Connect with Us

All posts tagged "dokumenti"

Politikë 11:46 - 22 Maj, 2020

BOOM-Dokumenti i dytë/ Ylli Ndroqi është trafikanti Xhemail Pasmaçiu

Dje, pas shumë kohësh investigime dhe mbledhje materialesh, CNA.al publikoi dosjen ose dokumentin e parë të dosjes së pronarit të Ora News, Ylli Ndroqi, i cili...

Politikë 09:33 - 14 Nentor, 2019

Meta publikon dokumentin/ Sqaron të gjitha arsyet e dekretimit të Marsida Xhaferllarit

Pasi një ditë më parë bëri të ditur se ka dekretuar Marsida Xhaferllarin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese, presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka publikuar...

Opinione 10:09 - 3 Shtator, 2019

Po sikur Basha të vijë në pushtet, çfarë do na bëjë…

Nga Eduard Zaloshnja * Qysh prej vitit 1990, kam qenë partizan konseguent i rrotacionit politik. Atëherë, kontribuova me sa pata mundësi (me artikuj tek RD-ja dhe...

Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar LSI deklarate
Politikë 21:37 - 27 Gusht, 2019

Vasili thumbon Ramën/ “S’ke faj ti! Fajin e kanë ata që të tregojnë preshin”

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me deklaratat e kryueministrit Rama sot në lezhë,...

Politikë 18:48 - 27 Gusht, 2019

“Edi Rama të ka gënjyer”/ PD i përgjigjet Kajmakut

Pas reagimit të kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmaku i cili duke iu përgjigjur kërkesave të PD-së tha se kalon pa probleme në Greqi dhe se nuk...

Politikë 11:19 - 22 Gusht, 2019

I dënuar në Greqi?/ Kryebashkiaku socialist i përgjigjet PD-së 

Kryebashkiaku i PS në Vorë, Agim kajmaku ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike, sipas së cilës ai është pjesë e Ligjit të dekriminalizimit. PD ka...

Aktualitet 19:09 - 25 Qershor, 2019

“Shkatërroni KZAZ, prishni zgjedhjet”/ Dokumenti që zbulon gënjeshtrën e radhës nga Luli

CNA.al mbrëmjen e djeshme zbuloi planin e opozitës për pengimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit. Një dokument i dalë nga zyrat e PD-së urdhëronte kryebashkiakët e...

Aktualitet 16:19 - 25 Qershor, 2019

Basha del blof/ Ja shkresa që vërteton dokumentin e publikuar nga CNA.al

Mbrëmjen e djeshme CNA.al publikoi ekskluzivisht një dokument të dalë nga PD-ja ku zbulohej plani i opozitës për pengimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit me çdo...

Aktualitet 17:42 - 20 Maj, 2019

Basha publikon foton historike/ Dokumenti që frymëzoi lirinë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shpërndarë një foto në rrjetet sociale të një dokumenti 800-vjeçar të “Magna Carta”. Sipas Bashës ky dokument ka frymëzuar...

Aktualitet 20:15 - 19 Maj, 2019

Dokumenti/ Drejtori i Veliajt me të shkuar kriminale

Skandalet nuk kanë të sosur për kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj. Gjatë mandatit të tij, ai është shoqëruar nga një sërë akuzash dhe skandalesh të zbardhura...

Aktualitet 19:13 - 14 Maj, 2019

Dokumenti/ Shtohet një kandidat për kryebashkiak i Bindjes Demokratike

Mbrëmjen e djeshme CNA.al, i informuar nga burimet e veta, publikoi listën me 25 kandidatë garues për kryetar, në disa prej bashkive kryesore në vend, nën siglën...

Aktualitet 17:32 - 30 Prill, 2019

Dokumenti/ Aleati i Bashës kalon me Ramën

Partia Socialiste zyrtarizoi ditën e sotme koalicionin e quajtur “Aleanca për Shqipërinë Europiane” të përbërë nga 24 parti me të cilat do të futet në zgjedhjet...

