Connect with Us

All posts tagged "drita"

Aktualitet 17:14 - 6 Dhjetor, 2016

Ikin dritat gjatë ndeshjes Flamurtari-Tirana

Ikja e dritave në stadium po kthehet në problem serioz për futbollin shqiptar. Pas ndeshjes Tirana-Partizani,  e cila u ndërpre në minutën e 63’ për tu...

Aktualitet 21:02 - 1 Dhjetor, 2016

Fotot ekskluzive nga Selman Stermasi/ Ja si dukej stadiumi nga dritat e celulareve

Ndeshja midis Tiranës dhe Partizani u ndërpre në minutën e 63’ për shkak të mungesës së energjisë elektirke. Në momentin që ikën dritat, tifozeritë e skuadrave...

Sport 19:42 - 1 Dhjetor, 2016

Video/ Derbi i kryeqytetit pa drita

Derbi i kryeqytetit midis Tiranës dhe Partizanit, është ndërprerë për shkak të mungesës së energjisë elektrike. Citynews sjell videon nga momenti kur stadiumi “Selman Stermasi” është...

Aktualitet 09:16 - 28 Nentor, 2016

Moti i keq/ OSHEE: Ja zonat pa energji elektrike

Moti i keq me reshje të shumta ka përfshirë gjithë vendin, çka ka bërë që Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike të ngrejë Shtabin Qendror të...

Life Style 02:07 - 2 Gusht, 2016

Lini një dritë ndezur gjatë seksit, sepse meshkujt…

Këto tri pika kyçe nuk kanë të bëjnë as me truket, këshillat apo kënaqësitë seksuale, madje as për rolin e udhëheqësit në krevat. Këto janë këshilla...

Aktualitet 15:25 - 4 Qershor, 2016

OSHEE lë pa drita zonën e Yzberishtit

Një nga zonat më të populluara të kryeqytetit, Yzberishti po vuan mungesën e energjisë elektrike prej më shumë se një ore. Banorët shprehen të indinjuar nga...

Kosova & Rajoni 18:49 - 4 Gusht, 2015

Kosova heq rregullin e mbajtjes se dritave te makinave ndezur gjate dites

Kosova ka vendosur të heqë rregullin e mbajtjes ndezur të dritave të automjeteve edhe gjatë udhëtimit gjatë ditës. Propozimi për ndryshimin në ligjin për sigurinë në...

Politikë 16:45 - 10 Qershor, 2015

Mero: Subvecione për pagesën e dritave për shtresat në nevojë

Kandidati i djathte per Bashkine e Korçës, Gjergj Mero tha ne takimin me banorë dhe mbështetësit e Partisë republikane  se shtresat në nevojë do të mbështeten...

Politikë 10:55 - 13 Maj, 2015

Prezantohet “Komisariati Dixhital”, ndërpriten dritat gjatë fjalës së kryeministrit Rama

Në aktivitetin “Komisariati Dixhital”, cili po zhvillohet në ambientet e Muzeut Kombëtar, ku është i pranishëm kryeministri Rama dhe ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, janë ndërprerë...

Aktualitet 16:00 - 15 Prill, 2015

Dizenjimi i salloneve italiane/ Triumfon drita

Mbi dymijë ekspozues kanë sjellë në ekspozitën “Mobilimi i salloneve italiane”, një ushtri me 700 dizanjer, ku paraqiten pamje marramendëse. Në edicionin e tij të 54,...