Connect with Us

All posts tagged "drejtues"

Lajme 10:59 - 18 Shkurt, 2020

Gara për kreun e BKH/ Kandidatët i nënshtrohen “filtrit” të radhës

Tetë kandidatët që kanë kaluar deri tani fazat për drejtor të Byrosë Kombëtare të Hetimit, do t’i nënshtrohen testit të Poligrafit. Sipas News24, ky test do...

Kronika 19:47 - 24 Janar, 2020

Motoçikleta del nga rruga/ Plagoset rëndë drejtuesi i saj

Një tjetër aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme ku për pasojë ka mbetur i plagosur një person. Mësohet s enjë 45 vjeçar është plagosur pasi...

Kronika 16:38 - 21 Nentor, 2019

Rriten me 8.3% aksidentet me vdekje/ Faji i drejtuesve dhe i të rinjve deri 24 vjeç

Ndonëse numri i aksidenteve ka ardhur në rënie këtë vit, ato kanë qenë më fatale sa i përket jetëve të humbura. INSTAT bëri të ditur se...

Kronika 17:41 - 17 Tetor, 2019

KLSH në sulm me kallëzime dhe ndjekje penale/ Arrin në 112 numri i drejtuesve

Ka arritur në 112 numri i kallzimeve penale, nga ana e KLSH lidhur me shkeljet e kontatuara për drejtues të lartë dhe të mesëm në institucionet...

Aktualitet 21:46 - 30 Nentor, 2018

Ramizi i Lulit, oficeri i diktaturës në shërbim të Ramiz Alisë

CNA.al raportoi pak më parë se kryetari aktual i PD ne degën e Shkodrës, Ramiz Çobaj kishte gjetur Namikun e tij, çka ja bëri më të...

arta marku bujar sheshi
Aktualitet 18:02 - 7 Shtator, 2018

Arta Marku vihet në lëvizje/ Ja çfarë u kërkoi sot drejtuesve të prokurorive

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku gjatë mesditës së sotme është vënë në lëvizje pas situatës kriminale që po sundon vendin tonë. Marku ka zhvilluar...

Aktualitet 21:21 - 3 Tetor, 2017

Zbulohet  kush do ta drejtojë Komisionin për Reformën Zgjedhore

Më në fund janë zbuluar emrat e deputetëve të cilët do të drejtojnë Komisionin për Reformën Zgjedhore. Deputeti Bledi Çuçi, përfaqsues i Partisë Socialiste dhe Oerd...

Aktualitet 16:38 - 10 Janar, 2017

(FOTO) Dekrimanalizimi/ Të ‘fortët’ e PS në Lezhë festojnë në Milano

Parlamenti ka miratuar në mars të vitit të kaluar ligjin për dekriminalizimin. Disa ditë më parë, në kuadër të këtij ligjit të dekrimnalizmit, KQZ u hoqi...

Aktualitet 14:47 - 11 Tetor, 2016

Fier/ Në pranga drejtuesi i mjetit, 45 vjeçari i pirë

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin: T. H., 45 vjeç, banues në fshatin Levan, Fier. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi...

Aktualitet 09:54 - 6 Tetor, 2016

Sarandë/ Vihet në pranga, drejtonte mjetin i dehur

Arrestohet shtetasi M. V., 55 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë, për veprën penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”. Policia e Sarandws kreu arrestimin e...