Connect with Us

All posts tagged "drejtor"

Politikë 19:15 - 20 Janar, 2020

Biografia profesionale e Artur Metanit/ Kordinator i “Soros”-it, Drejtor i Ramës dhe Inspektor i Lartë i Drejtësisë

Me 98 vota në favor dhe 8 kundër, Artur Metani është zgjedhur pak më parë në detyrën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, gjë të cilën...

Kronika 11:01 - 23 Tetor, 2019

Debat me drejtorin/ Shkarkohen dy shefa të rrugores në Tiranë

Dy shefa të komisariatit të policisë rrugore në Tiranë dhe një specialist janë shkarkuar nga detyra pas një debati me shefin e Policisë Rrugore Erjon Ahmeti....

Politikë 19:24 - 1 Tetor, 2019

U emërua disa muaj më parë/ Shkarkohet drejtori i “AlbPetrol”

Shkarkohet nga detyra administratori i kompanisë shtetërore të prodhimit të naftës ‘AlbPetrol’, Dritan Spahiu. Ndërkohë bëhet me dije se në vend të tij është emëruar drejtoresha...

Politikë 20:55 - 13 Gusht, 2019

Koço Kokëdhima nxjerr “blof” PD-në/ Valdrin Pjetri drejtor në kohën e Berishës

Kryetari i Partisë “Zgjidhja” Koço Kokëdhima ka reaguar për rastin e kryebashkiakut të Shkodrës Valdrin Pjetrit. Sipas Kokëdhimës, Pjetri nuk është vetëm i PS-së, por dhe...

Aktualitet 22:31 - 25 Shkurt, 2019

Fiks Fare/ Skandali në Burgun e Drenovës, drejtori dhe juristi vjedhin naftën e institucionit

Drejtori i Burgut Drenovë Novruz Hoxha, bashkë më ish drejtorin Juridik akuzohen se kanë vjedhur karburantin e institucionit për përdorim personal. Madje juristi është filmuar duke...

ilir meta flet per balilin
Aktualitet 21:50 - 17 Janar, 2019

Meta mohon Klement Balilin/ E bëri drejtor të patentave

Nga studio e emisionit “Të Paekspozuarit” në News 24 ku ishte i ftuar presidenti Ilir Meta ka përshëndetur faktin që Klement Balili ndodhet përpara drejtësisë. “E...

Aktualitet 13:30 - 13 Janar, 2019

Paralajmëron drejtori i Policisë/ Çfarë do ndodhë me grupet kriminale

106-vjetori i krijimit të Policisë së Shtetit është festuar edhe në Drejtorinë Vendore të qyetit të Elbasanit. Drejtori i Policisë së Qarkut Elbasan, Altin Qato gjatë...

Aktualitet 16:39 - 22 Tetor, 2018

Skandali tek patentat/ Kush është drejtori Ramës, që dha dorëheqjen

Ditën e sotme Drejtori i Patentave, Arben Isaraj dha dorëheqjen nga posti që mbante. Mësohet se shkak për dorëheqjen e tij u bë arrestimi i të...

Aktualitet 16:08 - 22 Tetor, 2018

Iu arrestua vëllai/ Jep dorëheqjen Drejtori i Patentave

Drejtori i Patentave Arben Isaraj ka dhënë dorëheqjen. Mësohet se ai ka dhënë dorëheqjen , pas arrestimit të vëllait të tij, Altin Isaraj. Gjithashtu e ditur...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 11:53 - 4 Tetor, 2018

Zbulohet skandali/ Drejtori i Soros, anëtar i Gjykatës së Strasburgut

Avokati Altin Goxhaj ka publikuar fakte që kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha janë duke bashkëpunuar që gjykatës në Strasburg, të vihet...

Aktualitet 16:59 - 25 Shtator, 2018

Në pranga drejtori i Hipotekës së Shkodrës dhe një punonjëse

Drejtori i Hipotekës së Shkodrës, Zamir Leka dhe një punonjëse janë arrestuar gjatë ditës së sotme. Mësohet se punonjësja quhet Frida Mirashi. Mësohet se mbi ta...

