Connect with Us

All posts tagged "drita"

Sociale 22:53 - 9 Prill, 2020

Faljet e kamatvonesave dhe faturat/ Çela: Dritat do paguhen, është shërbim

Administratori i OSHEE Adrian Çela ka shpjeguar mbrëmjen e sotme se si funksionon falja e kamatvonesave të qytetarëve. Çela tha në një lidhje me emisionin “Opinion” se...

Politikë 16:44 - 2 Prill, 2020

Akti normativ për qiratë/ Dorian Teliti “i përvishet” qeverisë për faturat e ujit dhe të dritave

Drejtori i kabinetit në PD, Dorian Teliti, ka reaguar lidhur me aktin normativ për faljen e qirave të disa bizneseve. Në një postim në rrjetet sociale,...

Bota 09:15 - 23 Mars, 2020

Video-Franca solidarizohet me personelin shëndetësor/ Spektakël dritash në kullën Eiffel

Një gjest solidariteti vjen nga Franca teksa kulla Eiffel mbrëmjen e kaluar ka dhuruar një spektakël dritash. Ky gjest është bërë për t’u solidarizuar me personelin...

Kronika 21:24 - 5 Janar, 2020

Era e fortë rrëzon pemët në Kopshtin Botanik/ Dëmtohet linja e tensionit

Disa pemë janë rrëzuar në Kopshtin Botanik nga stuhia e fortë e erës, që ka mbërthyer ditën e sotme të gjithë vendin. Mësohet se pemët kanë...

Kronika 19:42 - 5 Janar, 2020

Stuhia e erës rrëzon ullinjtë/ Kruja dhe Mamurrasi mbeten pa drita

Stuhia e erës ka rrëzuar disa rrënjë ullinj dhe pemë të tjera në qytetin e Krujës. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, për rreth...

Sociale 16:24 - 27 Shtator, 2019

Defekt në nënstacionin elektrik/ Gjirokastra mbetet pa drita

Qyteti i Gjirokastrës ka mbetur pa energji elektrike për shkak të një defekti. Sipas njoftimit të OSHE, për shkak të djegies së siguresave 20kv të TR...

Aktualitet 11:55 - 25 Dhjetor, 2018

Korça pa drita/ OSHEE: Po punojmë për rikthimin e energjisë

Operatori i shpërndarjes së Energjisë Elektrike bën me dije se mbrëmë rreth mesnatës ka pasur kufizime të energjisë elektrike kryesisht në zonat rurale, pasi doli jashtë...

Kuriozitete 14:53 - 4 Dhjetor, 2018

Mbahuni njerëz! Gjithë këto vite i paskemi vënë gabim dritat e pemës së Vitit të Ri

Vetëm se e keni bërë çdo vit pemën e Vitit të Ri nuk do të thonë se jeni ekspert i saj. Çdo njeri ka nevojë për...

Aktualitet 21:46 - 19 Nentor, 2018

Veliaj ndez dritat te Pazari i Ri/ Shoqërohet nga personi që e kërcënoi me jetë

Pas ndezjes së dritave te “Fshati i Festave” në sheshin “Skënderbej, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ndezi sot edhe dritat e pemës te “Pazari i Ri”....

Aktualitet 09:50 - 27 Tetor, 2018

(Video)Çudira shqiptare! Në teatër ikin dritat, salla nis të këndojë në errësirë “Eja Eja Luleborë”

Në natën e parë të festivalit “Luleborë” të këngës qytetare shkodrane, të ftuarit janë përballur me një suprizë të pakëndshme, pasi u ndërpre energjia elektrike. Prezantuesja...

Aktualitet 22:43 - 21 Tetor, 2018

Punimet e OSHEE/ Këto zona do mbeten pa drita nesër në Tiranë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar se disa zona në kryeqytet do të mbesin pa energji elektrike ditën e nesërme. Në njoftimin e OSHEE...

