Connect with Us

All posts tagged "drejtoret"

Kronika 17:59 - 7 Nentor, 2019

Ndryshimet e drejtuesve të burgjeve/ Emërohet shefi i ri i sigurisë së lartë në Drenovë

Sërish rotacion dhe emërime të reja në institucionet e vuajtjeve të dënimit të vendit tonë. Kështu, mësohet se në burgun e sigurisë së Lartë në Drenovë,...

Politikë 15:31 - 2 Nentor, 2019

“Duhet të kërkoj 3 vetë në telefon të vini tek emergjenca”/ Prefekti i Qarkut bën për ujë të ftohtë drejtorët

Prefekti i Qarkut të Lezhës, Gjok Jaku, në një takim për emergjencat ka kritukuar ashpër punën e institucioneve lokale në përballimin e situatave emergjente. Duke marrë...

Politikë 16:36 - 9 Tetor, 2019

Dorëheqjet në hipotekën e Vlorës/ Artan Lame: Raste të tjera edhe në Elbasan, Durrës e Shkodër

Kreu i Kadastrës Artan Lame ka reaguar për situatën e krijuar në hipotekën e Vlorës  ku 3 drejtorë kanë dhënë dorëheqjen brenda 1 muaji. Duke folur...

Lajm i Rekomanduar 10:49 - 1 Shtator, 2019

U urdhërua për zhdukjen e 613 kg kokainë?/ Pesë muaj drejtor, me patundshmëri në Greqi

Jo vetëm ministrat, deputetët, gjyqtarët dhe prokurorët por edhe drejtorët pa frikë mund të futen tek kategoria e milionerëve. Madje sipas një burimi nga ILDKPKI, drejtorët...

Uncategorized 21:31 - 29 Gusht, 2019

Shkarkimet në Shkodër/ Spaho: Farse e Ramës, për të qeshur e për të qarë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ka reaguar pëmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me dorëheqjen e tetë drejtorëve në Shkodër, pas urdhërit të kryeministrit...

Politikë 21:03 - 29 Gusht, 2019

Ironia e Vasilit/ “Drejtorët në Shkodër si kastraveca në duart e shkollëpakut”

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar në faqen e tij në rrjetet sociale, në lidhje me largimin e shtatë drejtorëve rajonalë...

Kryesore 19:18 - 29 Gusht, 2019

Shkarkimi i drejtorëve/ Mustafaj: Përpjekje për të përmirësuar imazhin

Ish Ministri i Jashtëm dhe ish deputeti i PD-së, Besnik Mustafaj, ka komentur zhvillimet e fundit poltike në vend, ku kryefjalë ishte Shkodra me rastin e...

Politikë 16:24 - 29 Gusht, 2019

Dorëheqja e drejtorëve/ Reagon PD: Rama po i dorëzon Shkodrën Tom Doshit

Partia Demokratike e Shkodrës ka reaguar pas urdhërit të kryeministrit Edi Rama që të gjithë drejtorët të japin dorëheqjen. Në një komunikatë për mediat PD e...

Politikë 14:55 - 29 Gusht, 2019

Rama urdhëroi shkarkimin/ Shtatë drejtorë në Shkodër “surprizojnë” kryeministrin

Gjatë një takimi që kryeministri Edi Rama zhvilloi dje me drejtuesit politikë të PS-së, urdhëroi shkarkimin e të gjithë drejtorëve në qarkun Shkodër, duke shprehur kështu...

Aktualitet 15:32 - 8 Maj, 2019

“Furtunë” në Ministrinë e Bujqësisë/ Shkarkohen tre drejtorë

Ministria e Bujqësisë ka vendosur shkarkimin nga detyra të tre drejtorëve Rajonalë të AKU-së. Mësohet se janë shkarkuar nga detyra drejtorët e AKU-së në Tiranë, në...

Aktualitet 16:17 - 1 Prill, 2019

Krimi në Shkodër/ Ademi: Nuk duhet të mjaftohemi vetëm me një shkarkim drejtori

Kryetarja e Bashkisë në Shkodër Voltana Ademi, përmes një prononcimi për mediat ka komentuar ngjarjet e fundit kriminale. Ademi bën thirrje që organet përkatëse të parandalojnë...

