Connect with Us

All posts tagged "drejtesi"

Politikë 21:54 - 28 Maj, 2020

Fevziu e ngatërron me Ramën/ Basha zotohet për drejtësi

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, i ftuar sonte në emisionin “Opinion” është zotuar për çuarjen para drejtësisë të kryeministrit Rama dhe Erion Veliaj. “Sdida ime më...

Kronika 15:19 - 20 Maj, 2020

Lirimi i anëtarëve të grupit “Bajri”/ Hoxha bën paralajmërimin e frikshëm: Do vendosin drejtësi me grykën e armëve

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pas lirimit nga burgu të dy pjestarëve të grupit “Bajri”. Sipas Hoxhës, gjykata e Shkodrës, vendosi më në fund, të “ballancojë”...

Politikë 17:56 - 18 Maj, 2020

“Veliaj të japë dorëheqjen”/ Lubonja: Të shkojë para drejtësisë me Ramën

Analisti Fatos Lubonja ka kërkuar dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj nga podiumi i protestës së artistëve për shembjen e Teatrit Kombëtar. Lubonja tha se kryeministri Edi...

Politikë 15:53 - 10 Maj, 2020

“Jo premtime të pambajtura”/ Xhafaj: Koha për t’i dhënë fund pandëshkueshmërisë

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka dhënë një mesazh të fortë në ditën e Drejtësisë lidhur me reformat e ndërmarra nga qeveria. Në një postim në...

Politikë 23:01 - 4 Maj, 2020

Akuzat për tenderat sekretë/ Manastirliu: Është shumë serioze…

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i është përgjigjur akuzave të opozitës dhe ish-kryeministrit Sali Berisha për tenderat sekretë për maskat. Manastirliu mohoi që tenderat të jenë...

Politikë 22:21 - 30 Prill, 2020

“Meta të heqë dorë”/ Balla: Politikanët s’duhet të ndërhyjnë në çështjet e drejtësisë

Presidenti Ilir Meta ka vijuar betejën e tij me kreun e KED-së Ardian Dvoranin, por kjo nuk është pëlqyer nga socialistët dhe për më tepër nga...

Sociale 20:06 - 29 Prill, 2020

“Gjykata e Lartë 35,000 dosje të prapambetura”/ Ambasada e SHBA: Drejtësia e vonuar është e mohuar

Ambasada e SHBA në Tiranë deklaron se Gjykata e Lartë ka aktualisht pothuajse 35,000 dosje të prapambetura. Ambasada bën me dije se për këtë është nënshkruar...

Vetingu 12:54 - 26 Prill, 2020

SPAK-u me lugën e çorbës së prishur të korrupsionit

Një institucion i shpresës në Shqipëri, prej 5 muajsh në detyrë, duket se nuk është aspak në lartësinë e pritshmërive të opinionit publik në vendin tonë....

Politikë 10:32 - 23 Prill, 2020

“Pse Bashën nuk e dërgoni para drejtësisë”/ Gjuzi debat me Ruçin

Seanca e parlamentit e ditës së sotme ka nisur me debate dhe tensone nga deputetët e opozitës që kërkojnë më shumë kohë për të folur. Deputeti...

Vetingu 11:42 - 16 Prill, 2020

SPAK një tufë me prokurorë dështakë apo të korruptuar

Kanë 5 muaj në detyrë, ishin simboli i pritshërive të reformës në drejtësi, miliona dollarë të shpenzuara nga partnerët tanë si SHBA dhe BE, drejtësi e...

Lajme 10:36 - 2 Prill, 2020

“Drejtësia e vërtetë nuk ndalet kurrë!”/ Ambasada e SHBA: U kënaqëm duke parë anëtarët e KLP teksa punojnë nga shtëpia

Ambasada Amerikane në Tiranë nxit me forcë distancimin social por, sipas saj, kjo nuk do të thotë se sistemi i drejtësisë duhet të ndalojë së punuari....

