Connect with Us

All posts tagged "dosja 339"

Kronika 12:22 - 16 Shtator, 2019

Prokurorët e lidhur me bandën e vjedhjes së votave aplikojnë për KLP

Dy prokurorë kanë aplikuar për pozicionet vakatnte për Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Mësohet se prokurorët nuk janë emra të padëgjuar, pasi në duar kanë pasur...

Aktualitet 11:50 - 9 Korrik, 2019

Gjyqtari i dosjes “339” në filtër/ A do t’i rezistojë Fran Prendi, Rilindjes?

Dosja e shumëpërfolur “339” do të jetë në duart e gjyqtarit Fran Prendi. Muajin e kaluar është dorëzuar në Gjykatën për Krime të Rënda pjesa e...

lulzim basha .viziton suahip dollapin
Aktualitet 09:38 - 23 Qershor, 2019

Përgjimet e publikuara nga Bild/ Basha konfirmon se kanë dalë nga PD?

Publikime i përgjimeve nga dosjet hetimore 339 dhe 184 ka përshkallëzuar më tje krizën politike. Nga njëra anë është mazhoranca që përgjimet i quan biseda normale...

Aktualitet 10:21 - 20 Qershor, 2019

Dosja 339 në gjykatë/ Prokuroria e Krimeve të Rënda bën sikur ka hetuar

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë me datë 19.06.2019 ka paraqitur kërkesë për gjykimin e çështjes penale nr. 339/2 të...

Aktualitet 15:41 - 16 Qershor, 2019

Gazetari gjerman paralajmëron përgjime të reja të dosjes “339”/ Ja kur do të publikohen

Gazetari i “Bild” Peter Tiede që publikoi audiopërgjimet për blerjen e votave në Shqipëri ku është i përfshirë edhe kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, ka paraljmëruar se...

Aktualitet 15:24 - 11 Qershor, 2019

Të përbashkëtat e dosjes “Habilaj” dhe asaj “339”

PËLLUMB NAKO Ato janë dy dosje me hetime të filluara në kushte jo të njëjta, nga autoritete të ndryshme. Respektivisht, autoritetet kompetente italiane dhe shqiptare. Pavarësisht...

Aktualitet 12:55 - 10 Qershor, 2019

Ekskluzive-Dosja “339”/ Pritet arrestimi i zyrtarëve të lartë

Javën që shkoi gazeta gjermane “Bild”, publikoi  gjashtë audiopërgjime nga dosja ‘339″, ku dëgjohej Astrit Avdylaj, duke biseduar me eksponentë të rëndësishëm socialistë në Qarkun e...

Aktualitet 13:14 - 7 Qershor, 2019

Ekskluzive-Zbulohet kush e kërkoi “kokën” e Dakos/ Xhafaj dhe Tahiri, të përfshirë në dosjen 339

Në tetor të vitit 2018, mediat publikuan detaje të dosjes hetimore 339, sipas të cilës kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako ishte kapur në përgjime me Altin...

Aktualitet 21:55 - 6 Qershor, 2019

Parlajmërimi i fortë i gazetarit gjerman/ “Ka edhe shumë material nga dosja 339”

Peter Tiede, gazetari gjerman që publikoi përgjimet e dosjes “339”, ku është përfshirë kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, zbuloi se 70% e kanabisit dhe kokainës në...

dosja 339
Aktualitet 18:21 - 6 Qershor, 2019

Dosja “339” / Thellohet skandali tek Krimet e Rënda

Dy prokurorëet e dosjes së famshme “339” janë Vladimir Mara dhe Dritan Premçi, të cilët ditën e djeshme lëshuan një urdhër skandaloz për ndalimin e publikimit...