Connect with Us

All posts tagged "drejtesia"

deputeti i partise demokratike enkelejd alibeaj
Politikë 20:55 - 7 Janar, 2020

“Drejtësia në nivele tiranie”/ Alibeaj: Të shpëtohet reforma nga manipulimet

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka folur në studion e Ora News për reformën në drejtësi, duke theksuar se meqenëse kjo reformë është ende...

Politikë 18:50 - 22 Dhjetor, 2019

SPAK filloi punën/ Berisha mosbesues: Drejtësia po paralizohet, është e kapur

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar nismën e mazhorancës për të mos qenë detyruese betimi i të zgjedhurve në organet e drejtësisë tek presidenti, duke marrë shkas...

Politikë 21:40 - 20 Dhjetor, 2019

“Politikanët në panik nga ngritja e SPAK?”/ Patozi: Ata e dinë ç’kanë bërë!

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, i ftuar në emisionin “Provokacia”   ka folur për drejtësinë e Re me ngritjen e SPAK . Sipas Patozit, ka një...

Opinione 09:27 - 20 Dhjetor, 2019

Zoti Kraja, ju dhe SPAK jeni shansi i fundit i Shqipërisë!

Nga ROLAND QAFOKU Më në fund, ajo që prej 3 vjet e gjysmë e prisnim u formua dhe tashmë Shqipëria ka Strukturën e Posaçme Anti Korrupsion,...

Denoncim 22:56 - 13 Dhjetor, 2019

Drejtësia, 6 vite kërkime për të gjetur një zetor/ Pas denoncimit nga “Fiks Fare” e gjejnë për 1 javë!

Pak javë më parë, “Fiks Fare” denoncoi veprimet e Prokurorisë së Fierit, e cila për 6 vjet nuk arrinte të gjente një zetor, për bërjen e...

Politikë 16:58 - 12 Dhjetor, 2019

Drejtësia e re në duart e Ramës?/ Dashamir Shehi hedh dyshimet e para

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, i ftuar në “45 minuta” në Report Tv, u pyet dhe lidhur me ngritjen e Strukturës së  Posaçme Anti-Korrupsion  dhe pdeklaratën...

gazetari inevstigativ, artan hoxha
Kronika 22:56 - 21 Nentor, 2019

Artan Hoxha paralajmëron kolaps në drejtësi

Gazetari Artan Hoxha, i ftuar në “Opinion”, ku po komentohen përplasjet për Gjykatën Kushtetuese, ka paralajmëruar kolaps me sistemin e drejtësisë. Sipas Hoxhës, më këtë ritëm,...

Politikë 19:38 - 15 Nentor, 2019

“Mafia shqiptare lidhje me nivele të larta të politikës”/ Basha: SPAK dhe BKH, jetike për Shqipërinë

Kryetari i PD Lulzim Basha, gjatë konferencës për mediat u shpreh se Rama është njeriu që ka interes më shumë të kapë Reformën në Drejtësi, pasi...

Aktualitet 09:52 - 20 Korrik, 2019

“Krimi i organizuar kontrollon pushtetin lokal”/ Basha akuza të forta Ramës

Kreu i PD-së Lulzim Basha, ka reaguar sërish në lidhje me drejtësinë që sipas tij e kontrollon kryeministri Edi Rama. Duke iu referuar vendimit të dytë...

Aktualitet 13:18 - 13 Korrik, 2019

Drejtësia në duar të mashtruesve/ Nuk mbarojnë zhvatësit e Krimeve të Rënda

Pasuritë e gjyqtarëve dhe prokurorëve janë një tregues mjaft i mirë se si ka funksionuar drejtësia në Shqipëri. Sikur të mos merresh fare me kriteret e...

Aktualitet 14:50 - 12 Korrik, 2019

Dhuna seksuale e mësuesit/ Shteti dhe drejtësia në Shqipëri janë dorëzuar para pedofilëve 

Dështimi i plotë i sistemit të mbrojtjes së të drejtave të fëmijëve, në nivel qendror dhe lokal, si dhe i atij të drejtësisë, lë pa mbrojtje...