Aktualitet 17:41 - 4 Tetor, 2018

Zjarri në Fier/ Qytetarët mbesin pa energji elektrike

Gjatë ditës së sotme një zjarr është regjistruar  pranë nënstacionit të Jagodinës në Fier. Si pasojë e këtij zjarri OSHEE ka njoftuar se  ka stakuar fiderat...

Aktualitet 14:30 - 23 Shtator, 2018

Dy qytete të Shqipërisë nesër pa energji elektrike/ Ja cila është arsyeja

OSHEE bën të ditur se me datat 24 dhe 25 shtator do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të Durrësit dhe Shijakut. Në...

Aktualitet 15:03 - 2 Shtator, 2018

Defekti lë Tiranën pa drita/ Ja zonat ku do të mungojë energjia

Një defekt i ndodhur në linjën OST në Tiranë ka bërë që një pjesë e qytetit të mbetet pa drita. Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike,...

Kuriozitete 23:15 - 18 Shkurt, 2018

Mbyllni sytë dhe shikoni drita të çuditshme?/ Zbuloni arsyen

Të gjithë e kanë përjetuar ndjesinë e mëposhtme: të mbyllësh sytë apo t’i fërkosh e më pas të shohësh ngjyra e xixa sikur në kokë të...

Aktualitet 23:30 - 20 Janar, 2018

Festivali i dritave që do ndriçojë Londrën

Këtë fundjavë rrugët e Londrës do të transformohen ndërsa edicioni i dytë i ‘Lumiere London’ do të ndriçojë qytetin. Festivali sjell më shumë se 50 vepra...

Aktualitet 21:48 - 8 Gusht, 2017

Turizmi i errësirës/ Shikoni çfarë ndodh në plazhin e Velipojës (Video)

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha është shumë aktiv në rrjetet sociale me postimet e mesazheve që i vijnë nga “qytetari digjital”. Pak minuta më parë, ai...

Aktualitet 16:14 - 3 Gusht, 2017

Video- Objekte të çuditshme në qiellin shqiptar/Çfarë panë qytetarët

Diçka e çuditshme është shfaqur në qiellin shqiptar, duke alarmuar qytetarët në mbarë vendin. Dy drita të shndritshme që ecin me shpejtësi marramendëse përkrah njëra tjetrës...

Aktualitet 08:55 - 28 Korrik, 2017

OSHEE njoftimi të rëndësishëm në pikë të mëngjesit/Bëni kujdes sot

Një pjesë e Tiranës dhe periferisë do të ketë sot ndërprerje të energjisë elektrike. Ky njoftim është bërë nga OSHEE, e cila nxjerr dhe oraret e ndërprerjes...

Life Style 19:35 - 31 Janar, 2017

Rrëfim i sekretares nga Tirana: Shefi më thirri në zyrë, pastaj ikën dritat dhe….

Ky ishte mesazhi që i është dërguar City News, ku kjo vajzë rrëfen aventurën seksuale me shefin. “Unë që po ju shkruaj jam një vajzë 28...

Aktualitet 09:16 - 28 Nentor, 2016

Moti i keq/ OSHEE: Ja zonat pa energji elektrike

Moti i keq me reshje të shumta ka përfshirë gjithë vendin, çka ka bërë që Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike të ngrejë Shtabin Qendror të...

Life Style 02:07 - 2 Gusht, 2016

Lini një dritë ndezur gjatë seksit, sepse meshkujt…

Këto tri pika kyçe nuk kanë të bëjnë as me truket, këshillat apo kënaqësitë seksuale, madje as për rolin e udhëheqësit në krevat. Këto janë këshilla...

Aktualitet 15:25 - 4 Qershor, 2016

OSHEE lë pa drita zonën e Yzberishtit

Një nga zonat më të populluara të kryeqytetit, Yzberishti po vuan mungesën e energjisë elektrike prej më shumë se një ore. Banorët shprehen të indinjuar nga...