Connect with Us

All posts tagged "dosje"

Meta: Komisioni për raportin e Dick Martit i shërben serbëve
Politikë 22:33 - 22 Janar, 2021

Përgjimet e Ndrangheta-s/ Në dosjen e mafies del emri i Metës: Do të prezantoj me presidentin shqiptar

Policia italiane ka zhvilluar një megaoperacion dhe ka vënë në pranga një grup shumë të madh personash si të përfshirë në grupin maoz italian “Ndrangheta”. Mediat...

Aktualitet 13:03 - 15 Janar, 2021

Korrupsioni në burgun 313/ GJKKO i kthen pas dosjen SPAK-ut për ish-drejtorin

Gjykata e Posaçme Anti Korrupsion (GJKKO) i ka kthyer SPAK-ut për plotësim të hetimeve dosjen ndaj ish-drejtorit të burgut 313, Eduart Struga. Ky i fundit u...

Iku nga frika e Vettingut/ “Rebelohet sheiku”, Agim Bendo ndaj KPK-së
Vetingu 10:24 - 14 Janar, 2021

Mes biznesit të prindërve dhe dyerve të Gjykatës/ Gjyqtarja që “kopsiti” Prokurorinë për dosjen e vrasjes

Prej rreth 13 vitesh në sistemin e drejtesisë, gjyqtarja Sonjela Voskopi, pritet që këtë vit të përballet me Vettingun. Karrierën gjyqtarja e ka të përqëndruar në...

Politikë 11:50 - 11 Janar, 2021

Dje e akuzonte PD, sot opozita do kandidojë Aldi Fushën e oligarkëve dhe prokurorit skandaloz

Djali i ish prokurorit të shumëakuzuar Petrit Fusha, Aldi Fusha do të jetë kandidati për deputet nga radhët e LSI. Ditën e djeshme, Aldi Fusha u...

Gjykata Kushtetuese nis shqyrtimin e çështjeve: Seanca e parë plenare më 26 Janar
Aktualitet 21:26 - 10 Janar, 2021

Gjykata Kushtetuese nis punën/ Seanca e parë plenare do mbahet më 26 Janar

Dita e parë e punës së Gjykatës Kushtetuese pas ringritjes së saj, do të fillojë më 26 janar. Mësohet se të martën e 26 janarit, do...

Drejtoresha “armike” e zv. drejtoreshës, i zhduk dokumentet nga dosja që të mos rizgjidhet
Denoncim 22:50 - 30 Dhjetor, 2020

Drejtoresha “armike” e zv. drejtoreshës, i zhduk dokumentet nga dosja që të mos rizgjidhet

Fiks Fare solli rastin e një drejtoreshe të një shkolle 9- vjeçare në Elbasan e cila e quan veten ‘armiken’ numër një të zv.drejtoreshës , duke...

Vetingu 12:10 - 28 Dhjetor, 2020

Shfryrja e dosjes së bujshme nga SPAK-u në Shkodër/ Gjyqtari i çështjes Bajri, në “mjerim”

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur procesin e rivlerësimin për gjyqtarin Sokol Shehu. Ky i fundit karrierën si gjyqtar e ka nisur në Faktin e...

“Pëpjekjet e tij janë të kota”/ Nishani nxjerr zbuluar Ramën, çfarë fshihet pas vizitës në Kosovë
Politikë 09:35 - 24 Dhjetor, 2020

Bujar Nishani “zë ngushtë” ish-deputetin e Bashës/ Pyetja që nuk i përgjigjet dot Romeo Gurakuqi

Romeo Gurakuqi, një nga ish-deputetët e Lulzim Bashës dhe kandidatët e 2017-ës, ka bërë një reagim dy ditë më parë ku ka sulmuar ashpër Komisionin e...

Kronika 09:55 - 23 Dhjetor, 2020

Përfundon gjykimi i dosjes “Bajri”/ Gjykata pranon gjykimin e shkurtuar për Safet Bajrin dhe 4 të pandehurit

Ditën e sotme, Gjykata e Rrethit Gjyqesor Shkodër i ka dhënë fund shqyrtimit gjyqësor të një nga dosjeve më të bujshme në vjeshtën e vitit 2018....

Vetingu 14:58 - 19 Dhjetor, 2020

Nga dosja “Mezhgorani” tek pasuria/ Gjyqtari që “dorëzoi” Henri Çilin në SPAK

Gjyqtari Dritan Hasani, i cili në Tetor të këtij viti është komanduar në Gjykatën e Apelit të Korçës, për shkak se kjo e fundit u kolapsua...

Fiks Fare/ Drejtori nuk lëshon ‘karrigen’, pengon vlerësimin e dosjeve që e konkurojnë
Denoncim 21:09 - 25 Nentor, 2020

Fiks Fare/ Drejtori nuk lëshon ‘karrigen’, pengon vlerësimin e dosjeve që e konkurojnë

Në shkollën 9- vjeçare “Pashko Vasa” në Shkodër procesi për zgjedhjen e drejtorit nuk zhvillohet. Vetë drejtori pengon dosjet që e konkurojnë. Anëtarët e komisionit të...

