Connect with Us

All posts tagged "dosja"

Lajme 18:29 - 13 Gusht, 2020

Ben Blushi qurravitet nga portali i Abilekajt/ Ja sa e paguan Vjollca Hoxha çdo muaj

Portali i freskët që drejtohet nga Enton Abilekaj, ka dalë me një version të tij pse CNA.al dhe Syri.net kanë shkruar disa materiale kundër drejtorit të...

“Paratë nga trafiku i drogës përdoren për të blerë zgjedhjet”/Alibeaj: Edi Rama ndërtoi narkoshtetin
Politikë 15:02 - 23 Korrik, 2020

“Paratë nga trafiku i drogës përdoren për të blerë zgjedhjet”/ Alibeaj: Edi Rama ndërtoi narkoshtetin

PD ka reaguar përmes ish deputetit Enkeled Alibeaj lidhur me raportin Qendrës Europiane për Monitorimin e Drogave, për të cilin tha se konfirmon lidhjen e fortë...

Politikë 13:07 - 24 Qershor, 2020

Teatri i Bashës me Klodian Mërtirin/ Pse ka frikë ta çojë në SPAK dosjen e inceneratorëve

Kryetari i Republikës së re, për herë të parë sot ka përmendur emrin e njërit prej ortakëve të kompanisë që ka marrë me koncesion inceneratorët në...

Ylli Ndroqi në hetim nga SPAK/ Zbulohet pasuria e sekuestruar
Kronika 10:29 - 2 Qershor, 2020

U kallëzua se fshehu shkarkimin/ SPAK kërkon dosjen e anëtares së Vettingut

Prokuroria e Posaçme (SPAK) i ka kërkuar Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dosjen e përzgjedhjes së anëtares Alma Faskaj. Anëtarja e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit u...

Sfidon publikisht Saimir Tahiri: Unë jam prap kampion
Kronika 11:56 - 4 Maj, 2020

Refuzohet kërkesa e avokatëve të Jaeld Çelës/ Kush do të vendosë për fatin e dosjes “Tahiri”

Ish- ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish- drejtori i Policisë Vlorë, Jaeld Çela do të gjykohen përfundimisht nga 3-shja Albana Boksi, Nertina Kosova dhe Nure...

Politikë 12:56 - 2 Maj, 2020

Pse Basha nuk çon në SPAK dosjen e inceneratorëve?!

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha në retorikën e tij politike të këtyre viteve shpesh ka përmendur oligarkët dhe koncesionet. Megjithëse marrëdhënien me ta e...

Kronika 11:32 - 2 Maj, 2020

Zbardhet dosja e vrasjes së vëllezërve Haxhia/ 55 gëzhoja në vendngjarje, si u gjetën trupat e viktimave

Zbardhet dosja e Prokurorisë lidhur me hetimet për vrasjen e dy vëllezërve Haxhia, ngjarje e ndodhur pasditen e 27 prillit në Durrës në zonën e njohur...

Lajme 12:36 - 16 Mars, 2020

“Dosja Top Channel”, pjesa e parë/ Si u themelua dhe filluan përplasjet në gjykata

Dje CNA.al paralajmëroi se do publikonte të plotë “dosjen Top Channel”, e cila i ishte dorëzuar pak kohë më parë ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri...

Kronika 21:04 - 8 Mars, 2020

Ngërçi me dosjen “Shullazi”/ KLGJ merr në dorë situatën dhe jep vendimin e rëndësishëm

Çështja penale në ngarkim të të pandehurve Emiljano Shullazi, Gilmando Dani, Endrit Zela, Endrit Qyqja dhe Blerim Shullazi , duket se do të marrë zgjidhje pas...

Disa pyetje për ‘avoketërit’ e Ben Blushit
Denoncim 19:33 - 6 Mars, 2020

Ekskluzive/ Dosja e Ben Blushit përfundon në SPAK

Prej më shumë se dy javësh, CNA.al ka publikuar një sërë materialesh ekskluzive dhe dokumente zyrtare, të cilat tregojnë pasurinë e çmendur të ish politikanit dhe gazetarit,...

Kronika 13:13 - 6 Mars, 2020

Shkodra shpall moskopetencë/ Dosja “Bajri” sërish në SPAK

Gjykata e Shkodrës ka shpallur moskompetencë në lidhje me dosjen “Bajri”, duke rikthyer kështu në SPAK. Kjo gjykatë mësohet se ka kthyer sërish në SPAK materialin...

