Connect with Us

All posts tagged "dollare"

Bota 09:54 - 8 Prill, 2020

Lufta kundër koronavirusit/ Themeluesi i Twitter-it dhuron një miliard dollarë

Jack Dorsey, themelues i rrjetit social Twitter, tha se do të dhurojë një miliard dollarë për të ndihmuar trajtimin e pandemisë së koronavirusit. Dorsey tha se...

Kronika 16:35 - 5 Janar, 2020

Në kërkim për vrasje/ 49-vjeçari arrestohet në Tiranë me 20 mijë dollarë me vete

Një 49 vjeçar, i dënuar mbi 17 vjet burg për vrasje me dashje, është arrestuar nga policia. Në pranga ka rënë shtetasi  Kastriot Fejzo. Uniformat blu...

Politikë 12:00 - 3 Janar, 2020

Mediat gjermane: Rama kaloi 500 mijë dollarë te fondacioni që ekspozon punimet e tij

Mediat gjermane kanë shprehur shqetësimet mbi aktet korruptive dhe kriminale të qeverisë shqiptare, me në krye kryeminstrin Rama, për të cilin shkruhet se ka kaluar një...

Bota 20:00 - 1 Janar, 2020

Italia në gjurmët e Francës/ Vendoset taksa dixhitale

Italia ndjek gjurmët e Francës, duke miratuar taksën dixhitale për gjigandët e teknologjisë. Shteti italian ka aprovuar një taksë dixhitale për gjigandët e teknologjisë, një veprim...

Aktualitet 14:10 - 22 Korrik, 2019

200 milionë dollarë fitime/ Njihuni me filmin i cili po “pushton” kinematë botërore

2 javë më parë në kinematë botërore u shfaq prodhimi kinematografik “The Lion King” i cili është pritur me padurim nga fansat e filmave të animuar.Filmi...

Aktualitet 11:10 - 3 Korrik, 2019

2 milion dollarë për sezon/ 15 vjeçarja më e pasur se aktorët e njohur, zyrtarisht një miliardere

Tashmë atë e njohin të gjithë si aktorja kryesore e serialit “Stranger Things”. Por Millie Bobby Brown është shndërruar në një prej aktoreve më të paguara...

Aktualitet 11:40 - 25 Qershor, 2019

3 milionë dollarë nga taksapaguesit britanikë/ Meghan Markle dhe Princi Harry e teprojnë me shpenzimet luksoze

Pasi u larguan nga pallati Kensington sepse u tha se kishte një përçarje mes William dhe Kate, Princi Harry dhe Meghan kanë shpenzuar 2.4 milion paund...

Aktualitet 11:25 - 29 Maj, 2019

16 mijë dollarë fustan/ Ylli i Instagramit nuk pyet për shpenzime, pozon seksi me fustanin luksoz

Ish stilisti i firmës më luksoze në botë, Givenchy, Julien Macdonald ka nxjerrë në shitje këtë fustan tepër seksi i cili nuk lë vend për imagjinatë....

Kryesore Show Biz 14:25 - 28 Maj, 2019

Byzylyk 80 mijë dollarë/Këngëtarja e njohur i bën dhuratën marramendëse vajzës 10 muajshe

Ajo u bë e njohur me hitin e saj “Bodak Yellow” i cili ka arritur miliona klikime. Sipas mediave rozë Cardi B ka një pasuri me...

Aktualitet 12:25 - 28 Maj, 2019

86 milionë dollarë për një javë/ “Aladin” del jashtë parashikimeve

Duket se filmi më i fundit “Aladin” mori fitoren e tij gjatë fundjavës pasi grumbulloi miliona dollarë. Duke dalë jashtë parashikimeve dhe me shumë komente negative...

Kuriozitete 12:40 - 24 Maj, 2019

Fiton 1 milionë dollarë në vit/Punonjësja e seksit tregon “sekretet” e saj

Alice Little nga Irlanda sipas një interviste për “Refinery 29”, thotë se është punonjësja e seksit që paguhet më shumë në të gjithë Amerikën dhe fiton...

Kryesore Show Biz 11:25 - 14 Maj, 2019

Skandali i mashtrimit/Pagoi 6 milionë dollarë ryshfet , aktorja e njohur shpallet fajtore

Felicity Huffman , e njohur si aktorja e famshme në filmin “Shtëpiake të dëshpëruara” u bë para pak muajsh pjesë  e një skandali të madh mashtrimi...

