Connect with Us

All posts tagged "doreheqje"

Koronavirusi në Çeki/ Kryeministri i kërkon dorëheqjen ministrit të shëndetësisë
Bota 22:32 - 23 Tetor, 2020

Koronavirusi në Çeki/ Kryeministri i kërkon dorëheqjen ministrit të shëndetësisë

Në Republikën Çeke është krijuar një ngërç politik ndërsa ministri i shëndetësisë ka refuzuar të japë dorëheqjen pasi u publikuan foto të tij duke ngrënë në...

“Po banalizohet shteti”/ Analisti “shpërthen” ndaj Metës: Ka kaluar çdo kufi të mundshëm
Politikë 22:28 - 12 Tetor, 2020

“Zoti e ruajtë Edi Ramën”/ Paralajmëron Meta: Të japë dorëheqjen, nëse nuk tërhiqet…

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama mbrëmjen e sotme, pasi ka komentuar deklaratat e këtij të fundit për dekoratat. Meta kërkoi dorëheqjen e kryeministrit,...

Lleshaj nuk mohon dorëheqjen/ Jam në detyrë me përkushtim
Politikë 10:29 - 29 Shtator, 2020

Lleshaj nuk mohon dorëheqjen/ Jam në detyrë me përkushtim

Pak ditë më parë CNA.al paralajmëroi dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, i cili është përfshirë në shumë skandale gjatë kohëve të fundit. CNA.al ka...

Shënim/ Gënjeshtrat e Sandër Lleshajt
Politikë 16:03 - 28 Shtator, 2020

CNA zbuloi dorëheqjen e Lleshajt/ Maliqi tregon kush po e mban në detyrë ministrin

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i përfshirë në shumë skandale gjatë kohëve të fundit është duke u larguar nga detyra e tij si ministër. CNA.al ka mësuar...

Sandër Lleshaj drejt dorëheqjes
Politikë 13:43 - 27 Shtator, 2020

Sandër Lleshaj drejt dorëheqjes

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i përfshirë në shumë skandale gjatë kohëve të fundit është duke u larguar nga detyra e tij si ministër. Zoti Lleshaj...

Vrasja e Lefter Zhidrus në Elbasan/ Noka: Po të isha si Lleshaj do jepja dorëheqjen brenda 24 orëve
Politikë 19:01 - 26 Shtator, 2020

Vrasja e Lefter Zhidrus në Elbasan/ Noka: Po të isha si Lleshaj do jepja dorëheqjen brenda 24 orëve

Ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka, ka komentuar ngjarjen e rëndë në Elbasan, ku 71-vjeçari Lefter Zhidru terrorizoi Elbasanin dhe plagosi dy kalimtarë gjatë një shkëmbimi zjarri...

“Si të marrësh një Picasso e ta vendosësh në hale”/ Sociologu “masakron” Veliajn për Kullën e Sahatit
Politikë 22:05 - 24 Shtator, 2020

Çmimi i lartë i ujit në Tiranë/ Veliaj e krahason me Korçën dhe Pogradecin: Jap dorëheqjen nëse…

Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj në studion e Blendi Fevziut është pyetur për rritjen e çmimit të ujit në Tiranë. Veliaj e ka mohuar këtë fakt...

Emërohet zv. drejtori i ri i Policisë Tiranë
Politikë 11:31 - 23 Shtator, 2020

Emërohet zv. drejtori i ri i Krimeve në Policinë e Tiranës

Emërohet zëvendësdrejtori i ri i Policisë Tiranë për hetimin e krimeve. Mësohet se Altin Merizaj ka zëvendësuar Arsen Sinomarin pasi ky i fundit dha dorëheqjen. Ai...

Pandemia e koronavirusit/ Jep dorëheqjen ministri i Shëndetësisë në Çeki
Bota 10:45 - 21 Shtator, 2020

Pandemia e koronavirusit/ Jep dorëheqjen ministri i Shëndetësisë në Çeki

Ministri i Shëndetësisë në Republikën Çeke, Adam Vojtech, ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Dorëheqja e ministrit vjen pas kritikave në rritje për trajtimin e pandemisë së...

Meta po i zë vendin?/ Basha jep përgjigjen e papritur: Vetëm nëse unë…
Politikë 21:44 - 18 Shtator, 2020

Basha i përgjigjet Metës pas provokimit

Dy javë më parë, Ilir Meta shpërndau një lajm nëpërmjet zëdhënësit të tij Tedi Blushi, në mediat e LSI-së, duke thënë se presidenti ishte i gatshëm...

Do të jetë ministër i Brendshëm?/ Balla jep përgjigjen e prerë: Emri im përflitet…
Politikë 14:49 - 15 Shtator, 2020

Besa Shahini dha dorëheqje apo u shkarkua nga Rama?!/ Balla: Pak rëndësi ka

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar ndryshimet në qeveri që ndodhën dje, ku në vend të ministres së Arsimit Besa Shahini...

