Connect with Us

All posts tagged "doreheqja"

Politikë 12:32 - 23 Prill, 2020

Ish-deputeti i nxjerr “bojën” Ramës/ Çorba që gatuan në tenxheren e nxirosur, e përzien Dako me lugë druri

Pas dorëheqjes së së kreut të komanduar të bashkisë së Durrësit, Zhuljen Varfaj, ka ardhur edhe reagimi i ish-deputetit demokrat, Oerd Bylykbashi. Në një postim në...

pse nuk i verifikohet pasuria
Politikë 17:59 - 7 Mars, 2020

Rrëfehet Fatmir Xhafaj/ E vërteta e dorëheqjes sime si ministër i Brendshëm dhe akuzat ndaj vëllait

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka folur për çështjen “Babale”, ku akuzohet si i përfshirë vëllai i tij Agron Xhafaj. Xhafaj kërkoi që opozita t’i gjejë...

Politikë 20:25 - 3 Mars, 2020

“Furtunë” në Bashkinë e Durrësit/ Pas Valbona Sakos largohet nga detyra dhe Zhyljen Varfaj

Kryebashkiaku i komanduar i Durrësit, Zhyljen Varfaj, ka dhënë dorëheqjen tre muaj pasi mori detyrën. Shkak për dorëheqjen, sipas portalit “Dosja.al”, është bërë gjendja e rënduar...

Sociale 18:10 - 25 Shkurt, 2020

Lajmi për dorëheqjen/ Flet drejtori i Spitalit të Kavajës

Pas qarkullimit të lajmit se drejtori i Spitalit të Kavajës, Përparim Daiu kishte dhënë dorëheqjen, ka ardhur edhe reagimi nga ky i fundit. Në një lidhje...

Politikë 15:11 - 13 Shkurt, 2020

Jep dorëheqjen zv.ministri i Ekonomisë

Zëvendësministri i Ekonomisë, Elton Haxhi ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Në një prononcim për News 24, ai ka pohuar dorëheqjen, ndërsa është shprehur se “Nuk mund...

Putin në pushtet deri në 2036-ën, shenjë stanjacioni dhe jo force
Blog 08:22 - 17 Janar, 2020

Putin do që të mbetet përjetë në pushtet, kjo gjë premton telashe për botën

Nga Luke McGee, “CNN” * Kur e gjithë qeveria ruse dha dorëheqjen të mërkurën, edhe analistët më të vjetër të Rusisë u kapën në befasi. Më...

Politikë 08:38 - 23 Dhjetor, 2019

Pse dha dorëheqjen Papa Benedikti XVI?

Më 10 shkurt 2013, Papa Benedikti XVI, deklaroi befas se synonte të dorëhiqej në fund të atij muaji, nga posti i tij si kreu i Kishës...

Sociale 12:33 - 11 Dhjetor, 2019

Largimi nga detyra/ Kreu i AKEP i dërgon letër Gramoz Ruçit

Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, Ilir Zela, ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Largimi i Ilir Zelës nga institucioni konfirmohet nga Këshilli i Ministrave,...

Kronika 14:12 - 9 Dhjetor, 2019

Jep dorëheqjen gjyqtarja e Krimeve të Rënda

Gjyqtarja e Krimeve të Rënda, Liljan Baku ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Në kërkesën e paraqitur pranë Këshillit të Lartë Gjyqësor, gjyqtarja Baku deklaron se arsyet...

Kronika 11:42 - 6 Dhjetor, 2019

Nis “furtuna” në Prokurorinë e Përgjithshme/ Jep dorëheqjen shefja e kabinetit

Shefja e kabinetit në Prokurorinë e Përgjithshme, Alketa Zifla ka dhënë sot dorëheqjen nga detyra. Alketa Zifla ka dhënë dorëheqjen menjëherë pas emërimit të Olsian Çelës...

Politikë 18:57 - 21 Tetor, 2019

Kodheli e thotë hapur/ Ja pse nuk e jep dorëheqjen Rama

Deputetja e Partisë Socialiste, Mimi Kodheli ka komentuar vendimin e BE-së për mos çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. E pyetur se përse...