Ardian Dvorani pranon largimin/ Zbardhet letra për KED-në dhe Vitore Tushën
Politikë 13:58 - 2 Mars, 2020

Skandali me “Dosjen Çili”/ Dvorani sqaron rolin e Dvoranit

Katër ditë më parë, arrestimi i pronarit të UET, Henri Çili bëri bujë të madhe në media. Arrestimi i tij u bë në kuadër të operacionit...

Politikë 13:01 - 11 Shkurt, 2020

Lobimi i PD në SHBA/ Dosja e Bashës në dorë të Fatmira Hajdarit

Dosja e Bashës dhe dy zyrtarëve të PD  për lobimin rus, do të shqyrtohet nga gjyqtarja Fatmira Hajdari. Shorti ka përzgjedhur Hajdarin si kryesuese e trupit...

Politikë 12:28 - 6 Shkurt, 2020

“Ky anëtar i KÇK”/ Balla kërcënon publikisht gjyqtarin

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla i ka drejtuar sot një mesazh të fortë gjyqtarit të Tiranës, i cili mbylli çështjen e CEZ. Në...

Kronika 12:24 - 25 Janar, 2020

Shembi ndërtesat pa vendim për shpronësim/ SPAK merr në dorë dosjen e ish-kryebashkiakes

Ish-kryebashkiakja e Gjirokastrës Zamira Rami, e cila ka drejtuar bashkinë e këtij qyteti, si përfaqësuese e Lëvizjes Socialiste për Integrim nga 2015-2019, po hetohet nga Prokuroria...

Politikë 17:33 - 14 Janar, 2020

“Reforma në Drejtësi nisi dje dhe u mbyll sot”/ Edith Harxhi flet me fakte

Ish anëtarja e Keshillit Kombetar të Partisë Demokratike Edith Harxhi, e cila është një prej zërave kritik të kryetarit Lulzim Basha, ka reaguar në një postim...

Shpërndanin marijuanë në formë çokollate/ Arrestohen dy të rinj nga Tirana
Kronika 13:43 - 11 Janar, 2020

Përdhunoi në mes të rrugës një grua/ Detaje shokuese nga dosja, kush është zyrtari që fshehu ngjarjen e rëndë

Dosja e Prokurorisë së Durrësit për arrestimin e policëve dhe zyrtarëve të pushtetit vendor, të siguruar për “BalkanWeb” nga gazetarja Klodiana Lala, del edhe një tjetër ngjarje e...

Kronika 10:47 - 11 Janar, 2020

Merrnin deri në 7 mijë euro për ndërtimet pa leje/ Kush i “fundosi” policët e zyrtarët

Janë zbardhur detajet e dosjes së Prokurorisë së Durrësit dhe SHÇBA për arrestimin e 18 zyrtarëve të policisë dhe pushtetit vendor, në qytetin bregdetar, të akuzuar...

Kronika 10:17 - 9 Janar, 2020

14 telefonatat e ish-deputetit të PD me Babalen/ Si e bleu Salianji, Albert Veliun?

“Publikimi i “audio-regjistrimit” të manipuluar, është kryer në datën 14.05.2018 rreth orës 11:30, në një konferencë për shtyp, të organizuar në selinë e Partisë Demokratike të...

Politikë 16:54 - 7 Janar, 2020

“O lumëmadh që na shet moral”/ Agron Tufa thumbon Spartak Brahon

Ish-drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit, Agron Tufa, ka replikuar sërish me deputetin e Partisë Socialiste Spartak Braho. Me anë të...

Politikë 18:26 - 14 Dhjetor, 2019

Salianji nuk dorëzohet/ Prova të reja për “Xhafaj-Babale”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, duket se nuk ka ndërmend të dorëzohet. Pas pretencës së Prokurorisë, pak ditë më parë për cështjen “Xhafaj-Babale” ai...

Kronika 11:31 - 13 Dhjetor, 2019

Shkrirja e Krimeve të Rënda/ Ja çfarë do të ndodhë me dosjen “Toyota Yaris”

Shkrirja e Prokurorisë për Krimet e Rënda pasohet me transferim të prokurorëve, por edhe të dosjeve të bujshme që po hetoheshin nga ky institucion. Kështu mësohet...

Politikë 17:08 - 12 Dhjetor, 2019

Shehi merr në mbrojtje Bashën/ “Sajesë koti! Nuk ka lobim rus”

Menjëherë pas lajmit se dosja e kreut të PD-së Lulzim Basha, për lobimin rus, ka mbërritur në gjykatë, ka ardhur edhe reagimi nga aleati i tij,...