një agjensi ku paguhen drita, gjoba… më njoftoi se kisha një gjobë 12.000 lekë të reja nga policia...

Lajme 20:51 - 23 Prill, 2020

Emërohet drejtori i ri i Policisë së Burgjeve

Dalja në ish-Bllok më 10 janar e Dritan Dajtit, i arrestuar për vrasjen e katër oficerëve dhe një biznesmeni, me pretendimin se ky i fundit do...

Reforma në drejtësi
Vetingu 12:42 - 17 Prill, 2020

Dokumenti-SPAK përfshihet në skandal/ Prokurorët në shërbim të korrupsionit?

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, e njohur ndryshe si SPAK dhe për të cilën shqiptarët kishin pritshmëri të mëdha, pesë muaj nga...

Kronika 14:33 - 3 Shkurt, 2020

Zbulohet emri i të burgosurit që zhvilloi 850 takime në vit

Gjatë fjalës së saj në parlament, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha se një i burgosur ka zhvilluar 850 takime brenda vitit në një kohë kur...

Kronika 15:26 - 20 Janar, 2020

“Xhiroja” e Dritan Dajtit në Ish-Bllok/ Kallëzohen policët që e shoqëruan

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm ka kallëzuar policët, të cillët shoqëruan Dritan Dajtin për trajtim në një klinikë private. SHKBB bën me dije se t efektivët...

Kronika 16:03 - 14 Janar, 2020

Dritan Dajti doli në bllok për vizitë mjekësore/ Ministria e Drejtësisë njofton furtunë shkarkimesh

Shkarkohet nga detyra Drejtori i Policisë së Burgjeve Bardhyl Kaçorri. Po ashtu mësohet se është shkarkuar edhe drejtori i IEVP-së Peqin Emin Shpata si dhe shefi...

Deklarata tronditëse e ish-këshilltarit të Trump/ Ngjela: Historia e tradhëtisë shqiptare po përsërit vetveten
Kronika 20:52 - 6 Janar, 2020

“Nuk është e nivelit tim”/ Ngjela refuzon të komentojë çështjen e Dritan Dajtit

Gjykata e Posaçme rrëzoi, sot, kërkesën e prokurorëve të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, për të pushuar hetimet për 3 gjyqtarët e...

Politikë 16:01 - 6 Janar, 2020

Vendimi për Dritan Dajtin/ SPAK përfshihet në skandal

Ish Kryeministri Sali Berisha, përmes një postimi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me vendimin e marrë nga SPAK për shfaqjësimin e gjykatësit Dritan Dajti....

prokuroria e krimeve te renda
Kronika 11:05 - 6 Janar, 2020

Shpëtuan Dritan Dajtin/ SPAK pushon çështjen ndaj tre gjyqtarëve

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka pushuar hetimet për tre gjyqtarët që në Apel, morën vendimin në favor të  Dritan Dajtit, duke...

Vetingu 14:16 - 14 Shtator, 2019

Gjyqtari që futi në “kurth” bashkëshorten/ Si ka ndryshuar pasuria e Aleks Nikollit

Gjyqtari Aleks Nikolli është nën hetim nga Prokuroria për Krime të Rënda për korrupsion. Hetimet ndaj tij kanë nisur pasi Nikolli ishte pjesë e trupës gjykuese...

Kronika 12:07 - 7 Gusht, 2019

U vranë nga Dritan Dajti/ Mbahet ceremonia përkujtimore për 4 dëshmorët e atdheut

Është zhvilluar këtë të mërkurë ceremonia përkujtimore, për efektivët e rënë në detyrë gjatë operacionit policor të 7 gusht 2009, kur efektivët e Njësisë Operacionale të...

Aktualitet 12:56 - 12 Korrik, 2019

I shpëtoi atentatit me armë zjarri/ Zbardhet pasuria e gjyqtares së Dritan Dajtit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur rivlerësimet për gjyqtarët e Krimeve të Rënda që në muajin Janar të këtij viti. Në kuadër të rivlerësimit janë...

Aktualitet 17:03 - 25 Prill, 2019

I shpëtoi burgimit të përjetshëm/ Zbardhet kundër rekursi i Dajtit për Prokurorinë

Avokatët mbrojtës të Dritan Dajtit me 18 Prill 2019, kanë bërë kundër rekurs në Gjykatën e Lartë,  ndaj rekursit të Prokurorisë së Apelit për Krime të...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Aktualitet 12:44 - 18 Mars, 2019

“Rrëzohet” gjyqtari i Dritan Dajtit/  Nuk i kthehen paratë dhe celulari

Gjykata e Krimeve të Rënda ka hedhur poshtë kërkesën e gjyqtarit Skënder Damini, i cili kërkon kthimin e celularit të sekuestruar. Damini është njëri nga gjyqtarët...

Aktualitet 20:15 - 11 Mars, 2019

Zbardhet vendimi për Dritan Dajtin/ 269 faqet që i hoqën dënimin e përjetshëm

Zbardhet vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda, që i hoqi burgimin përjetë Dritan Dajtit. Top Channel mësoi ekskluzivisht se, në afatet e fundit...

Aktualitet 20:01 - 11 Mars, 2019

Gjykimi i shkurtuar për Dritan Dajtin/ Bllokohet shqyrtimi

Në një postim në rrjetet sociale ish-kryeministri Sali shkruan se kryeministri Rama është autori për së dyti i vrasjes së katër oficerëve. Sipas Berishës Rama ka...

prokuroria e krimeve te renda
Aktualitet 15:55 - 26 Shkurt, 2019

Ngushtohet rrethi për gjyqtarët e “Dajtit”/ Krimet e Rënda nisin hetimet

Tre gjyqtarët  që vendosën pro kërkesës së  dënimit të shkurtuar për Dritan Dajtin, do të hetohen nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Gjyqtarët që po  hetohen...

sander lleshaj deklarate
Aktualitet 12:09 - 15 Shkurt, 2019

Skandal/ Lleshaj dekonspiroi operacionin e policisë?

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka komentuar mbrëmjen e djeshme vendimin për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit, i cili vrau katër efektivë policie në vitin...

Aktualitet 11:31 - 15 Shkurt, 2019

Shpëtoi Dritan Dajtin/ Gjenden 17 mijë euro në banesën e gjyqtarit

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, policia ka kryer kontrolle blic në banesat e tre gjyqtarëve, që ulën dënimin për Dritan Dajtin. Sipas policisë,...

Aktualitet 10:12 - 15 Shkurt, 2019

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin/ Zbulohet kush i urdhëroi gjyqtarët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me kontrollet që forcat speciale të policisë kanë ushtruar në banesat e gjyqtarëve që dhanë vendimin për Dritan Dajtin,...

Aktualitet 08:39 - 15 Shkurt, 2019

Vendimi për Dritan Dajtin/ Nën hetim tre gjyqtarët, kontrolle blic në banesa

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, policia ka kryer kontrolle blic në banesat e tre gjyqtarëve, që ulën dënimin për Dritan Dajtin. Sipas policisë,...

ministri i brendshem, sander lleshaj
Aktualitet 22:51 - 14 Shkurt, 2019

Vendimi për Dritan Dajtin/ Lleshaj: Mund të kenë marrë para

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj i qenë prezent në emisionin “I ftuari’ në A2 CNN foli rreth vendimit për gjykim të shkurtuar të Dritan Dajtit i...