6 000 euro për të mbyllur një dosje?/ Nga pasuria tek heshtja e skandalit për gjyqtarin e Kurbinit
Vetingu 09:37 - 21 Nentor, 2020

6 000 euro për të mbyllur një dosje?/ Nga pasuria tek heshtja e skandalit për gjyqtarin e Kurbinit

Gjyqtari Aurel Arapi me vetëm pesë vite karrierë në drejtësi, është lakuar për marrjje ryshfeti. Në vitin 2019, emisioni investigativ Fiks Fare denoncoi veprimet e një...

Kosova & Rajoni 11:13 - 18 Nentor, 2020

Mbi 40 mijë faqe material kundër ish-krerëve të UÇK-së/ Detajet para konferencës statutore në Hagë

Me qëllim konfirmimin e aktakuzës kundër ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Prokuroria e Specializuar në Hagë është mbështetur tek 153 dëshmitarë, dhe synon që përsëri...

Jozefina Topalli bën deklaratën e fortë/ Ja pse i dogji Basha mandatet
Politikë 22:13 - 10 Nentor, 2020

Jozefina Topalli bën deklaratën e fortë/ Ja pse i dogji Basha mandatet

Një vit më parë bëri bujë djegia e mandateve të opozitës së Lulzim Bashës dhe mospjesëmarrja në zgjedhjet vendore. Ky gjest i opozitës u kritikua ashpër...

Aktualitet 12:40 - 26 Tetor, 2020

GJKKO pranon kërkesën për gjykim të shkurtuar/ Ndahet nga të pandehurit e tjerë dosja e Altin Avdylaj

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka pranuar ditën e sotme kërkesën e Altin Avdylaj dhe të mbrojtësit të tij Av. Arbër Hoxha,...

Fiks Fare/ Prokurori, 3 vjet dosjen në sirtar, kërcënon të gjymtuarin: A do ikësh, apo…
Denoncim 22:53 - 22 Tetor, 2020

Fiks Fare/ Prokurori, 3 vjet dosjen në sirtar, kërcënon të gjymtuarin: A do ikësh, apo…

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes zvarritjet e pajustifikueshme të një dosje në Fier, ku prokurori e ka mbajtur për plot 3 vjet në sirtar....

Akuzat e rënda: Agron Tufa ka marrë një shtëpi nga Fahri Balliu, për të mos i botuar dosjet
Politikë 10:14 - 15 Tetor, 2020

Akuzat e rënda: Agron Tufa ka marrë një shtëpi nga Fahri Balliu, për të mos i botuar dosjet

Gazetari Ilirjan Blloshmi ka ngritur akuza të forta ndaj ish-drejtort të Institutit të Studimeve të Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa. Blloshmi thotë se Fahri Balliu i...

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash
Politikë 18:32 - 10 Tetor, 2020

Pse Basha nuk çon në SPAK inceneratorët

Lulzim Basha sot ka folur më fortë se kurrë publikisht për korrupsionin e PPP-ve të inceneratorëve, për një skandal korruptiv i denoncuar në shumë media, por...

Rrëfehet Klodiana Lala/ Kush janë dy dosjet e nxehta të SPAK dhe peshku i madh
Kronika 23:02 - 6 Tetor, 2020

Rrëfehet Klodiana Lala/ Kush janë dy dosjet e nxehta të SPAK dhe peshku i madh

Gazetarja Klodiana Lala ka folur për dosjet e nxehta që po shqyrton aktualishte SPAK. Lala tha se një nga dosjet e nxehta është ajo e inceneratorëve...

Hetimi i kolegjit turk “Turgut Ozal”/ Klodiana Lala: Është institucioni më serioz në Shqipëri
Kronika 22:51 - 6 Tetor, 2020

“SPAK arrestoi dy komisionerë të vdekur”/ Lala tregon bisedën me një djalë: Kishte marrë pjesë në varrim

Gazetarja Klodiana Lala është shprehur mosbesuese ndaj SPAK-ut, pasi pretendon se ka shkatërruar disa dosje. Lala tha se një nga dosjet e shkatërruara është ajo për...

Basha paralajmëron Ramën/ Do shkojë për ndjekje penale, dosjet janë gati
Politikë 22:37 - 1 Tetor, 2020

Basha paralajmëron Ramën/ Do shkojë për ndjekje penale, dosjet janë gati

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme lidhur me kryeministrin Edi Rama. Basha tha në Syri Tv se...

Rama tallet me programin e Bashës/ Monika fatorino, Luli pasagjer VIP
Politikë 18:48 - 28 Gusht, 2020

Hapet dosja e Sigurimit të Shtetit për Martin Camajn/ Rama: Nuk i ndryshon parametrat ekonomikë

Hapet dosja e Sigurimit të Shtetit për shkrimtarin e njohur, Martin Camaj, pas akuzave të ngritura nga disa studiues se shkrimtari ka qenë bashkëpunëtor i sigurimit...

Dy dosjet e drogës të Ylli Ndroqit/ Si i ka shpëtuar drejtësisë
Aktualitet 11:17 - 23 Gusht, 2020

Dosja e drogës në Itali/ Ylli Ndroqi u arrestua, çështjen e mbylli me Engjëll Agaçin në vitin 2010

Lajmi për sekuestrimin e pasurive të Ylli Ndroqit (Xhemail  Pasmaçiu), në momentin e parë ra si një rrufe në qiell të hapur, pas shumë përpjekjeve disa...