Connect with Us

All posts tagged "Domate"

Politikë 16:24 - 7 Shkurt, 2020

Nga qesja me domate tek slogani “ Po të dëgjoj”/ Analisti: Basha po gënjen njerëzit e vet

Analisti Andi Bushati ka folur lidhur me lëvizjet e fundit të kreut të PD, Lulzim Basha. Bushati thotë se Basha po gënjen njerëzit e vet me...

Politikë 12:01 - 1 Shkurt, 2020

A mund të na gënjejë Luli me një qese domate ?!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ndarë sot në rrjetet sociale, një foto me një pensioniste, që po e ndihmon duke i mbajtur qeset me...

Aktualitet 11:10 - 20 Prill, 2019

Nga torta me domate tek muri plot trëndafila/Ija e Bes Kallakut feston ditëlindjen e veçantë

Për të gjithë ju që nuk e dini, Ija gjyshja e Bes Kallakut, mbushi plot 80 vjeçe dhe nipi i saj mendoi ta surprizonte me një...

Aktualitet 18:31 - 13 Prill, 2019

Tension para Kryeministrisë/ Protestuesit sulmojnë me domate dhe bojë

Protestuesit e opozitës veç flakadanëve edhe bojës së hedhur në drejtim të Kryeministrisë kanë zgjedhur dhe një formë tjetër dhune ndaj godinës. Në shenjë mbështetje ndaj...

Aktualitet 09:45 - 26 Shtator, 2018

Niveli i lartë i pesticideve/ Greqia asgjëson 4.6 ton domate nga Shqipëria e Italia

Greqia ka bërë bllokimin e 4602 kg domateve të cilat ishin të importuara nga Italia dhe Shqipëria. Sipas agjensisë e cila bën kontrollin higjenik të kimikateve...

Aktualitet 15:12 - 4 Korrik, 2018

Të kalbura dhe me myk/ Greqia bllokon domatet e Shqipërisë

Autoritetet greke kanë bllokuar një sasi prej 2800 kg domatesh të importuara nga Shqipëria. Perimet ishin të vendosura në 400 kuti. Nga analizat e kryera, rezultoi...

Aktualitet 10:33 - 8 Korrik, 2017

Ushqimet të cilat nuk keni nevojë t’i ruani në frigorifer

Kur vjen puna te ruajtja e ushqimeve, ka shumë debate se si dhe ku duhet të ruhen ato. Ta ruani gjalpin në frigorifer apo mos ta...

Femra 22:30 - 6 Janar, 2017

Vendosni domate në fytyrë

Nëse i keni provuar të gjitha trajtimet mjekësore në dispozicion dhe nuk ju kanë ndihmuar, ju mësojmë një mënyrë të re të trajtimit të akneve –...

Shëndeti 18:45 - 6 Dhjetor, 2016

Ja pse duhet të konsumoni sa më shumë domate

Nuk ka rëndësi nëse i referoheni si frut ose si perim domates, e rëndësishme është që të jetë pjesë e dietës tuaj të përditshme. Domatja është...

Aktualitet 11:06 - 21 Nentor, 2016

VIDEO/ Momenti i sulmit ndaj ministrit Ilir Beqaj

Ditën e sotme ministri i Shëndetësisë është sulmuar me vezë dhe domate nga një grup të rinjsh, të cilët mbanin në duar pankarta ku shkruhej: “Koha...

Shëndeti 22:30 - 28 Korrik, 2015

Të mirat shëndetësore nga konsumimi i domateve

Vetitë ushqyese të domateve Domatet janë natyrale të pasura me vitamina A, C ,B6 dhe K folate dhe kalium. Sasia e ulët e kalorive, domatet nuk...

Kuriozitete 19:30 - 26 Korrik, 2015

Bima e çuditshme, prodhon domate dhe patate

Ditët e fundit është zbuluar një bimë e veçantë, e cila prodhon domate dhe patate në një rrënjë të vetme.   Kjo bimë është zbuluar nga...

Aktualitet 20:15 - 1 Prill, 2015

Probleme me yndyrat në trup? Lëngu i domates ju vjen në ndihmë

Një studim i ri ka zbuluar se personat që pinin lëng domateje kishin arritur që të ulnin peshën e trupit të tyre në mënyrë të konsiderueshme,...

Satire Politike 11:10 - 24 Shkurt, 2015

Blen një rrobot për ta ushqyer me domate gjatë garës

Punonjësi Kagome CO-së, Shigenori Suzuki blen një robot për t’u ushqyer me domate gjatë Martonës së zhvilluar në Tokio. Pajisja peshon 8 kilogram dhe kushton rreth...