Aktualitet 22:21 - 9 Korrik, 2019

E zbulon Kryemadhi/ Ja çështjet që Meta duhet përballet me drejtësinë

Kryetarrja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka listuar disa nga arsyet se për të cilat presidenti Ilir Meta duhet të mbajë përgjegjësi përballë shqiptarëve madje edhe para...

Aktualitet 17:23 - 22 Maj, 2019

Shkarkimi i Edmond Islamaj/ Halimi: Drejtësia në kolaps

Ish ministri i Drejtësisë në qeverinë Berisha, Eduart Halimi, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me vendimin e marrë  ditën e sotme...

Aktualitet 11:36 - 18 Maj, 2019

Pjesë e dosjes 184?/ Rama mohon përgjimet, gjuhë e një mësuesi nate

Kryeministri Edi Rama ka mohuar sot akuzat e opozitës, sipas të cilave emri i tij del në përgjimet e dosjes 184. Gjatë një takimi që zhvilloi...

Aktualitet 16:51 - 4 Maj, 2019

Revoltohet gazetari/ “Kush është më plehrë, drejtësia apo ky mashtrues?”

Gazetari Mentor Kikia, në një postim në rrjetet sociale ka reaguar për arrestimin e biznesmenit Dritan Llanaj, pronar i firmës ndërtuese “Mesapliku 05 shpk” për mashtrim me...

Aktualitet 22:38 - 1 Maj, 2019

Vonesa e drejtësisë për viktimat e luftës në Kosovë dhe “hendeku i përgjegjësisë”

Një seancë e Kongresit amerikan në Uashington tërhoqi vëmendjen për faktin që 20 vjet nga përfundimi i luftës në Kosovë, drejtësia për viktimat ende nuk është...

Aktualitet 17:22 - 26 Prill, 2019

Grabitja e Rinasit/ Klodiana Lala zbardh dëshminë e bashkëpunëtorit të drejtësisë

Gazetarja ekronikës së zezë,  Klodiana Lala, ka zbardhur një pjesë të dëshmisë së Alkond Bengasit bashkëpunëtorit të drejtësisë për grabitjen e Rinasit. Lala ka zbuluar se...

Aktualitet 10:26 - 10 Prill, 2019

Prof. Falcone: Mbrojtja e lirisë dhe drejtësisë i takon të gjithë qytetarëve

Motra e Giovani Falcone, një nga njerëzit më të rëndësishëm të drejtësisë Italiane, Brof. Falcone, në një intervistë dhënë për gazetarin Dritan Haxhiraj ka deklaruar se...

Aktualitet 08:59 - 19 Mars, 2019

Ekzekutimi mafioz i të riut/ Gazetari zbulon detajet e frikshme

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Tiranën gjatë mbrëmjes së djeshme, ku një 26-vjeçar u ekzekutua me armë zjarri në afërsi të shtëpisë së tij. Në...

Aktualitet 11:15 - 15 Mars, 2019

“Shpata” e Vettingut, i përzuri nga drejtësia/ Hetim penal për milionerët e shkarkuar?

Më shumë se gjysma e gjyqtarëve dhe prokurorëve që i janë nënshtruar Vettingut kanë “ngelur në klasë”.  Pasuria ka djegur pjesën më të madhe të gjyqtarëve...

Aktualitet 20:44 - 13 Mars, 2019

Padia e policisë ndaj gjyqtarit të Fierit/ Alibeaj: Kërcënim për drejtësinë

Ish-deputeti Enkelejd Alibeaj nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka komentuar deklaratën e Policisë së Shtetit, për lirimin e protestuesit, i cili goditi me gur një...

gazetarja anila hoxha
Aktualitet 17:04 - 13 Shkurt, 2019

Vendimi për Dajtin/ Rama: Gjyqtarët janë kriminelë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sote për herë të parë për vendimin e dhënë nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin. Nga...

Monika Kryemadhi, Erion Veliaj
Aktualitet 13:15 - 9 Shkurt, 2019

LSI-ja në krimin e Erion Veliajt

Një djalë adoleshent, vetëm 16 vjeç, i cili punonte për bukën e gojës në mes të plehrave për të mbijetuar, u gjet i vrarë në gusht...