Aktualitet 18:38 - 3 Shtator, 2018

Shkarkohet nga detyra Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve/ Ja kush e zëvendëson

Drejtori i përgjithshëm i i burgjeve, Arben Çuko është është shkarkuar nga detyra. Mësohet se në vend të tij është emëruar Stefan Çipa. Motivi për largimin...

Aktualitet 17:03 - 19 Prill, 2018

Djali i ish-Kryeministrit emërohet drejtor i rëndësishëm

Agjencia Shqiptare e Zhvillimit të Investimeve (AIDA) nga dita e sotme do të ketë një titullar të ri. Ai është djali i ish-kryeministrit Të Shqipërisë, Fatos...

Aktualitet 18:40 - 11 Prill, 2018

Pro shembjes së Tetatrit Kombëtar/ Rama riemëron Çulin drejtor

Në mbledhjen e sotme të qeverisë është vebnosur se Hervin Çuli do të drejtojë edhe për katër vite të tjera Teatrin Kombëtar. Kujtojmë këtu se në...

Aktualitet 18:00 - 15 Nentor, 2017

Refuzoi postin e drejtorit të Akademisë/ Zbulohet arsyeja pse u tërhoq Gudar Beqiraj

Pas propozimit dhe dekretimit të Gudar Beqiraj si drejtor i Akademisë së Shkencave, post të cilin e mbajti për një periudhe të shkurtër kohore, Beqiraj vendosi...

Aktualitet 13:38 - 28 Korrik, 2017

Shkarkohet nga detyra Drejtori i Burgut Korçë/ Paralajmërime edhe për këta drejtorë të tjerë

Furtunë shkarkimesh ka pasur së fundi në sektorin publik. Pas kërkesës publike të Ramës për dorëheqjen e të gjithë drejtorëve të hipotekave, duket se vala nuk...

Aktualitet 15:08 - 13 Shkurt, 2017

Dorian Koçi emërohet drejtor i Muzeut Kombëtar

Dorian Koçi është emëruar drejtor i Muzeut Kombëtar. Koçi ka mbajtur detyrën e nëndrejtorit të Muzeut. Ai është i njohur si studiues dhe njohës i mirë...

Aktualitet 12:06 - 6 Dhjetor, 2016

Debatet në grupin e PS/ Braçe kundër LSI: Të arrestojmë ndonjë drejtor të tyre

Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste debatoi dje mbi marrëdhëniet me aleatin kryesor në qeverisje, LSI-në. Shkak për këtë ishte propozimi që LSI ka bërë për heqjen...

Aktualitet 15:41 - 21 Nentor, 2016

Deputeti i PS-së kërkon dorëheqjen e Ilir Beqajt

Pak ditë pas publikimit të audio-regjistrimit në emisionin investigativ “Stop”, ku dëgjohej ministri i Shëndetësisë Ilr Beqaj teksa shkarkonte vartësin e tij në Tropojë pasi ky...

Aktualitet 14:56 - 8 Korrik, 2016

A është gay drejtori i Edmond Haxhinastos?

Krislen Keri, drejtori i projekteve në Ministrinë e Transporteve, por që prezantohet nga ministri edhe si shef kabineti, ka postuar në rrjetet sociale një foto që...

Aktualitet 19:42 - 11 Prill, 2016

VIDEO-Kryebashkiakja e Gjirokastrës sherr me drejtorin e Ujësjellësit/ Ja si e shkarkon nga detyra

9 muaj pas fitores së Bashkisë Gjirokastër, kryetarja Zamira Rami e zgjedhur nën siglën e LSI-së, ka nisur lëvizjet e para në nivel drejtorish në bashkinë...

Aktualitet 15:14 - 29 Qershor, 2015

Drejtori i RTSH-se nuk zgjidhet, asnje kandidat nuk merr 7 vota

Dështon zgjedhja e drejtorit të përgjithshëm të RTSH-së. Asnjë prej kandidatëve në garë nuk arriti të siguronte shumicën prej 7 votash që duhen për të mbajtur...