Connect with Us

All posts tagged "dorian teliti"

Politikë 22:51 - 13 Maj, 2020

“Në dy muaj kanë humbur punën 120 mijë qytetarë”/ Bushati përplaset me Telitin dhe ekspertin e ekonomisë

Performanca ekonomike e Shqipërisë në vitin 2020 e vlerësuar nga BERZH thuhet se do të bjerë me 9 për qind. Kjo çështje është shoqëruar me debate...

Politikë 16:31 - 29 Prill, 2020

“Situata ka dalë jashtë kontrollit”/ Teliti për propozimin e Beqajt: Është abuziv

Këshilltari për Ekonominë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti, ka folur për situatën ekonomike si shkak i pandemisë së Covid-19. Teliti pretendon se paketat e qeverisë janë...

Politikë 13:40 - 6 Mars, 2020

“KLSH fundos propagandën e Ramës”/ Administrata shkaktoi 1.3 miliardë euro dëme

Eksperti i Ekonomisë në PD, Dorian Teliti, ndërsa ka komentuar raportin e Kontrollit të Lartë të Shtetit, shkruan se KLSH ka “fundosur” përfundimisht propagandën e kryeministrit...

Politikë 09:05 - 18 Shkurt, 2020

Konferenca e Donatorëve/ Kreditë do paguhen nga shqiptarët, deklarata e SHBA këmbanë alarmi

Këshilltari për Ekonominë pranë Partisë Demokratike, Dorian Teliti ka komentuar sot Konferencen e Donatoravë për Shqipërinë, e cila u mbajt një ditë më parë në Bruksel....

Politikë 10:40 - 29 Janar, 2020

Rindërtimi pas tërmetit/ Qeveria bën show në media, situata e parikuperueshme

Këshilltari për Ekonominë pranë Partisë Demokratike, Dorian Teliti, ishte skeptik mbi afatet e procesit të rindërtimit që ka deklaruar qeveria. I ftuar në emisionin Përballë të gazetarit...

Politikë 15:16 - 8 Nentor, 2019

“Buxheti 2020 ka prioritet një grusht oligarkësh”/ PD: Rast unik në histori

Këshilllatri për Ekonominë në PD, Dorian Teliti deklaron se Buxheti i vitit 2020 është është buxheti që pasuron akoma më shumë oligarkët dhe klientët e qeverisë...

Politikë 19:01 - 29 Tetor, 2019

Dështimi me Tatim-Doganat/ PD sulmon qeverinë

Dështimi në realizimin e planit të të ardhurave në buxhet, sipas opozitës, është e gjitha për shkak të punës së dobët të qeverisë. Eksperti i ekonomisë...

Politikë 18:35 - 27 Shtator, 2019

Alarmi për PPP-të/ Dorjan Teliti: Pas 9 kushteve të Gjermanisë, vjen një tjetër “shuplakë” nga FMN

Drejtor i Kabinetit në PD, Dorjan Teliti thotë se pas 9 kushteve të Gjermanisë, vjen edhe një shuplakë nga FMN për Shqipërinë. “Pas 9 Kushteve të...

Politikë 11:14 - 18 Shtator, 2019

Terrori ndaj biznesit/ Qeveria dështoi me arkëtimin e taksave

Partia Demokratike akuzon qeverinë se me aksionin antiinformalitet të zhvilluar gjatë muajit gusht në të gjithë vendin përveç faktit se ka ushtruar arbitraritet dhe terror ndaj...

Aktualitet 12:58 - 22 Mars, 2019

Publikohet mesazhi/ Ja si Erion Veliaj shantazhon administratën

Këshilltari për Ekonominë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti, ka denoncuar sot sesi kryebashkiaku Erion Veliaj, detyron punonjësit e administratës të marrin pjesë dhe të sjellin njerëz në...

Aktualitet 16:58 - 4 Janar, 2019

Akuza e fortë/ Lojërat e fatit nuk janë mbyllur por po shtetëzohen

Këshilltari për Ekonominë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti, i qenë prezent  në studion e televizionit Fax News, ka akuzuar qeverinë lidhur me situatën aktuale politiko-ekonomike në...