Politikë 19:13 - 16 Tetor, 2019

‘Dorëzon çelësat’ Drejtori i Urbanistikës në Durrës

Kreu i Urbanistikës në bashkinë e Durrësit Adhurim Qehajaj ka dhënë dorëheqjen. Sipas informacioneve, Qehajaj ka paraqitur dorëheqjen ditën e sotme. Ai ka mbajtur postin e...

Kosova & Rajoni 08:26 - 5 Tetor, 2019

Sot heshtja zgjedhore/ Nesër Kosova voton

Qytetarët e Kosovës do t’iu drejtohen nesër kutive të votimit për të zgjedhur deputetët si dhe kryeministrin e ardhshëm të vendit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në...

Politikë 19:15 - 27 Shtator, 2019

Ilir Meta drejt dorëheqjes, apo justifikime!?

“Nëse Venecia thotë që Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën, patjetër që do ta jap dorëheqjen. Unë kam dhënë dorëheqjen kur kam qenë kryeministër për një gjë...

Deklarata tronditëse e ish-këshilltarit të Trump/ Ngjela: Historia e tradhëtisë shqiptare po përsërit vetveten
Politikë 15:32 - 22 Shtator, 2019

Deklarata bombë e Spartak Ngjelës/ Po i afrohet ora e llogaridhënies, ja kur e jep dorëheqjen Meta

“Metës po i afrohet ora e llogaridhënies para drejtësisë së re për pasurinë e tij marramendëse”. Kështu është shprehur avokati Spartak Ngjela në një intervistë për...

Politikë 14:55 - 29 Gusht, 2019

Rama urdhëroi shkarkimin/ Shtatë drejtorë në Shkodër “surprizojnë” kryeministrin

Gjatë një takimi që kryeministri Edi Rama zhvilloi dje me drejtuesit politikë të PS-së, urdhëroi shkarkimin e të gjithë drejtorëve në qarkun Shkodër, duke shprehur kështu...

Politikë 12:39 - 23 Gusht, 2019

Tensionet në Shkodër/ Jep dorëheqjen sekretari i Këshillit Bashkiak

Suel Hadri, sekretar i Këshillit të Bashkisë Shkodër, ka njoftuar dorëheqjen nga detyyra. Sipas Report tv, ai i ka dërguar shkresë zyrtare prefektit, duke shkruar se...

Politikë 19:56 - 15 Gusht, 2019

Gazetarja “shuplakë” Ramës/ Valdrin Pjetri kurbani i radhës

Gazetarja Emi Kalaja ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e Valdrin Pjetrit nga detyra e kryebashkiakut të Shkodrës, ende pa bërë betimin. Në një postim në...

Politikë 18:45 - 15 Gusht, 2019

Bashës i del situata nga kontrolli/ Zbulohet “blofi” i radhës

Sekretari për Çështjet Ligjore, në PD, Çlirim Gjata, në një konferencë për media paraditen e sotme, ka deklaruar se kryeministri Edi Rama po pengon zbatimin e...

Politikë 17:26 - 15 Gusht, 2019

Vendimi i Valdrin Pjetrit/ Basha shpall “fitoren” e radhës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të Valdrin Pjetrit për të dhënë dorëheqjen nga drejtimi i Bashkisë së Shkodrës, ende pa bërë...

Politikë 21:57 - 1 Gusht, 2019

Tronditi Kuvendin e PD/ Basha të fut PD në zgjedhje, përballje fytyrë për fytyrë

Ish kreu i PD-së së Kukësit, Ibsen Elezi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur mbi zërat për dorëheqjen e Bashës. Elezi shkruan se...

Aktualitet 13:43 - 22 Korrik, 2019

Beteja me drejtësinë/ Ramush Haradinaj tregon pse dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit   

Ramush Haradinaj, i cili ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Kosovës, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë thotë se duhet të respektohen afatet...

Aktualitet 15:41 - 21 Korrik, 2019

DW: Zhvillime të bujshme në Kosovë

Dorëheqja e kryeministrit kosovar Haradinaj ishte e befasishme. Arsyeja: ai është thirrur nga Gjykata Speciale për krimet e luftës për Kosovën. Tashmë kartat do të shkartisen...