Connect with Us

All posts tagged "dosja 184"

Kronika 13:19 - 13 Prill, 2020

….në dyert e SPAK

Dosja 184, do të duhej të ishte prova e parë për prokurorët e SPAK, që të dëshmonin jo vetëm pavarësinë e tyre, por edhe se më...

Politikë 15:08 - 3 Shkurt, 2020

Ping-pongu me dosjen 184/ Tregues i kapjes së drejtësisë nga Rama

Drejtuesi i Departamentit për Mjedisin në PD, Jamarbër Malltezi ka komentur vendimin e SPAK për të shpallur moskompetencë për dosjen 184. Në një intervistë për Telegraf,...

Politikë 19:20 - 30 Janar, 2020

 PD dhe “ping-pongu” i SPAK, me dosjen 184?/  Prokurori federal amerikan jep versionin ligjor   

Në intervistën e dhenë për radion amerikane VOA, prokurori federal i SHBA, me origjinë shqiptare, Gjon Junçaj, ka folur edhe për dosjen 184 dhe “ping-pongun” që...

Favorizuan trafikun ndërkombëtar të drogës?”/ Arben Kraja “kërcënon” pushtetarët  
Politikë 12:03 - 29 Janar, 2020

Akuzat e forta/ Arben Kraja shërbëtori i Ramës, “varrosi” dosjen 184

Partia Demokratike ka reaguar me tone të forta, pasi një ditë më parë, SPAK vendosi të rikthejë në Dibër, dosjen 184. Në një deklaratë për mediat,...

Politikë 09:53 - 29 Janar, 2020

“As SPAK nuk ka ç’ti bëjë më”/ Ish-ministri zbulon kush e shkatërroi dosjen 184

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani deklaron se personat që shkatqërruan dosjen 184, e cila flet për shit-blerjen e votave në Dibër, janë...

Lajme 14:21 - 28 Janar, 2020

Skandali- Ping pong me dosjen “184”/ Asnjë prokurori nuk e merr përsipër

Dosja “ e nxehtë” 184 nuk po merret në dorëzim nga asnjë prokurori. SPAK nuk ka pranuar aktet e dosjes 184 duke e ridërguar atë në...

Lajme 13:54 - 28 Janar, 2020

Shit-blerja e votave në Dibër/ Dosja “e nxehtë” tashmë në dorën e SPAK

Dosja “184” ka kaluar për hetim në Prokurorinë e Posaçme. Tashmë SPAK ka në dorë dhe do të vendosë për zyrtarët e përgjuar për shit-blerjen e...

Politikë 14:54 - 15 Janar, 2020

Basha “përtyp” akuzat për Gjiknurin/ Ja, cili është qëndrimi i ri i tij

Damian Gjiknuri ka qenë një ndër eksponentët e PS, që është akuzuar ashpër nga kreu i PD-së Lulzim Basha. Por një ditë më parë të dërguarit...

Denoncim 22:27 - 15 Tetor, 2019

“Top Story”/ Prokurori që mbajti peng disqet e përgjimeve në Dibër, historia e plotë e Dosjes “184”

Pyetja që sot shumë njerëz e bëjnë është: Përse këto përgjime të siguruara në vitin 2016, u bënë publike vetëm pas 3 vitesh? Dhe si mundet...

Kronika 12:42 - 23 Shtator, 2019

“Dosja 184”/ Prokurorët bëjnë lëvizjen e papritur

Prokuroria e Dibrës ka vendosur zgjatjen me tre muaj, të afateve të hetimit të dosjes “184”, e cila përmban përgjimet e zyrtarëve të lartë të PS-së,...

Kronika 12:50 - 16 Shtator, 2019

Rilindja “blen” prokurorin e dosjes 184

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur sot me tetë vota pro, caktimin e përkohshem të prokurorit Rifat Kojku në pozicionin e Drejtuesit të Prokurorisë pranë...

Kronika 12:22 - 16 Shtator, 2019

Prokurorët e lidhur me bandën e vjedhjes së votave aplikojnë për KLP

Dy prokurorë kanë aplikuar për pozicionet vakatnte për Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Mësohet se prokurorët nuk janë emra të padëgjuar, pasi në duar kanë pasur...