Aktualitet 11:12 - 14 Maj, 2019

Sekuestrohen 5300 dollarë dhe 4095 euro/ Arrestohet një person

Policia në pikën kufitare të Kapshticës, ka goditur një tjetër rast të tentativës për transferta të paligjshme parash jashtë vendit, si edhe falsifikimit të vizave. Mësohet...

Kryesore Show Biz 13:25 - 1 Maj, 2019

“7 minuta, 5 milion dollarë”/Madonna nuk pyet për shpenzime, shifra marramendëse për performancën

Edhe pse 60 vjeç, Madonna do të shpenzojë plot 5 milionë dollarë për 7 minuta në skenë ,për performancën e saj të radhës në Billboard Music...

Kuriozitete 14:10 - 29 Prill, 2019

Filmi i cili theu rekord/Arkëton miliarda dollarë që në javën e parë të publikimit

Prodhimi i 22-të i kompanisë “Marvel”,“Avengers,Endgame”,i cili doli në sallat e kinemave në fund të javës së kaluar, ka arkëtuar më shumë se 1,2 miliardë dollarë...

Aktualitet 14:25 - 26 Prill, 2019

‘Rezervimi i një tavoline shkon deri në 300 mijë dollarë’/Cfarë duhet të dini për eventin më të rëndësishem në botë

Met Gala gjithmonë zhvillohet të hënën e parë të muajit maj, ndaj kësaj here do të mbahet më datë 6 maj, dhe tematika, njësoj si çdo...

Kuriozitete 14:25 - 21 Prill, 2019

1 milionë dollarë në vit/Murgeshat bëhen milionere me shitjen e kanabisit

Dokumentari ‘Breaking Habits’, i drejtuar nga regjisori britanik Rob Ryan, tregon një manastir në Kaliforni fiton rreth 1 milionë dollarë në vit nga shitja e kanabisit. Murgeshat...

shkojne ne shtrat me ke t'i dale para
Kuriozitete 15:40 - 15 Prill, 2019

29 mijë dollarë koleksion pornografik/40 vjeçari padit prindërit sepse…

Pas divorcit me bashkëshorten,një 40-vjeçar nga Indiana në Shtetet e Bashkuara u zhvendos në vitin 2016 në Michigan te prindërit e tij. Por pas largimit nga...

Kryesore Show Biz 15:10 - 13 Prill, 2019

Autoritetet në alarm/4500 dollarë për të kryer marrëdhenie intime për Pashkë në Ishullin e Seksit

Policia në Trinidad Tobago zotohet të ndalojë këtë “festival seksi” famëkeq për shkak të rregullave të ishullit në lidhje me prostitucionin dhe përdorimin e drogës.Problemi i...

Aktualitet 21:15 - 7 Prill, 2019

E mbuluar vetëm me dollarë/Këngëtarja e njohur “tërbon” fansat

Këngëtarja Miley Cyrus u shfaq krejtësisht nudo në videoklipin e këngës “Wrecking Ball”, por ajo nuk ndalet edhe me setet fotografike të saj “topless” apo e...

Life Style 14:10 - 6 Prill, 2019

Miliarderit i ndodh “gjëma”/Humb 1 miliard dollarë për 2 minuta

Biznesmeni Elon Musk ka lindur lindur më 28 qershor, 1971. Ai është një manjat biznesi, investitor, inxhinier, dhe shpikës amerikano-kanadez i lindur në Afrikën e Jugut.Ai...

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjate nje deklarate per mediat nga selia blu
Aktualitet 20:45 - 21 Mars, 2019

Zëri Amerikës:  Basha nuk shkon në Prokurori, qindra mijë dollarë të pajustifikuara

Në Shqipëri, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe tre përfaqësuesë të tjerë të kësaj partie ju përgjigjën negativisht thirrjes së prokurorisë për t’u paraqitur ditën...

Kryesore Show Biz 11:10 - 6 Mars, 2019

Me një pasuri prej 18 milion dollarësh, modelja e njohur dhe bashkëshorti nuk paguajnë qeranë

Modelja e njohur dhe bashkëshorti i saj kanë një pasuri prej 18 milion dollarësh por nuk paguajnë qeranë e shtëpisë. Emily Ratajkowski sipas një raporti të...