Connect with Us

All posts tagged "Dorëhiqet"

Politikë 15:46 - 23 Prill, 2020

Varfaj dha dorëheqjen/ Zbulohet kush është femra që merr në dorë bashkinë e Durrësit

Komandohet kryebashkiakja e re e Durrësit pas dorëheqjes së papritur të Zhuljen Varfajt. Mësohet se Këshilli Bashkiak i Durrësit ka zhvilluar një mbledhje emergjente dhe ka...

Bota 19:49 - 19 Mars, 2020

Humbi ndjenjat në Kuvend/ Dorëhiqet ministri i Shëndetësisë në Holandë

Ministri i Shëndetësisë në Holandë, Bruno Bruins ka dhënë dorëheqjen një ditë pasi humbi ndjenjat në Kuvend gjatë seancës parlamentare. Bruins është vënë para presionit të...

Kosova & Rajoni 12:42 - 15 Dhjetor, 2019

Shpend Ahmet jep dorëheqje nga posti i kryetarit të PSD-së

Shpend Ahmeti ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit në Partinë Socialdemokrate të Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Ahmeti përmes një reagimi në...

Politikë 18:10 - 3 Tetor, 2019

Vetëm 13 ditë në krye të ARRSH-së/ Jep dorëheqjen Vasilika Vjero

Vasilika Vjero ka dhënë dorëheqjen nga posti, vetëm dy javë pasi u emërua në krye të ARRSH. Vjero u emërua drejtoreshë e këtij institucioni më 19...

Politikë 18:00 - 29 Gusht, 2019

Urdhëri i Ramës/ Jep dorëheqjen drejtori i Hetimit Tatimor

Dorëhiqet pas dy muajsh në detyrë drejtori i Hetimit Tatimor Verior, Agim Shimaj. Kjo dorëheqje vjen në vazhdën e dorëheqjeve të drejtorëve në Shkodër pas kritikave...

Haradinaj mesazh politikanëve/ “Vetëm të bashkuar mund t'ia dalim”
Aktualitet 11:26 - 20 Korrik, 2019

Si reaguan politikanët në Kosovë pas dorëheqjes së Haradinajt

Ramush Haradinaj ftohet nga Gjykata Speciale si i dyshuar për krime lufte. Ai do të paraqitet në Hagë javën tjetër. A do të ketë Kosova kryeministër...

Aktualitet 19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche Zeitung”, publikuan pamje filmike ku ai...

Aktualitet 19:54 - 12 Maj, 2019

Jep dorëheqjen Prefekti i Elbasanit

Prefekti në detyrë i Qarkut të Elbasanit, Gledian Llatja, ka dhënë pak më parë dorëheqjen nga posti që mbante, duke dalë me një deklaratë përpara opinionit...

Aktualitet 16:24 - 29 Mars, 2019

Dorëhiqet prokurori i çështjes “Dajti”/ “Ngecin” në Vetting dy të tjerë

Prokurori i çështjes “Dajti”, Ardian Nezha, i cili ka qenë më herët prokuror në Krimet e Rënda, më pas drejtues i Prokurorisë në Elbasan dhe së...

Aktualitet 17:51 - 3 Prill, 2018

I bindet urdhërit të Kryeministrit/ Dorëhiqet Ministri i Brendshëm

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, ka pranuar ta lirojë detyrën e tij pas kërkesës së kryeministrit, Ramush Haradinaj. Kjo është konfirmuar nga AKR-ja në...

Aktualitet 20:04 - 30 Mars, 2018

Kryeministri i bëri thirrje të dorëhiqet/ Ja si i përgjigjet Ministri i Brendshëm

Në një një prononcim të paradites së sotme Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i kërkoi dorëheqjen ministri i Punëve të Brendshmë, Flamur Sefaj, si dhe shefit...

Aktualitet 16:06 - 31 Janar, 2018

Dorëhiqet anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Besnik Imeraj/ Një tjetër pritet të jap dorëheqjen

Anëtari i Gjykatës Kushtetuese Besnik Imeraj i ka dorëzuar sot dorëheqjen kryetarit të Gjykatës. Anëtari Besnik Imeraj teksa ka paraqitur dorëhqjen ka deklaruar se është duke...

Aktualitet 15:31 - 21 Janar, 2018

Endri Tafani emërohet drejtues i LIBRA-s

Pas dorëheqjes së Ben Blushit dhe përjashtimit të Mimoza Hafizit nga LIBRA, është njoftuar se drejtuesi i emëruar tashmë është Endri Tafani. Endri Tafani ka qenë...

Aktualitet 22:49 - 19 Tetor, 2017

“Lapsi.al” publikon dorëheqjen e Çakos / Përgënjeshtrohet live në “Opinion”

Portali “Lapsi.al”, njoftoi para pak minutash se Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çakos, por lajmi në fjalë është përgënjeshtruar live në emisionin “Opinion”....

Aktualitet 13:49 - 14 Shtator, 2017

Fillojnë dorëheqjet e përfaqësuesve të LSI-së nëpër ministri/ Ja kush është i pari që ikën

Kreu i Inspektoriatit Shtetëror të Mjedisit, Ergys Agasi ka dhënë doqëheqjen e tij nga ky pozicion. Agasi ishte përfaqësuesi i LSI-së më Ministrinë  e Mjedisit gjatë...

Aktualitet 11:45 - 31 Janar, 2017

Jep dorëheqjen kryetarja e KED/Mirela Fana u zgjodh javën e kaluar

Anëtarja e Gjykatës së Lartë, njëkohësisht kryetare e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Mirela Fana, ka dhënë sot dorëheqjen nga detyra. Fana u zgjodh një javë...