Vetingu 14:52 - 14 Shtator, 2019

Prokurorja e lidhur me bandën e vjedhjes së votave/ “Zgjohet” Këshilli i Lartë i Prokurorisë

Drejtuesja e komanduar e Prokurorisë Dibër Esmeralda Keshi  nuk do të jetë më në pozicion drejtues. Ajo qëndron në këtë detyrë që prej vitit 2013. Këshilli...

Vetingu 16:32 - 13 Shtator, 2019

Klodjan Braho pagoi kredinë me paratë e drogës/ Zbulohet se përse e shkatërroi dosjen 184

Prokurori i Krimeve të Rënda Klodjan Braho, i cili është përzgjedhur edhe për të qenë pjesë e SPAK-ut e ka kaluar Vettingun në mënyrë të dyshimtë....

Atentati ndaj prokurorit/ Artan Hoxha zbulon detajet: Si u përfshi viktima në punë të pista
Lajm i Rekomanduar 15:24 - 2 Shtator, 2019

“Mbani frymën njerëz”/ Artan Hoxha bën paralajmërimin e fortë

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka reaguar pas caktimit të dy prokurorëve që do të hetojnë dosjen 184. Kjo, pasi dosja 184, me përgjime dhe akte të...

Kronika 13:00 - 27 Gusht, 2019

Dosja “184”/ Kërcënohen prokurorët e Dibrës

Prokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku e ka detyruar Prokurorinë e Dibrës, që të marrë dosjen “184”. Pas shpalljes së moskompetencës në mënyrë të befasishme...

Kronika 18:30 - 23 Gusht, 2019

“Dosja 184”/ Klodiana Lala zbulon pse Prokuroria e Dibrës s’e heton dot

Gazetarja Klodiana Lala ka komentuar transferimin e dosjes “184” nga Prokuroria e Krimeve të Rënda tek ajo e rrethit gjyqësor Dibër. Sipas Lalës, dosja është voluminoze...

Politikë 14:00 - 23 Gusht, 2019

Demaskohet Reforma në Drejtësi/ Marku dhe Prela përfshihen në skandal?

Ish-kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me lajmin e publikuar në media një ditë më parë, sipas...

“Sukses i ri i Dvoran Reformës”/ Miku i bandës së Habilajve, paracaktohet si kryetar i BKH
Politikë 10:43 - 23 Gusht, 2019

Ish-ministri i Ramës akuza prokurorisë/ Tregoi se nuk ka këllqe për të hetuar

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me lajmin e publikuar dje në media, sipas të cili Krimet e Rënda...

Kronika 08:26 - 23 Gusht, 2019

Zëri i Amerikës: Dibra refuzoi dosjen 184, polemika mbi hetimin e zgjedhjeve

Hetimet mbi dyshimet për manipulim dhe blerje të votave gjatë zgjedhjeve të pjesshme vendore në Dibër në vitin 2016, janë rikthyer në qendër të debateve, pas...

Kronika 19:56 - 22 Gusht, 2019

Hoqi dorë nga dosja 184/ Zbulohet shpërblimi që mori prokurori Klodjan Braho

Transferimi i dosjes 184 nga Krimet e Rënda në Prokurorinë e Dibrës, ka ngjallur reagime të shumta. Ish kryeministri Sali Berisha, duke iu referuar një denoncimi...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Politikë 17:34 - 22 Gusht, 2019

 “Dosja 184″/ Ish Ministri i Jashtëm zbardh prapaskenat

Ish Ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj, ka komentuar vendimin e Krimeve të Rënda për të hequr dorë nga dosja 184. Krimet e Rënda kanë shpallur moskompetencë,...

Politikë 16:02 - 22 Gusht, 2019

Skandali me dosjen 184/ Ibsen Elezi degjeneron Prokurorinë

Ish kreu i PD-së, Kukës, Ibsen Elezi, ka komentuar në lidhje me skandalin e dosjes së 184, për të cilën Krimet e Rënda kanë shpallur moskompetencë...