Aludimet për dorëheqje të Metës/ Flet Kryemadhi: Mund të ndodhë që…
Politikë 22:09 - 14 Shtator, 2020

Aludimet për dorëheqje të Metës/ Flet Kryemadhi: Mund të ndodhë që…

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka reaguar lidhur me lajmin se në datë 26 prill Ilir Meta do të lërë detyrën e presidentit për të marrë...

Jep dorëheqjen drejtori i spitalit të Kavajës
Sociale 20:30 - 10 Shtator, 2020

Jep dorëheqjen drejtori i spitalit të Kavajës

Jep dorëheqjen drejtori i Spitalit të Kavajës, Përparim Daiu Mësohet se ai e ka hequr dorë nga posti i tij për motive personale. Daiu ia ka...

Marrëveshja në SHBA/ Haradinaj kërcënon me largim nga qeveria
Kosova & Rajoni 16:27 - 4 Shtator, 2020

Marrëveshja në SHBA/ Haradinaj kërcënon me largim nga qeveria

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, kërkon të mos nënshkruhet marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë, për të cilën është dakorduar dje kryeministri Avdullah Hoti në takimit me...

Bota 15:40 - 28 Gusht, 2020

Përkeqësohet gjendja shëndetësore/ Dorëhiqet kryeministri i Japonisë

Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe ka vendosur të largohet nga posti i tij për shkak të përkeqësimit të gjendjes së tij shëndetësore. Abe u kërkoi falje...

Përplasjet me Trump/ Jep dorëheqjen drejtori i Tik Tok
Bota 18:32 - 27 Gusht, 2020

Përplasjet me Trump/ Jep dorëheqjen drejtori i Tik Tok

Kevin Mayer ka dhënë dorëheqjen nga posti si drejtues i rrjetit social shumë të përhapur Tik Tok. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Mayer, i...

Jep dorëheqjen këshilltarja e Donald Trump/ Zbulohet arsyeja
Bota 22:42 - 24 Gusht, 2020

Jep dorëheqjen këshilltarja e Donald Trump/ Zbulohet arsyeja

Kellyanne Conway, këshilltare e Presidentit Donald Trump, e njohur për debatet e saj me gazetarët, njoftoi të dielën se do të japë dorëheqjen për t’u përqendruar...

Kastriot Islami këshillon Ramën/ “Është turp i madh, duhet të…”
Politikë 20:36 - 21 Gusht, 2020

Kastriot Islami këshillon Ramën/ “Është turp i madh, duhet të…”

Ish-ministri i Jashtëm Kastriot Islami, ka dhënë një këshillë për kryeministrin Edi Rama, i cili në cilësinë e kryetarit të OSBE-së po ndërhyn për të zgjidhur...

“Shpërdorim detyre, tendera korruptiv”/ Blendi Gonxhe paditet në SPAK
Politikë 13:45 - 16 Gusht, 2020

Postimi i Blendi Gonxhes shkakton mllef në rrjet/ PD: Të shkarkohet ky zyrtar i padenjë!

Nga Ina Zhupa Blendi Gonxhja e ka hequr nga Facebook deklaratën poshtëruese, përçmuese, provokative dhe pa ndjenja ku akuzon emigrantët shqiptarë për krizën në kufi. Heqja...

Xhemal Gjunkshi: Qeveria Rama të japë menjëherë dorheqjen
Politikë 22:04 - 15 Gusht, 2020

Xhemal Gjunkshi: Qeveria Rama të japë menjëherë dorheqjen

Ish-deputeti i PD-së, Xhemal Gjukshi është i mendimit se qeveria e Edi Ramës duhet të japë dorëheqjen, për shkak të situatës të paprecedentë të krijuar në...

Radhët në Kakavijë/ Leonard Olli: Kapitullim i qeverisë, 2-3 dorëheqje do të ishin më e pakta
Politikë 14:02 - 14 Gusht, 2020

Radhët në Kakavijë/ Leonard Olli: Kapitullim i qeverisë, 2-3 dorëheqje do të ishin më e pakta

Leonard Olli, anëtar i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike shprehet se me radhët krijuara në Kakavijë e Kapshticë, reagimet e ministrit Lleshaj janë veç fluska që...

Politikë 10:19 - 14 Gusht, 2020

Dorëheqja e Eva Blushit nuk shfajëson noteren Violeta Sulkaj, kapur në falsifikim

Eva Blushi, notere në Tiranë ka dorëzuar pranë ministrisë së Drejtësisë kërkesën për dorëheqje nga detyra e saj. (Lexo këtu) Këtë fakt e raportoi dje CNA.al...

Disa pyetje për ‘avoketërit’ e Ben Blushit
Politikë 21:01 - 13 Gusht, 2020

Ekskluzive-Denoncimi në CNA.al/ Gruaja e Ben Blushit dorëzon licensën e noterit

Pas denoncimit të bërë në CNA.al disa ditë më parë, ku me dokumenta ekskluzive dhe duke verifikuar një kontratë noteriale të vajzës së ish-deputetit Ben Blushi,...