Aktualitet 14:56 - 29 Mars, 2019

“Furtunë” në Ministrinë e Financave/ Pritet shkarkimi i të gjithë drejtorëve

Vala e shkarkimeve në kabinetin qeverisës në muajin dhjetor nga kryeministri Rama, duket se ka shkaktuar një efekt zinxhir edhe në disa institucione të tjera shtetërore,...

Aktualitet 19:20 - 29 Janar, 2019

Dalin emrat/ Kush janë “kokat” e korrupsionit në Vlorë

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim  në rrjetet sociale ka thënë që qyteti i Vlorës është epiqendra e korrupsionit. “Vlora epiqendër e korrupsionit të zyrtarëve të...

balluku nxjerr zbuluar gjiknurin
Aktualitet 16:16 - 27 Janar, 2019

Nga anulimi i koncesioneve tek shkarkimi i drejtorëve/ Balluku nxjerr “zbuluar” Gjiknurin

Rrotacioni në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjetikës duket se nuk është thjesht një ndryshim emrash, por me shumë se kaq. Vetëm dy ditë pasi u ul...

Aktualitet 22:49 - 24 Janar, 2019

Skandali me “Unazën e Madhe”/ Drejtorët e shkarkuar kanë nisur të flasin

Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, në News 24, ka deklaruar se drejtorët e shkarkuar nga Rama pas skandalit të kompanisë “DH Albania”, kanë...

Aktualitet 12:47 - 9 Janar, 2019

Moti i keq/ Balla mbledh drejtorët në Qafë Thanë

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla së bashku me Drejtorin e Përgjithshëm të ARRSH-së, Afrim Qëndro, Drejtorin e Përgjithshëm të Emergjencave Civile, Haki...

Aktualitet 09:13 - 8 Janar, 2019

Sot Rama mbledh Sekretarët e Përgjithshëm dhe drejtorët/ Kush e ka radhën t’i “pritet koka”

Shkarkimi i ministrave me mbi 5 vite në detyrë nuk do të jetë lëvizja e vetme e kryeministrit Edi Rama për të futur në shina qeverinë....

Aktualitet 11:44 - 28 Dhjetor, 2018

Qeveria e tatëpjetës/ Drejtorë hajdutë bëhen ministra

Kryeministri Edi Rama njoftoi në mbledhjen e Asamblesë  Kombëtare të PS, ndryshimet në kabinetin qeveritar. Ndryshime të pritshme dhe të paralajmëruara. Kryeministri largoi ministrat me 5...

Aktualitet 20:20 - 14 Qershor, 2018

Shkarkimet e drejtorëve/ Vasili “shpërthen” ndaj Ramës: Ky kryeministër na çau dërrasat

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, ka reaguar pas shkarkimit të 6 drejtorëve nga kryeministri Rama, me motivacionin se kanë performancë...

Aktualitet 17:20 - 24 Janar, 2018

Arta Marku mbledh prokurorët dhe drejtorët

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, ka mbledhur pasditen e sotme prokurorët dhe drejtorët. Sipas burimeve nga Prokuroria e Përgjithshme, në mbledhjen e zhvilluar, Arta Marku ka...

Aktualitet 20:53 - 23 Nentor, 2017

LSI kundër për buxhetin/ Erjon Veliaj shkarkon edhe drejtorët e Metës

Pas vendimit të LSI-së, për të qenë kundër buxhetit në Bashkinë e Tiranës, ka ardhur edhe reagimi rrufe i kryebashkiakut Erjon Veliaj. Pas shkarkimit të administratorëve...

Aktualitet 15:07 - 13 Nentor, 2017

Drejtorët e shkarkuar të burgjeve/ Presion Ministrisë së Drejtësisë

Në konferencën e parë për shtyp, në fillim të tetorit, ministrja e re Drejtësisë Etilda Gjonaj njoftoi se kishte urdhëruar shkarkimin e 8 drejtorëve të burgjeve...

Aktualitet 19:11 - 2 Nentor, 2017

Furtunë në Drejtorinë që mbante LSI/Shkarkohen 15 drejtorë rajonalë

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor, institucion që për katër vitet e fundit u drejtua nga Lëvizja Socialiste për Integrim ka hyrë në fazën...