Politikë 14:15 - 8 Mars, 2020

Rikujtesë!/ Video-përgjimin Meta-Prifti dhe mosveprimi i organeve të reja të drejtësisë

Teksa kreu i shtetit Ilir Meta flet për drejtësi, mbase edhe ai vetë e ka harruar se ka një dosje të bujshme ndaj tij që organet...

Lajme 10:29 - 5 Mars, 2020

Shpërthen banori i Unazës së Re/ S’ më del shpirti po nuk e pashë Ramën para drejtësisë

Banorët e Unazës së Re thonë se do të vazhdojnë të bëjnë rezistencë derisa të vendoset e drejta për ta. Një prej banorëve të Unazës së...

Politikë 21:12 - 29 Shkurt, 2020

“Arrestimi i Çilit me urdhër të Ramës”/ Berisha denoncon “fytyrën kriminale” të drejtësisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ngre akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama për arrestimin e pronarit të UET-së Henri Çilit. Berisha thotë se arrestimi i Çilit është...

Politikë 21:11 - 28 Shkurt, 2020

Ngjela nuk kursen Çilin/ “Po e ka bërë, ta pësojë!”

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar për arrestimin e pronarit të UET-së Henri Çili, i cili akuzohet për konsumin e pesë veprave të renda penale, midis të...

Politikë 17:01 - 27 Shkurt, 2020

“Del e kakaris si gjeli mbi pleh”/ Vasili i kthehet Gjonajt: Ik sa s’është vonë!

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj e cila i quajti akuzat e Metës, spektakël presidencial. Vasili e...

Politikë 17:15 - 15 Janar, 2020

Masakra e Reçakut në Kosovë/ Berisha thirrje për drejtësi

Ish-kryeministri Sali Berisha kërkon drejtësi për Masakrën e Reçakut në Kosovë. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Berisha kujton ngjarjen e janarit të vitit 1999, kur...

Politikë 09:45 - 20 Dhjetor, 2019

SPAK nis punën/ Arben Kraja prezantohet si drejtues

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK, ka nisur sot në orën 09:30 zyrtarisht punën. Tetë prokurorët e kësaj prokurorie të betuar një ditë...

Politikë 17:32 - 19 Dhjetor, 2019

“Nuk ka më kohë për llafe”, Agron Duka pas ngritjes së SPAK: Shqiptarët e etur për drejtësi

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, ka reaguar pas ngritjes së SPAK. Duke e komentuar këtë akt të mezipritur nga shqiptarër, Duka shprehet se shumica...

Politikë 14:58 - 15 Dhjetor, 2019

Shembja e pallatit të “Dy Gjelat”/ Voda: Abuzim, përgjegjësit do vihen para drejtësisë

Zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda, ka reaguar për lajmet lidhur me shembjen e pallatit të “Dy Gjelat” në Durrës, pas arrestimit të ish drejtorit të ALUIZNI-t...

Politikë 11:29 - 15 Nentor, 2019

“Presidenti nuk kursen SHBA dhe BE”/ Rama injoron Metën: Nuk do merrem me të

Kryeministri Edi Rama ka marrë fjalën në foltoren e Kuvendit duke u shprehur se parlamenti sot u mblodh për një histori të zakonshme me Metën. Rama...

Sociale 10:09 - 18 Tetor, 2019

Studentët e Drejtësisë përfundojnë tek Liceu/ Detajet që u mbajtën larg mediave pas tërmetit

Që prej datës 21 shtator Universiteti i Drejtësisë ka dalë jashtë funksionit, pas tërmetit që shkundi vendin. CNA.al ka mësuar se studentët e këtij universiteti, këtë...

Lajm i Rekomanduar 13:01 - 11 Gusht, 2019

Rrjeti i Sorosit në drejtësi/ Si u zhdukën hetimet për gjyqtarin e Apelit?

Gjyqtarët dhe prokurorët, nuk fshehin vetëm pasurinë, por edhe të kalurën e tyre të errët profesionale. Të ndihmuar nga politika, një pjesë prej tyre ia kanë...