Aktualitet 22:11 - 14 Prill, 2019

Dokumenti/ Ish-kryeministri Meksi tregon si u hoq ylli nga Flamuri Kombëtar

Ish-kryeministri i parë i Shqipërisë post komuniste, Aleksandër Meksi, në një postim në rrjetet sociale, ka risjellë në kujtesë procedurën e heqjes së yllit me pesë...

Aktualitet 20:27 - 7 Prill, 2019

Agron Tufa sfidon Spartak Brahon/ I zbulon dokumentin e dhënies së dënimit me vdekje

Në vijim të debatit të nisur ditë më parë, Agron Tufa, drejtor i Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit (ISKK), ka zbuluar një...

lali eri mashtrues
Aktualitet 13:07 - 31 Mars, 2019

Dokumenti/ Zbulohet “surpriza” e Veliajt për qytetarët e Tiranës

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në prag fushate ka një “surprizë” për qytetarët. Me një vendim të këshillit bashkiak parkimi në Tiranë mund të...

Aktualitet 17:24 - 28 Mars, 2019

Zbulohet dokumenti/ TEC-i në Korçë nuk ndërtohet

Ndërtimi i TEC-it në Korçë, si dhe debatet e kundërshtitë publike, tashmë, kanë një përgjigje zyrtare. Pas qëndrimeve kritike e reagimeve të forta nga qytetarët dhe...

kreu i PD lulzim basha
Aktualitet 20:07 - 9 Mars, 2019

DOKUMENTI/ A e ka përfunduar shkollën e lartë Lulzim Basha?

Që prej ardhjes së Lulzim Bashës në Shqipëri dhe katapultimit të tij në kupolën e Partisë Demokratike nëpërmejt KOP, veçoria kryesore e tij me të cilën...

kryeministri edi rama takim me studentet ne korce
Aktualitet 19:35 - 28 Shkurt, 2019

Zbulohet dokumenti/Firma që do ndërtojë TEC-in në Korçë morri statusin e Investitorit Stategjik

Kryeministri Edi Rama dhe nga ministrat asokohe në detyrë, Damian Gjiknuri, Niko Peleshi, Arben Ahmetaj si dhe nga avokatja e Shtetit Alma Hiçka me datë 14.02.2018,...

sali berisha lideri histori i PD
Aktualitet 16:07 - 28 Shkurt, 2019

Zbulohet dokumenti/ Ja kë fton KQZ për të zëvendësuar Berishën

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, një ditë më parë njoftoi me postë të 57 kandidatët nga listat e PD dhe LSI, për t’u komunikuar atyre kalimin e...

Aktualitet 13:53 - 27 Shkurt, 2019

Fatmir Cici apo Adhamudhi Vorio-Epiriot kundër kishës dhe shqiptarëve

Gjithmonë do dalë dikush të flasë, të shpikë, të gënjejë, të madhtrojë, të bëhet Adhamudh. Ai doktori i famshëm që Fatmiri ose ndryshe Foti vorio epirioti...

berisha denoncim nga qytetari dixhital
Aktualitet 21:49 - 20 Shkurt, 2019

Dokumenti/ Zbulohet djegia e mandatit nga Berisha

Vendimin  për djegien e mandateve të votuar unanimisht nga Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike e ka respektuar edhe ish kryeministri Sali Berisha. Dokumenti i mëposhtëm zbulon...

deputetja e pd jorida tabaku
Aktualitet 20:55 - 21 Janar, 2019

Projektbuxheti i Thumanë-Kashar/ Tabaku nxjerr zbuluar Ramën

Nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka publikuar një tabelë ku shfaqet se projektbuxheti i qeverisë për aksin Thumanë-Kashar për këtë vit është zero lek....

Aktualitet 16:34 - 18 Janar, 2019

Dokumenti/ Draft-Pakti i MASR për Universitetin

Në takimin e zhvilluar ditën e sotme me studentët, pedagogët, dekanët, rektorët, ministrat dhe kryeministrin Edi Rama, ministrja e Arsimit, Sporteve dhe Rinisë, Besa Shahini prezantoi...